Güney Korelilere 'Kardeş Ülke' Denilince Akıllarına Ne Geliyor Sizce?

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Koreliler ile Türklerin dostluğu MÖ 500. yy. a dayanmaktadır. Sürekli kardeş ve müttefik ülke olmuşuzdur. Selçuklulara kadar devam eden bu güzel ilişki. Osmanlı ile biraz gevşemiştir. Fakat 2. Dünya Savaşı'nda birlik göndermemiz ile akıllarında kardeş ülke olarak anılmaktayız. Günümüzde de pekçok güzel ortaklıklara imza atmaktayız.
Bu videoda da gördüğümüz üzere akıllarına değişik ülkeler gelse da ağırlıkla Türkiye geliyor:)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kanal senin mi yoksa? :)

Bir de bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Türkiye'ye önemli derecede Koreli gezgin geliyor. Hatta en çok onları görüyorum.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kanal senin mi yoksa? :)

Bir de bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Türkiye'ye önemli derecede Koreli gezgin geliyor. Hatta en çok onları görüyorum.
Yok hayır. Benim değil:)
Koreliler çok seviyor burayı. Onların parasına göre de çok ucuz olduğu için tercih sebebi;)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Kore halkı bizim her zaman muttefikimiz dostumuz ve kardeşimiz olmuştur :)

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
1952 yılında Kore Savaşı sırasında Türkiye NATO'ya girebilmek amacıyla savaşa katılmış ve bir Amerikan Birliğini kurtarmak uğruna savunma yapan 700 küsur askerimiz burada şehit olmuştur. Kore Savaşı'nda Amerikan askerlerinden sonra ölen en fazla Türk askeri olması sebebiyle ve ilk cümlede bahsi geçen savunma sebebiyle Koreliler Türkleri çok severler ve saygı duyarlar...

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kuzey kore ilede iyi ilişkiler kurmak lazım kim joung un adam gibi adam tam bir devlet adamı harbi lider amerikaya dünya tarihinde bu kadar açık atar gider yapan bi lider daha gelmemiştir çok seviyorum bu adamı özellikle kudüs meselesinde israil diye bir ülke mi var ki başkenti olsun demeciyle beni kendisine hayran bırakmıştır:)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Kuzey kore ilede iyi ilişkiler kurmak lazım kim joung un adam gibi adam tam bir devlet adamı harbi lider amerikaya dünya tarihinde bu kadar açık atar gider yapan bi lider daha gelmemiştir çok seviyorum bu adamı özellikle kudüs meselesinde israil diye bir ülke mi var ki başkenti olsun demeciyle beni kendisine hayran bırakmıştır:)

Trump'a zihinsel engelli bunak diyerek beni kendisine hayran bıraktıktan adam. :)Türkiye ile kuzey Kore ilişkileri karşılıklı olarak düzene girse bu iki ülkenin çıkarına olur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne kadar çok tatlı kızlar var orada...
maşAllah...

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Trump'a zihinsel engelli bunak diyerek beni kendisine hayran bıraktıktan adam. :)Türkiye ile kuzey Kore ilişkileri karşılıklı olarak düzene girse bu iki ülkenin çıkarına olur.
Kesinlikle.Aynen ben onu unutmuşum adam aklına ne geliyosa sölüyo ya sen kimsin senden izin alacam istediğim yerde füze denerim ben diyo :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bu işler müttefiksiz olmaz Türkiye böyle bir durumda Kuzeyin yanında yer almalı :)
En iyisi ortadan gitmek öyle ki bütün ülkelerle bi şekilde ilişki içerisindeyiz ve ülke çıkarları herşeyden önce gelir gönül ister ki kuzey koreyle abd e girelim ama bunun kayıpları çok büyük olur herkes için:) dünya barışından yana olalım biz her zaman :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
En iyisi ortadan gitmek öyle ki bütün ülkelerle bi şekilde ilişki içerisindeyiz ve ülke çıkarları herşeyden önce gelir gönül ister ki kuzey koreyle abd e girelim ama bunun kayıpları çok büyük olur herkes için:) dünya barışından yana olalım biz her zaman :)

Umarım dünya gerçekten de Barıştan yana olur. :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
O Bombalar ateşlenirse dünya "The Walking Dead" e döner

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Seul'e iki kere gitmiş bir kişi olarak şunu söyleyebilirim ki bundan sonra Kuzey Kore - Güney Kore savaşı olmaz... Bu iki ülke gün gelecek birleşecekler...
Bir savaş olursa Kuzey Kore ile büyük güçler arasında olur ve çok kısa sürer... Ayrıca Güney Koreliler bir tek Kuzey Koreliye dahi kurşun sıkmaz...