Güvenli Bilgisayar Hızlandırma Programları

Konusu 'Diğer Yazılım Konuları' forumundadır ve Strake tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38

- Güvenli Bilgisayar Hızlandırma Programları

Arkadaşlar internetten birçok bilgisaray hızlandırma programları indirdim birtanesini kurduğumda interneti aşırı yavaşlattı hep böle sorunlar çıkartıyor sizin kullandığınız ve memlun kaldığınız proğram varsa adını paylaşabilirmisiniz??

2. cryalcin

cryalcin Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yahu başlığı yanlış yazmışsın diyicemde yazıdada yanlış :D No bilgisaray :D Bilgisayar..

TuneUP 2012 tavsiye ederim bu arada :)

3. intricate

intricate Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Böyle bilgisayarı hızlandırdığını söyleyen programların yarısı virüstür. Ya virüs yavaşlatmıştır, ya da (virüs değilse) band genişliğini sınırlamış olabilir. Virüs olmayan programların çoğu da iddia ettikleri performansı sergileyemiyor.

4. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bende dikkat ettim yanlış yazmışım zaten tune up 2013 sürümünü yükledikten sonra oldu :)

virüs olduğunu sanmıyorum çünkü dünyaca ünlü bir markaydı ve vürüs taraması yapmıştım.

5. adonia

adonia Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    advanced system care, wise cleaner,jetclean

6. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler jetclean haricinde hepsini kullandım birde jetclean'ı deniyim :)

7. TheAbidinoqlu

TheAbidinoqlu Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ccleaner ve Tune UP denedim, ccleaner güzel ama sadece siliyor sadece siliyor onardıgı birşey yok,TuneUP 2012 önerebilirm :) 2013 hakkında tam bir bilgim yok :)

8. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    yorumun için teşekkürler zaten ccleaner professional son sürüm kullanıyorum ama daha tune up kullanmayı düşünmüyorum.

9. adonia

adonia Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    auslogic programlarıda iyidir onlarıda tavsiye ederim

10. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bende auslogic bootspeed kullanırdım sanırım gene onu kuracağım :)

11. Detected

Detected SDN Okuru

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu hızlandırma programları bilgisayarın ayarları ile çok oynuyorlar.Kayıt defterini bozma riski bile var.Hızlandırayım derken olandan da olma.Sade programlara yönel.Mesela CCleaner.Derinlere inmeden yüzeysel geçer gider.

12. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    kendim bilgisarayımı temizlerim en son kullandıkları temizlemek gibi ve bunlar oldukça bilgisarayı hızlandırıyor ama birde ayriyetten bilgisaray hızlansın diye program bakıyordum :)

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Wise Care 365, Auslogic Bootspeed kullandım ve bugüne kadar bir sorunla karşılaşmadım. gayet iyi programlar Ayrıca WinUtilities Pro programıda fena bir program değil (bugün Giveaway sitesinde ücretsiz olarak veriliyor).

Advanced Sytem Care 5 programını da kullandım. Ama herzaman sorun çıkaran bir program oldu (ilk versiyonları böyle değildi) bu program tavsiye edilmiş olsada uzak durmanızı tavsiye edeceğim.

Kullandığım TuneUP 2010 programıydı sanırım ama ondan da pek randıman alamadım.

14. İSS

İSS Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hiçbir program sürekli olarak bilgisayarınızda hız açısından verim sağlayamaz. Sadece belirli alanlarda işlem yaparak bi nevi göz boyama işlemi yapar ilk başta hızlandığını düşünsenizde uzun vadede derinlemesine sorunlara neden olurlar.

Hızlı bir bilgisayar istiyorsanız; haftada en az 3 kez disk birleştirin, düzenli olarak Windows ve internet artıklarını temizleyin(CClenaer,JetClean), çok sık antivirus programı kaldrırıp kurmayın çoğu antivirus sistemden tam olarak kalkmaz işlemler, kayıt kütüğü, çalışan servisler gibi bıkkınlık verecek izler mutlaka bırakır bu da sistemin düzenli çalışmasını engeller, yine çok sık program yükleyip kaldırmayın, Windows güncellemelerinizi mutlaka yapın...

15. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    genelde bunları yapıyorum bilgisarayım bana göre hızlı ama bu hızı kaybetmemesi için gerekli olduğu zamanlar desteklemeye çalışıyorum.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

speeder xp yi dene internette zararlı dio ama 10.000 x i geçme hiç bişi olmuo birde internet için hızlandırmaya gerek yok speeder xp dowlandları da hızlandırıo ama upoladı denemedim speeder xp yi öneririm

17. Bowen32

Bowen32 Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bence o programları hiç bir katkısı yok yani ben daha görmedim.

18. Mr.ßahadır®

Mr.ßahadır® Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Advance System Care 6 ve SpeedUp2 kullanıyorum memnunum ve interneti yavaşlatma gibi bir problemde yok...;)

19. T800

T800 Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Wise Care 365'den şaşma derim :)

20. theley

theley Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: