Güçlü bilgisayarda düşük fps ve drop sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Aslında windows yüklenmeden veya güvenli modda çalışan virüs programları var. yukarıda attığımı da güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Böylece daha iyi bir temizlik olur.

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aslında windows yüklenmeden veya güvenli modda çalışan virüs programları var. yukarıda attığımı da güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Böylece daha iyi bir temizlik olur.
kardeşim malwarebytesi deneyelim dönüş yapıcam

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kaspersky Rescue Disk’i USB belleğinize atıp bilgisayarınızı bu USB bellekten çalıştırarak bilgisayarınızdaki zararlıları silebilirsiniz.
1. USB belleği bilgisayarınıza takın.
Warning
USB belleğin en az 1 GB kapasitesi olması gerek ve belleğin FAT16 ya da FAT32 dosya sistemi ile formatlanması gerek. Dosya sistemi NTFS ise formatlayarak FTA32 yapın.
2. Kaspersky Rescue Disk 2018 ISO dosyasını ve USB hazırlama aracını indirin
Kaspersky Lab sunucularından dosyaları indirin:

1. ISO imajı : Kaspersky Rescue Disk (237 MB)
  2. Rufus
3. Kaspersky Rescue Disk’i USB belleğinize kaydedin
  1. İndirmiş olduğunuz Rufus aracını çalıştırın.
  2. Kaspersky Rescue Disk ISO dosyasını seçin.
  3. USB belleği listeden seçin.
  4. START deyin.
  5. İşlem bitene kadar bekleyin

4. Bilgisayarı USB Bellekten Boot etmek
Information
Delete veya F2 tuşları ile BIOS’a girin. Bazı sistemlerde BIOS’a girmeden de F1, F8, F10, F11 veya F12 tuşları ile Boot Menüsü açılabilir.
Bilgisayarınız açılırken BIOS’a nasıl gireceğinizle ilgili bir ibare belirir. Örneğin bu sistemde DEL ile BIOS’a, F11 ile de Boot Menüsü’ne girileceği yazıyor. F11 ile doğrudan menüsü açıp USB belleğini seçerek Kaspersky rescue Disk’i boot edebilirsiniz.
krd_6813_01_en13-125085.png

1. BIOS ekranında Boot sekmesine geçin ve USB belleğinizi ilk sıraya alın.
  2. F10 tuşuna basarak “Y” tuşu ile ya da YES seçeneğini seçerek ayarları kaydedin.
Kaspersky USB Rescue Disk 10 artık açılmaya hazır.
5. Kaspersky Rescue Disk 10’u boot etme

1. Bilgisayarınız yeniden başladığında USB bellek takılı ise “Press any key to enter the menu.” ekranı ile karşılaşacaksınız.
krd_4470_2_en13-125079.png

1. Herhangi bir tuşa basın
Information
10 saniye içinde herhangi bir tuşa basmazsanız bilgisayarınız normal bir biçimde sabit diskten açılmaya devam edecektir.

1. Bir sonraki ekranda ok tuşları ile English’i seçerek Enter’a basın.
home_krd_8095_01_en13-142994.png

1. Kaspersky Rescue Disk kullanım koşullarını okuyun. Kabul ediyorsanız 1’e, bilgisaayrı yeniden başlatmak için 2’ye, kapatmak için ise 3’e basın.
home_krd_8005_01_en13-140848.png

1. Aşağıdaki açılış yöntemlerinden birini seçin:
    • Kaspersky Rescue Disk. Graphic Mode – Grafiksel arayüz ile açılır.
    • Kaspersky Rescue Disk. Text Mode – Metin tabanlı arayüz açılır ve Midnight Commander (MC) konsol dosya yöneticisi sizi karşılar.
  2. OK tuşları ile seçiminizi yapıp Enter’a basın.
4122(3)en13-129574.jpg

Yukarıdaki işlemler gerçekleştirildiğinde işletim sistemi açılacaktır. Sistem bilgisayarınıza bağlı sabit diskleri ve diğer depolama birimlerini tarayacaktır. Artık Kaspersky Rescue Disk 10 ile tarama yapmaya başlayabilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sabredin, sildiğinizde başarmanın verdiği mutluluk daha güzel olacaktır. :)

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Birşey söylicem :D Ben bunu yapana kadar format atsam geçmezmi :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Format atmayla geçer geçmesine de hiçbir dosyayı yedek almamanız lazım yoksa format sonrası da bilgisayara bulaşabilir bu da oyun save dosyalarınız ve kişisel dosyalarınızın gitmesi demek.

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Format atmayla geçer geçmesine de hiçbir dosyayı yedek almamanız lazım yoksa format sonrası da bilgisayara bulaşabilir bu da oyun save dosyalarınız ve kişisel dosyalarınızın gitmesi demek.
yok save almam zatende d ve e demi silinmesi gerek
:(

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
geçer ama bu virüs neymiş merak ettim :D
vallaha çözemedim bak mesela youtubeye giriyorum ordaki yorumlardan birinde eset avast kaspersky görsün çöküyor opera ve görev yöneticisini açmadan hiçbir şey yapılmıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
vallaha çözemedim bak mesela youtubeye giriyorum ordaki yorumlardan birinde eset avast kaspersky görsün çöküyor opera ve görev yöneticisini açmadan hiçbir şey yapılmıyor.
mübarek sanki fidye virüsü :D başka bi çeşidi midir nedir...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Günümüzde en tehlikeli virüsler fidye virüsleridir ve bu da çok zorlu olduğundan öyle yazdım :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bence Kaspersky Rescue Disk'i denemekte fayda var çok uğraştıracağını sanmam çünkü format her şeyin gitmesi demek olacak. Zaten Kaspersky da silemezse formattan başka çare kalmayacak. Yalnız virüsü yazan adam ne amaçlı yazmış merak ettim. Fidye virüsü olsa dosyaları kilitleyip para isterdi muhakkak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
neyden bulaşırki acaba genelde
Bunları yazanlar genelde aşırı profosyonellerdir. Her siteden bulaşabilir, bi reklamı ya da linki tıklarsınız ama arka planda gizli kapılardan sızar... çok dehşet virüsler :)

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bence Kaspersky Rescue Disk'i denemekte fayda var çok uğraştıracağını sanmam çünkü format her şeyin gitmesi demek olacak. Zaten Kaspersky da silemezse formattan başka çare kalmayacak. Yalnız virüsü yazan adam ne amaçlı yazmış merak ettim. Fidye virüsü olsa dosyaları kilitleyip para isterdi muhakkak.
bencede ben cidden hiçbir şey anlamıyorum birde sistemin güçlü olup böyle karınca gibi kalması çok garip geliyor

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunları yazanlar genelde aşırı profosyonellerdir. Her siteden bulaşabilir, bi reklamı ya da linki tıklarsınız ama arka planda gizli kapılardan sızar... çok dehşet virüsler :)
hayır anlıyorumda neden yazıyor :D onu anlamıyorum maksat ne

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok ya ben format atçam iyice karıştı bilgisayar yeni klasör vs oluşturulmuyor iyice koptu birde bilgisayarı alalı daha 2,5 ay oldu her neyse tekrar soruyorum d ve e demi silinecek yoksa tek cyi mi sileyim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kimisi egosunu tatmin etmek için yapıyor, kimisi kendini bu yönde geliştirmek istediği için. Bir yere saldırmak ve karşılığında bir şey istemek içinde hazırlanmış olabilir sonrasında başka ellere geçmiş ve yayılmıştır. Format atacaksan tüm diskleri komple biçimlendirmen gerekir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yok ya ben format atçam iyice karıştı bilgisayar yeni klasör vs oluşturulmuyor iyice koptu birde bilgisayarı alalı daha 2,5 ay oldu her neyse tekrar soruyorum d ve e demi silinecek yoksa tek cyi mi sileyim
hepsini silmeniz gerekecek format atarsanız ...

güvenli modda açılmıyor mu bilgisayar?

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kimisi egosunu tatmin etmek için yapıyor, kimisi kendini bu yönde geliştirmek istediği için. Bir yere saldırmak ve karşılığında bir şey istemek içinde hazırlanmış olabilir sonrasında başka ellere geçmiş ve yayılmıştır. Format atacaksan tüm diskleri komple biçimlendirmen gerekir.
çok problemli gta 5 vs yüklemek çok uğraştırır bencede sizin dediğiniz daha mantıklı

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki o zaman ben birazcık kopyuyorum işlem bittiğinde tekrar gelicem :D Hoşca kalın

Reaksiyon puanı
6
Öncelikle merhaba sayın sdn form sakinleri

Bilgisayarımı alalı yaklaşık 2,5ay oldu başlarda herşey çok güzeldi lakin şu yarım aydır sıkıldım

Bilgisayar özelliklerim
Kasa Cooler Master masterbox lite 5 blue 500W PSU
Anakart Asus TUF B450-PLUS Gaming
İşlemci AMD Ryzen 5 2600 Stok soğutucu
Ekran Kartı Asus Strix GTX 1050Tİ Gaming OC
RAM GSKILL Ripjigsav 8GB DDR 4 2400MHZ
Hard disk 1TB WD BLUE 7200RPM

Oyunlarda FPS

Gta 5 20 kadar düşüyor normalde 40 - 45 sık sık drop
Csgo 70 80 ara ara drop
Ets 2 onlinede 20 - 30 normalde 35 - 45
Bunlar oynadığım oyunlar ve gündelik fps ler

Benim tahminim virüs var yada ekran kartı sıcaklık ben asusun gpu tweak 2 programını kullanıyorum oyuna girerken oyun modunu açmam gerekiyor bu moddada 30rpm sabit. 2side olabilir yada sizin farklı bir düşünceniz

Bu dediğim hergün olmuyor arkadaşlar mesela bilgisayar akşama kadar açık kaldığı zaman akşam oturuyum gta 5 sürekli fps düşüşleri droplar yaşıyor bilgisi olan bi yardım etsin.
Sistemindeki sorun donanımsal olarak görünüyor. Parçalardan birisi arızalanmış olabilir. Bilgisayarın kağıt üzerinde güçlü.

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok arkadaşlar tarama bittikten sonra continue tıkladım tarama bitti kapattım hala aynı kasma ve operaya virüs programı yazamıyorum format şart galiba artık

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet, format iyi olur. Sorunun ne olduğunu bulamadık, ben ona yanıyorum :D Çok özel bir virüs ya da bi şey... Hani antivirüs firmam olsa üzerine para veririm sırf incelemek için. :)

KimsesizzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet, format iyi olur. Sorunun ne olduğunu bulamadık, ben ona yanıyorum :D Çok özel bir virüs ya da bi şey... Hani antivirüs firmam olsa üzerine para veririm sırf incelemek için. :)
:D ben buldum bile üstad yani virüsü değilde çözümünü

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
:D ben buldum bile üstad yani virüsü değilde çözümünü
?

?Bir de bir usb belleğe o tarayıcının tüm klasörlerini ben olsam kopyalardım, eğer virüs var ise ona da bulaşmış olma ihtimali yüksek ve sonradan incelemek için saklardım :)