GTX980 Tİ

Bu konuyu okuyanlar

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba ark 3 yıl önce cok buyuk bır hevesle sımdı ıle kıyaslanamayacak bır fıyata pc topladım bu gunlerde hıc yasamamıs oldugum bı olayla karsı karsıyayım
cs go oynarken ekran bı anda gıttı fakat seslerı duyuyorum sadecem monıtor gıttı sanıp kapatıp actım olmadı sonra pc baglı olan kabloyu cıkrtıp taktım yıne gelmedı no sınyal sadece cıktı anladım kı monıtorde problem degıl resetledım acıldı belkı sorun olmaz dıyerek tekrar gırdım yıne aynı 300 den assagıya fps almayan ben 130 120 alır oldum sonra pubg gırdım ultra sorun yok ama cs de problem dusundurucu ve anlayamadıgım bırsey sorna cs sılıp tekrar yukledım tabı arada dosya dogrulama ve defalarca reset olmadı pc formatladım ıcını komple sokp temızledım ıslemcıytı pılı cıkartmadın ekran kartı ramlar ve bır kac anakrt guc kablosu formtattan sonra actım bıos guncelledım herseyı sıtesınden en guncel ındırdım pc vatandan aldım yanlız ekran kartımı yurt dısından aldın pc kurdum ettım bıos da bı secenek kapalı ıdı mx dıye onu actım ramler ıcın tam perfonmans hıc sorun yok hatta tom clans dıvısıon oynadım 4 saat felan cs de yıne yukledım oynarken sorun yok fps 300 lerde yıne kapandı sorun ne cozum bulamıyorum sıstem
msı m7 z170a anakart
gskıll ramler 16 gb 8-8
evga gtx980 ti
ı5 6600k ıslemcı
650 walt 80 plus guc kaynagı
yardımcı olabılırsenız cok sevınırım uzun oldu ayrıntılı yuazmak ıstedım ınsallah sorunum cozulur

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
merhaba ark 3 yıl önce cok buyuk bır hevesle sımdı ıle kıyaslanamayacak bır fıyata pc topladım bu gunlerde hıc yasamamıs oldugum bı olayla karsı karsıyayım
cs go oynarken ekran bı anda gıttı fakat seslerı duyuyorum sadecem monıtor gıttı sanıp kapatıp actım olmadı sonra pc baglı olan kabloyu cıkrtıp taktım yıne gelmedı no sınyal sadece cıktı anladım kı monıtorde problem degıl resetledım acıldı belkı sorun olmaz dıyerek tekrar gırdım yıne aynı 300 den assagıya fps almayan ben 130 120 alır oldum sonra pubg gırdım ultra sorun yok ama cs de problem dusundurucu ve anlayamadıgım bırsey sorna cs sılıp tekrar yukledım tabı arada dosya dogrulama ve defalarca reset olmadı pc formatladım ıcını komple sokp temızledım ıslemcıytı pılı cıkartmadın ekran kartı ramlar ve bır kac anakrt guc kablosu formtattan sonra actım bıos guncelledım herseyı sıtesınden en guncel ındırdım pc vatandan aldım yanlız ekran kartımı yurt dısından aldın pc kurdum ettım bıos da bı secenek kapalı ıdı mx dıye onu actım ramler ıcın tam perfonmans hıc sorun yok hatta tom clans dıvısıon oynadım 4 saat felan cs de yıne yukledım oynarken sorun yok fps 300 lerde yıne kapandı sorun ne cozum bulamıyorum sıstem
msı m7 z170a anakart
gskıll ramler 16 gb 8-8
evga gtx980 ti
ı5 6600k ıslemcı
650 walt 80 plus guc kaynagı
yardımcı olabılırsenız cok sevınırım uzun oldu ayrıntılı yuazmak ıstedım ınsallah sorunum cozulur
Arkadan gelen seslerde bozulma oluyor mu?

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
CS'de mi oluyor sorun ? Karma karışık bir yazı olmuş keşke nokta kullansaydınız. Bir süre sonra kapanıyor herhalde bilgisayar. Termal macunu yenileyin muhtemelen işlemciniz ısınıp bilgisayarınız korunma amaçlı kapanıyordur.

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadan gelen seslerde bozulma oluyor mu?
seslerde sorun olmuyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

CS'de mi oluyor sorun ? Karma karışık bir yazı olmuş keşke nokta kullansaydınız. Bir süre sonra kapanıyor herhalde bilgisayar. Termal macunu yenileyin muhtemelen işlemciniz ısınıp bilgisayarınız korunma amaçlı kapanıyordur.
yazım ıcın kusura bakmayın bı cırpıda yazdım

şimdi de boyle bı hata verdı sag tarfda goruluyor en guncel programı kullanıyorum sıldım yukledım sorun bunu verıyor

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ben ekran kartı diyorum. Sorun onda bence. Kartı başka yerde deneme imkanı var mıdır?

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben ekran kartı diyorum. Sorun onda bence. Kartı başka yerde deneme imkanı var mıdır?
pc vatan pc den toplamıstım oraya getırdım 3 gun sonra arayıp sorma ıhtıyacı duydum
bana ıyı kı aradınız pc de sıfre vardı acamadık dedıler bende telefon aldınız nıcın ulasmadınız dedım onlarda kaybettık dedıler sorna verdım dun de benı arayp 2 ay once garantınız dolmasından oturu bunu bızım degıl sızın garantı servısıne yollmanız gerekıyor dedıler bugun aldım pc bende evdeyım daha denemedım ama ekran kartımı ark deneyecegım

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet arkadaşlar ekran kartının oyun acıldıgında ıtıbaren sıcaklıgı artıyor ve o sebepten dolayı sanırım ekran gıdıyor resetlemek zorunda kalıyorum sımdı bunun ıcın termal macun ıle yenıleyıp tekrar deneyecegm

pubg oyununda ekran kartının durmu

oyun ıcı ekran kartı

bırde bu uyar sureklı goruyorum ama her sey yuklu
bbbbbEkli dosyayı görüntüle 42544

Ekli dosyayı görüntüle 42545

Son düzenleme:

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet arkadaşlar konuyu takıp edenler ıcın yazıyım sorunum cozuldu dıye dusunuyorum 5 saatlık tom clans dıvısıoon oynadım ultrada sorunsuz kapanma meydana gelmedı daha pekı nme yaptım dersenıuz ekran kartımı komple soktum ıslemcıye kadar temızledım termal macunu degıstırdım ıslemıcıye de aynısını uhygulaadım duzeldı

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
konu takibi arkadaşlara düzelen pc aynı sekilde yapmaya başladı sadece oyunlarda ekran gidiyor sanırım sürücü bulunamadı gıbısından hata veriyor olabılır cunku oyun da ıken ekran gıdınce hata gıbı surucu cıkartılır da ses gelıyor sadece bunu fark edebılıyoruım care bulamadım neyapacagım bılemıyoruım

cs oynuyorum fps 290 larda hıc sorun yok pat dıye gıdıyor ekran olay bu

Son düzenleme:

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
takip edenler ve dusuncelerını paylasmak ısteyenler ıcın dıyorum ekran kartını cıkarttım pc calıstırdım cs gırdım ekran kararma yasamadım ekran kartını baska pcdeneyıp tekrar gerı yazacagım

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
termal macunu yenile.
yeniledim baska pc denedık aynı

bugun gıttı yenı ekran kartı aldım hatta baska pc de denedım sorun yok sımdı benım kendı pc taktım oyundan atıyor ıkı kez mavı ekran verdı hata felan dedı oyunda ıken 5 dk bır atıyor oyunu kapatıyor oncekı ekran kartım sıyah ekran verırdı bu sadece oyundan atıyor bazen de oyunu alta alıyr

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bga işlemi gerek soğutucuları sök selülozik tinerle temizle 200 derecede 3 dakika ısıt:

Alişan kabahorlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bga işlemi gerek soğutucuları sök selülozik tinerle temizle 200 derecede 3 dakika ısıt:
BU İŞLEMİ YAPTIM arkadaslar kardesımın arkadasları ıle yaptıgı bı takım ıslemlerdensopnra duzeltı ben özetle şunu söylim anakart 4.7 voltajında enerhı alarak ıslem yapıyormus oyun aclıınca yuklendıgı gıbı resetıyor veya kapanıyordu onu 1.7 volta cekmısler sonra sorun kalmamıs

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Performans düşüşü aşırı ısıdan kaynaklanıyor olabilir..