Güçlü bilgisayarda düşük fps ve drop sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KimsesizzZ

Üyecik
İnanamıyorum şaka gibi gerçekten açtığın mesaja giriş yapamıyorum çöküyor.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
teşekkür ederim gerekli ilgin için fena merak ediyorum acaba bu virüs nerden bulaştı çünki cidden sağlam birşeye benziyor.
Güvenilir olmayan bir yerden indirdiğiniz korsan herhangi bir dosyadan bulaşabilir. Ben bilgisarıma korsan dosya kolay kolay indirmem bu yüzden virüs programına bile ihtiyaç duymuyorum. Çok şükür ki bu zamana kadarda herhangi bir virüs vakası yaşamadım.

KimsesizzZ

Üyecik
Güvenilir olmayan bir yerden indirdiğiniz korsan herhangi bir dosyadan bulaşabilir. Ben bilgisarıma korsan dosya kolay kolay indirmem bu yüzden virüs programına bile ihtiyaç duymuyorum. Çok şükür ki bu zamana kadarda herhangi bir virüs vakası yaşamadım.
Anladım. Linki bekliyorum inşallah bende kurtulursam bütün korsan dosyalarını silicem

KimsesizzZ

Üyecik
kardeşim burdan atabilirmisin özel mesaj bölümü çöküyor ya yada ismini değiştirsen konu başlığının

PARAzitCELL

Dekan
Aslında windows yüklenmeden veya güvenli modda çalışan virüs programları var. yukarıda attığımı da güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Böylece daha iyi bir temizlik olur.

PARAzitCELL

Dekan
Kaspersky Rescue Disk’i USB belleğinize atıp bilgisayarınızı bu USB bellekten çalıştırarak bilgisayarınızdaki zararlıları silebilirsiniz.
1. USB belleği bilgisayarınıza takın.
Warning
USB belleğin en az 1 GB kapasitesi olması gerek ve belleğin FAT16 ya da FAT32 dosya sistemi ile formatlanması gerek. Dosya sistemi NTFS ise formatlayarak FTA32 yapın.
2. Kaspersky Rescue Disk 2018 ISO dosyasını ve USB hazırlama aracını indirin
Kaspersky Lab sunucularından dosyaları indirin:

1. ISO imajı : Kaspersky Rescue Disk (237 MB)
  2. Rufus
3. Kaspersky Rescue Disk’i USB belleğinize kaydedin
  1. İndirmiş olduğunuz Rufus aracını çalıştırın.
  2. Kaspersky Rescue Disk ISO dosyasını seçin.
  3. USB belleği listeden seçin.
  4. START deyin.
  5. İşlem bitene kadar bekleyin

4. Bilgisayarı USB Bellekten Boot etmek
Information
Delete veya F2 tuşları ile BIOS’a girin. Bazı sistemlerde BIOS’a girmeden de F1, F8, F10, F11 veya F12 tuşları ile Boot Menüsü açılabilir.
Bilgisayarınız açılırken BIOS’a nasıl gireceğinizle ilgili bir ibare belirir. Örneğin bu sistemde DEL ile BIOS’a, F11 ile de Boot Menüsü’ne girileceği yazıyor. F11 ile doğrudan menüsü açıp USB belleğini seçerek Kaspersky rescue Disk’i boot edebilirsiniz.

1. BIOS ekranında Boot sekmesine geçin ve USB belleğinizi ilk sıraya alın.
  2. F10 tuşuna basarak “Y” tuşu ile ya da YES seçeneğini seçerek ayarları kaydedin.
Kaspersky USB Rescue Disk 10 artık açılmaya hazır.
5. Kaspersky Rescue Disk 10’u boot etme

1. Bilgisayarınız yeniden başladığında USB bellek takılı ise “Press any key to enter the menu.” ekranı ile karşılaşacaksınız.

1. Herhangi bir tuşa basın
Information
10 saniye içinde herhangi bir tuşa basmazsanız bilgisayarınız normal bir biçimde sabit diskten açılmaya devam edecektir.

1. Bir sonraki ekranda ok tuşları ile English’i seçerek Enter’a basın.

1. Kaspersky Rescue Disk kullanım koşullarını okuyun. Kabul ediyorsanız 1’e, bilgisaayrı yeniden başlatmak için 2’ye, kapatmak için ise 3’e basın.

1. Aşağıdaki açılış yöntemlerinden birini seçin:
    • Kaspersky Rescue Disk. Graphic Mode – Grafiksel arayüz ile açılır.
    • Kaspersky Rescue Disk. Text Mode – Metin tabanlı arayüz açılır ve Midnight Commander (MC) konsol dosya yöneticisi sizi karşılar.
  2. OK tuşları ile seçiminizi yapıp Enter’a basın.

Yukarıdaki işlemler gerçekleştirildiğinde işletim sistemi açılacaktır. Sistem bilgisayarınıza bağlı sabit diskleri ve diğer depolama birimlerini tarayacaktır. Artık Kaspersky Rescue Disk 10 ile tarama yapmaya başlayabilirsiniz.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Format atmayla geçer geçmesine de hiçbir dosyayı yedek almamanız lazım yoksa format sonrası da bilgisayara bulaşabilir bu da oyun save dosyalarınız ve kişisel dosyalarınızın gitmesi demek.

stat counter