Güncelleme Sonrasında Telefonum Kafayı Yedi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

NaglesDumas

Üyecik
Finder ile telefonu sıfırladım. Hocam macOS catalina'da iTunes yok uygulama olarak. Başka bir formül önerebilir misiniz bana?

Tommy Vercetti

Profesör
Hocam bir şekilde iTunes ile cihaza yazılım atmanız lazım. Ben hiç MacOS kullanmadığım için nasıl yaparsınız bilmiyorum. İnternetten iPhone temiz kurulum konularına bakacaksınız artık.

NaglesDumas

Üyecik
Hocam desenize iyice hapı yuttuk, ekranda leke ve nanayı yemiş pille baş başa kaldık.

apolat

Üyecik
kullaniciyi yanlis yonlendirmeyin. catalina ile birlikte itunes'un fisi cekildi. artik finder ile telefon sifirlanip guncelleniyor. zaten son surume yukseltmissin. sorunlarin devam ediyor mu? birde pil sagligi icin baska programa ihtiyaciniz yok. telefonunuzdaki ayarlar-pil kisminda pilin durumunu gorebilirsiniz.

NaglesDumas

Üyecik
Hocam şöyle ki telefonu kullanmayınca şarj, eskisi gibi dörder beşer gitmiyor. Zaten 13.1.3’teyim hâlâ çeviremedim. Bunun yanı sıra ekranımdaki beyazlıklar azalır gibi oldu ama varlar. Pil kapasitem %93’te, dün daha %98’deydi, telefon yorulmasın diye kullanmıyorum, her gün kapasite böyle azalacak mı? Pil sağlığında servis yazısı çıktı, geçmiyor meret. Şarj çok çabuk eriyor çok çabuk da doluyor. Ne yapacağımı şaşırdım, özellikle o ekrandaki lekeye takıldım acaba ekranı mı bozdum diye. Türkiye’de olsam servise götüreceğim ama burada götüremiyorum da, elim kolum bağlandı.

apolat

Üyecik
alti aylik telefonun pil kapasitesinin bu kadar hizli dusmesi normal degil. su anda pilden kaynaklanan bir sorun gibi gorunuyor. ancak pili kalibre edip tekrar kontrol etmenizde fayda var. ( bataryayi tamamen bitirin. bir iki saat boyunca araliklarla telefonu acmaya calisin. yani mumkun oldugu kadar pil bosalsin. ardindan sarja takip tamamen dolduktan sonra yine bir iki saat sarjda birakin.-sifirdan dolana kadar kabloyu cikarmayin-. tabi orjinal sarj aleti kullanmaniz gerektigini soylememe gerek yok sanirim. yan sanayi urunler iphone icin cok tehlikeli.)

NaglesDumas

Üyecik
Hocam dediğinizi yaparım, en olmadı bataryayı değiştiricem. Orijinal bir yerde. Peki bu beyaz lekeler de pilden kaynaklı mıdır, beni en çok telaşlandıram o çünkü. Batarya yine halledilir ama ekranın o hali...

NaglesDumas

Üyecik
alti aylik telefonun pil kapasitesinin bu kadar hizli dusmesi normal degil. su anda pilden kaynaklanan bir sorun gibi gorunuyor. ancak pili kalibre edip tekrar kontrol etmenizde fayda var. ( bataryayi tamamen bitirin. bir iki saat boyunca araliklarla telefonu acmaya calisin. yani mumkun oldugu kadar pil bosalsin. ardindan sarja takip tamamen dolduktan sonra yine bir iki saat sarjda birakin.-sifirdan dolana kadar kabloyu cikarmayin-. tabi orjinal sarj aleti kullanmaniz gerektigini soylememe gerek yok sanirim. yan sanayi urunler iphone icin cok tehlikeli.)
Hocam dediğinizi yaptım. Pil bitiyor, telefon kapanıyor. Şarja takıyorum, birden yine %40larda gösteriyor şarjı kalibre yapamadım bir türlü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek yok mu?

Son düzenleme:

apolat

Üyecik
sarja taktiginizda bir anda yuzde kirk seviyesine geliyorsa sorunun kesinlikle pilden kaynaklandigini soyleyebilirim. yazilimla hicbir ilgisi yok. hatirlarsaniz bu durum 6s'lerde yasandi ve garanti kapsaminda olmayan cihazlar bile 29 dolar karsiliginda pil degisimleri yapildi. urunu apple store'dan aldiysaniz ve henuz garanti altindaysa dilediginiz store goturebilirsiniz. beyaz lekeler konusunda maalesef bir bilgim yok. uzun suredir iphone kullanicisiyim ama bu sorunla hic karsilasmadim. yanlis yonlendirmek istemem.

NaglesDumas

Üyecik
sarja taktiginizda bir anda yuzde kirk seviyesine geliyorsa sorunun kesinlikle pilden kaynaklandigini soyleyebilirim. yazilimla hicbir ilgisi yok. hatirlarsaniz bu durum 6s'lerde yasandi ve garanti kapsaminda olmayan cihazlar bile 29 dolar karsiliginda pil degisimleri yapildi. urunu apple store'dan aldiysaniz ve henuz garanti altindaysa dilediginiz store goturebilirsiniz. beyaz lekeler konusunda maalesef bir bilgim yok. uzun suredir iphone kullanicisiyim ama bu sorunla hic karsilasmadim. yanlis yonlendirmek istemem.
Türkiye’deyken mediamarkttan almıştım. Şu an Rusya’dayım orijinal servise götürüp pili değiştirsem-ki muhtemelen garanti dışı olacak- acaba beyaz lekeler gider mi? Türkiye’de olsam cihazı servise verebilirdim ama işte...

apolat

Üyecik
Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin - Apple Destek bu adresten garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. bildigim kadariyla apple urunlerine store olan tum ulkelerde garanti veriyor. sanirim satin alali bir seneyi gecmedi ve cihaziniz garanti kapsaminda. rahatlikla apple store'a goturebilirsiniz. ancak pil sorunundan bahsederken ekrandaki lekeyi soylemeyi unutmayin. muhtemelen yeni cihaz vereceklerdir.

NaglesDumas

Üyecik
Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin - Apple Destek bu adresten garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. bildigim kadariyla apple urunlerine store olan tum ulkelerde garanti veriyor. sanirim satin alali bir seneyi gecmedi ve cihaziniz garanti kapsaminda. rahatlikla apple store'a goturebilirsiniz. ancak pil sorunundan bahsederken ekrandaki lekeyi soylemeyi unutmayin. muhtemelen yeni cihaz vereceklerdir.
Umarım öyle olur hocam, bir iki güne götüreceğim.

NaglesDumas

Üyecik

Sınırlı garantim varmış 2 yıllığına Tr için, sanırım burada olmayacak

stat counter