Bu konuyu okuyanlar

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba.Gta 5'te bilgisayarım iyi olmasına rağmen oldukça düşük fps alıyorum.
Görev yöneticisinde her şey kapalı oyun 4gb ekran kartınıda algıladı ve her şey low ayarlarda.
Ancak fps 9'a kadar düşüyor.Çözümünü bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.
20180618164636_1.jpg
PC.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler. Cansınız ;)

Bu arada bilgisayarım yeni ve içinde tozlanma vesaire yok...

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
driverlarını kurdun mu? bilgisayarın soğutması iyi mi yani işlemci çok fazla ısınıyor mu?

Reaksiyon puanı
16,109
oyun bozuk olunca olur consol oyunu pcye aktarırken sorunlu olunca olur...
kısaca oyunu b...k etmişler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windowsu bilgisayarı aldığınız yer kurmuşsa imaj dosyası şeklinde kurmuşlardır, ilk işiniz temiz bir format ile windows kurmaktır. sonra güncel driverları kurup iyi bir antivirüs programı ile bilgisayarı korumak gerekir.

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Driverlarin hepsi güncel ve işlemci termal macunu yeni

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
windowsu bilgisayarı aldığınız yer kurmuşsa imaj dosyası şeklinde kurmuşlardır, ilk işiniz temiz bir format ile windows kurmaktır. sonra güncel driverları kurup iyi bir antivirüs programı ile bilgisayarı korumak gerekir.
McAfee antivirüs programı kullanıyorum ve evet pc hazır ve windows kuruluydu fakat sorun sadece gta 5 ile alakalı watch dogs 2 rainbow six siege pubg falan gayet yüksek fps lerde çalışıyor... sadece biraz overwatch düşük fps ama o da sistem gereksinimleriyle alakalı

saol link için

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
McAfee antivirüs programı kullanıyorum ve evet pc hazır ve windows kuruluydu fakat sorun sadece gta 5 ile alakalı watch dogs 2 rainbow six siege pubg falan gayet yüksek fps lerde çalışıyor... sadece biraz overwatch düşük fps ama o da sistem gereksinimleriyle alakalı

saol link için
eğer sadece tek oyunda sorun varsa, o oyunun bir eklentisi ya da parçacığı virüs programınca silinmiş olabilir, format atmayın o zaman. oyunu onarmayı deneyin. ve virüs programının karantinasına bakın, oyunla ilgili bir uayrı var mı diye...

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
intel hd graphics 1gb onu algılıyor olabilir diye düşündüm fakat oyuna girince 4 gb gözüküyor ekran kartı yinede şansımı deneyeyim nasıl devre dışı bırakılacağını bilen varmı? yani sürekli olarak pc asıl ekran kartını kullansın.

eğer sadece tek oyunda sorun varsa, o oyunun bir eklentisi ya da parçacığı virüs programınca silinmiş olabilir, format atmayın o zaman. oyunu onarmayı deneyin. ve virüs programının karantinasına bakın, oyunla ilgili bir uayrı var mı diye...
oyun dosyaları tam ve karantinayı kontrol ettim dosya alınmamış

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
performance test programı ile ekran kartını bir test eder misin? sonra da karşılaştırma bölümünden aynı ekran kartı puanları ile karşılaştır... eğer yakın puanlar var ise sorun oyunda.

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
performance test programı ile ekran kartını bir test eder misin? sonra da karşılaştırma bölümünden aynı ekran kartı puanları ile karşılaştır... eğer yakın puanlar var ise sorun oyunda.
puanlar çok yakın

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
oyunu yeniden yükle derken sana onar diye seçenek sunarsa onarmayı dene, yoksa sistem geri yükleme filan yap ya da en baştan yükle :)

UtkuB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
oyunu yeniden yükle derken sana onar diye seçenek sunarsa onarmayı dene, yoksa sistem geri yükleme filan yap ya da en baştan yükle :)
Oyunu sildim baştan indirdim (Türknet allah razı olsun akk yok artık :) ) hala aynı tüm driver ları güncelledim harddiski temizledim kasayı açtım onuda temizledim zorla 25 fps yaptım artık çözüm kalmadı bende.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
her oyun her donanım bileşenleri için uygun yapılamıyor maalesef, bu nedenle oyun oynamak isteyenler konsola yöneliyor.