Güle Güle Ttnet, Hoş Geldin Jet

Bu konuyu okuyanlar

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ttnet ADSL hattımı ve Ev telefonumu kapattırdım. Cep Telefonumuda Avea 10 DK- 50 kuruş tarifesine alıp,ayrıca da JET modem aldım. 12 ay boyunca 4GB 29 TL.

Pazartesi günü JET Perşembe günü de yeni hattım acılmış olucak..

10 dakıkalık Konuşmaya 28.90 TL fatura gelınce TTNET ve Ev Telefonuna Elveda demek kaçınılmaz oldu.

Sizler ne dersınız doğrumu yaptım ? Daha iyide olabılırmıydı.

Muhtemelen yorumlarınızı Pazartesı sabahı okuyabileceğim.

Not: İş yerimden yazdım bunları.İftara 1 saat kaldı şimdiden herkese hayırlı iftarlar.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Firma değiştirmiş sayılmazsın aslında Avea'nın sahiplerinden biriside Türk Telekom. :D

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
JET' i bilmem de TT' yi kapattırarak iyi iş yapmışsın. :thumbup1:

Bu arada ADSL' i kapatırken ne gibi işlemler yaptın_?

Bu ay ben de kurtulacağım da bu TT' den :devil2:

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Avea'nın ttnet den daha iyi olacağını zannetmiyorum.

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kota aşımına dikkat et. Sonra ttneti arayabilirsin

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
torrent felan kullanıyorsan upload miktarının da kotaya etkisi olduğunu bilmeni isterim.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
İlerde ttnet sonu gelebilir.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
3g adsl'den daha iyi değil çok memnun kalacağını sanmıyorum

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Fazla memnun kalacağını zannetmiyorum, bence çok hata etmişsin.

1. Balkonda vs.. kullanırsan iyi performans alabiliyorsun ama ev içine girdiğin zaman adsl in performasını kesinlikle vermiyor.

2. Upload da kotaya etki ediyor, adsl de upload kotayı etkilemez.

3. Modeminin kullacağı 3G baz istasyonu uzakta ise problem yaratır.

4. Adsl kadar düşük ms/ping alamazsın.

Turkcell 3G VINN kullanıyorum bende, tatile vs.. gittiğimde gerçekten çok faydası oldu, gittiğim her yerde çekti performans sorunu pek yaratmadı. Yinede bazı yerlerde 2g ye geçiş yapıyor açık alan olmayınca. Sonuç olarak evdeki adsl in yerini kesinlikle tutamaz diyorum.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Tekrar hatırlatmakta fayda var.

Frekans arttıkça güç ve güdüm mesafesi azalır. Bu mecburi ve kanıtlanmış fizik kuralına göre;

Turkcell --> 900 Mhz.
Vodafone --> 900 Mhz.
Avea --> 1800 Mhz.

Bu durumda;

Turkcell ve Vodafonel her hizmet noktası için 1 adet Baz istasyonu koyarken aynı bölge için;
Avea 2 katı fazladan baz istasyonu yerleştirmek zorunda...

Herhangi bir reklam amacı yoktur, sadece bilinçlendirmek için yazıldı efem. Saygılar.

Düzeltme: sıralamayı karıştırmışım. Düzelttim :)

İkinci Düzeltme: Vodafone ve Turkcell ikisi de 900 Mhzmiş, tekrar kontrol ettim.

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
En büyük dezavantajın kotalı olması
Forever superonline uydunet

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Birde şu 3G yi sınırsız yapsalar... Ben şahsen TTNET in Netlimitsizinden çok memnunum...

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Ben de şubat ayında ttnet aboneliğim bitiyordu. Bugün fatura yatırmaya ttnet bayisine gittiğimde yeni kampanya gördüm. Kampanyaya göre 24 ve 36 ay vade ile faturaya yansıyacak şekilde peşinatsız Exper ve Dell bilgisayar veriyorlardı. İnceledim Dell laptop hoşuma gitti. Şeytan dürttü baktım olmayacak eski centrino latopu değiştirmeye karar verdim ve aşağıda ki özelliklerde ki Dell laptopu 40.99x36 ay vade ile aldım. artık 3 sene daha ttnetteyim. Siz olsaydınız ne yapardınız?

Sistem Özellikleri Marka & Model DELL Inspiron 15R Dizüstü Bilgisayar İşletim türü Intel® Core™ i3 -350M işlemci (2.26 GHz, 3MB Cache) İşlemci Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Basic Dahili bellek 320GB Bellek kartı aygıtı 3GB DDR3 1333Mhz Ekran boyutu 15.6" Ekran çözünürlüğü 1366x768 Grafik kartı 512MB ATI Mobility Radeon HD 5470 Harici G/Ç bağlantı noktaları 2xUSB, 1xeSATA/USB, 1xVGA, 1xHDMI Dahili sürücü DVD-RW Web kamerası 1.3MP Hoparlörler ve mikrofon Var Ağ arabirimi 10/100 Geniş bant kablosuz WiFi N Güç kaynağı türü 90W Pil türü 6 Cell Garanti 2 Yıl müşteri yerinde destek Ürünle gelen yazılım 30 günlük McAfee Security Center Antivirus. Ürün rengi Siyah
Inspiron_15R.jpg

Not: Arkadaşlar amacım reklam yapmak değil. Sadece fikirleriniz benim için önemli.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Deme ya... of of of of of of of .... 40x36=1224 tl... iiymiş..

E peki hiç peşinat vermedin mi ??? Kredi kartı felan da mı istemediler ???

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Hayır kredi kartı istemiyorlar, tt faturasına yansıtıyorlar. Sadece kimlik fotokopisi ve adınıza sabit telefon aboneliği olması yeterli

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Anlamadım? Ttnet ten kaçan kaç arkadaş var hep hüsran. Tabii ben de onaylamıyorum ttnetin tekel olmasına ve keyfi uygulamalarına ancak arada iyi işlerde yapıyorlar. Bilgisayar kampanyaları fena değil gibi. En azından benim bütçeme uygun. Ttneti savunmuyorum ama kötü de olsa arada iyi işler yapıyorlar.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
36 ay ödenirmi dostum o :D zaten pahalı geliyor normalde cihaz 1200 ve aşağısına bulmak mümkün :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Şöyle bişey var. TTNET'in yakında açıklayacağı yeni tarifelerde senin verdiğin 29 lira gözüne batacak hemde 4gb kota ile. Çünkü kotalar kalkıyor ttnet'de. Onun yerine hız düşürme uygulaması geliyor. Bekliyorum, yoksa bende değiştircem paket yada ttnet'i.

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
3G sınırsızım var açıkçası download yapacak kadar hızlı değil sadece günlük haber msn face falan filan yetiyor bana ARKADAŞLA AYNI DURUMDAYDIM 'TTNET BANA DA KAFADAN FATURA ÇIKARIYORDU VE AÇIKLAMASI DA YOK TELEKOMDA SORDUĞUMDA BİLMEM FALAN FİLAN!
3G kullanıyorum 8 lira kontürden düşüyor her ay enazından kafadan fatura kesmiyor
neye para verdiğim belli...
not:aveanın altyapısı kötü keşke başka operatörleri araştırsaydın bence

---------- saat 01:08 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:04 eklenmişti ----------

TTNET e her ay bukadar parayı vereceğine 3G kullan bende böyle yaptım

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
3G sınırsızım var açıkçası download yapacak kadar hızlı değil sadece günlük haber msn face falan filan yetiyor bana ARKADAŞLA AYNI DURUMDAYDIM 'TTNET BANA DA KAFADAN FATURA ÇIKARIYORDU VE AÇIKLAMASI DA YOK TELEKOMDA SORDUĞUMDA BİLMEM FALAN FİLAN!
3G kullanıyorum 8 lira kontürden düşüyor her ay enazından kafadan fatura kesmiyor
neye para verdiğim belli...
not:aveanın altyapısı kötü keşke başka operatörleri araştırsaydın bence

---------- saat 01:08 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:04 eklenmişti ----------

TTNET e her ay bukadar parayı vereceğine 3G kullan bende böyle yaptım

3G Sınırsız tarife varmı ki?

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Valla ben bırakın 4GB kotayı 2 GB bıle hiç aşmamış biriyim. O yüzden kota konusunda sıkıntım yok.
Bağlanma konusunda Ankarada merkeze cok yakın olduğum için şu ana kadar bir sıkıntım olmadı.

En azından artık TTnete sabıt ucret yada bılmem ne ücreti ödemeyeğim artık. Aylık en az 25TL karım olucak.
Nasıl kapattırdığı soran arkadaşa : Ankara Ulusta TTnetin binası var, 1 saat sıra bekledıkten sonra bir takım kağıtlar imzadım ve 1 hafta içinde kapanacağını sölediler. Eve geldiğimde ADSL kapanmıştı bile. Ama telefon hala faal durumda idi. Ertesi gün ve bir kaç gün boyunca sürekli aradılar ; kapattırmayın size şu kadar konuşma yada indirim yapalım diye. Dinlemedim bile.

Son mesajlar