Guitar Rig ve AmpliTube için Ne Gerekiyor?

Bu konuyu okuyanlar

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Merhaba arkadaşlar Guitar rig veya amplitube gibi programlar için ses kartı almak zorundamıyız yani direk Guitar Link yani şu:
bunu alsak bağlasak kabloyu asio 4 ve guitar rig açsak ses alırmıyız yani laptop'un içinde dahili ses kartı var mıdır ses verir mi

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

Bu ürün bilgisayarınıza bağlamak için yeterli. GuitarRig gibi VST eklentileri kullanmak isteseniz direkt indirip açabilirsiniz. Fakat profesyonel müzik için Ableton Studio, FL Studio gibi DAW (Digital Audio Workstation) ihtiyacın var.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32

Bu ürün bilgisayarınıza bağlamak için yeterli. GuitarRig gibi VST eklentileri kullanmak isteseniz direkt indirip açabilirsiniz. Fakat profesyonel müzik için Ableton Studio, FL Studio gibi DAW (Digital Audio Workstation) ihtiyacın var.
Amfi olarak kullanıcam

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Amfi olarak kullanıcam derken? Yani amfi üzerinden mi PC'ye bağlanıcaksın, yoksa PC'yi mi amfi olarak kullanıcaksın?

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Amfi olarak kullanıcam derken? Yani amfi üzerinden mi PC'ye bağlanıcaksın, yoksa PC'yi mi amfi olarak kullanıcaksın?
Amfim yok o yüzden guitar rig veya amplitube'u amfi yerine kullancam mesela gain'i olsun efektleri olsun ordan yöneticem

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Linkini attığım aparatla gitarınızı bilgisayarınıza bağlayarak kullanabilirsiniz. Bir tanıdığıma doğrulayatım, geri döneceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi kullanan kişiye sordum. Mevcut olarak bu aparatı kullanarak GuitarRig'i kullanabiliyorsunuz.

Son düzenleme:

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Linkini attığım aparatla gitarınızı bilgisayarınıza bağlayarak kullanabilirsiniz. Bir tanıdığıma doğrulayatım, geri döneceğim.

Şimdi kullanan kişiye sordum. Mevcut olarak bu aparatı kullanarak GuitarRig'i kullanabiliyorsunuz.
peki. harici ses kartı zorunlu mu ?

veya laptopun kendi ses kartı var mıdır

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

veya laptopun kendi ses kartı var mıdır
Eğer laptopunuzun normal JAK girişi varsa ve ya hoparlörü varsa ses kartı vardır.
Harici ses kartı zorunlu değildir.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Eğer laptopunuzun normal JAK girişi varsa ve ya hoparlörü varsa ses kartı vardır.
Harici ses kartı zorunlu değildir.
peki sagol son sorumu sorcam en azından şöyle 200 300 tl lik amfi yerine geçer mi

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
GuitarRig çok kaliteli ve çok fazla ülkede kullanılan bir uygulamadır. Eğer kaliteli bir hoparlör (Kulaklıkta olur) ve orta seviye bir bilgisayarınız varsa 200-300 TL'den pahalı bir amfi gibi olur. :)

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
GuitarRig çok kaliteli ve çok fazla ülkede kullanılan bir uygulamadır. Eğer kaliteli bir hoparlör (Kulaklıkta olur) ve orta seviye bir bilgisayarınız varsa 200-300 TL'den pahalı bir amfi gibi olur. :)
i5 islemcili bir laptop var 8gb ram kulaklik ucuz 20tl lik kulaklık hoparlor de arceligin 10 sene onceki hoparloru ama hoparlor alirim sorun yok sagol yardim ocin

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Sisteminiz bu iş için yeterli. (Ama hoparlör ve ya kulaklık zevk almanız için önemli)

Ne demek, başka bir sorunuz olursa zevkle yardımcı olurum.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Sisteminiz bu iş için yeterli. (Ama hoparlör ve ya kulaklık zevk almanız için önemli)

Ne demek, başka bir sorunuz olursa zevkle yardımcı olurum.
baska bi sorun var whjxjwjfja
klasigin icine biseyler kactı sallasam çıkar mı
DJSJDJWJIE9Q9SOXJSJWJ

DJSJDJWJIE9Q9SOXJSJWJ
Haykırıyorum jzzjJhzjahxhwhhfj

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
DJSJDJWJIE9Q9SOXJSJWJ

Haykırıyorum jzzjJhzjahxhwhhfj
Klasik gitarın içine mi? Büyük birşey değilse rahatlıkla çıkar. Ama girişten büyük birşeyse el ile çıkartmanız lazım.

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Klasik gitarın içine mi? Büyük birşey değilse rahatlıkla çıkar. Ama girişten büyük birşeyse el ile çıkartmanız lazım.
Yeşil mercimek kaçtı skvjksrkkcks
Yarın tel degiscem çıkarınca ütüyle çekerim