GTX1070 Ekran kartı ile CSGO'da 20fps alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Merhaba. 4 aydır gtx1070 kullanıyorum ve 3 gün önce bir anda csgo da kasmalar başladı ve VAR: 50 MS nin aşasına inmiyor fps 20 ve altı oluyor pingim ise 90 larda seyrediyor deliricem diğer oyunlardada aynı şekilde bilen birileri yardım etsin lütfen.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
yardım edecek birileri yok mu?

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Yazılımlarınızın hepsi güncel mi? ekran kartından oyunu optimize etmen gerekiyor problem giderilmezse Format at sorun devamında ekran kartını Yetkili servise gönder.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerinizi ölçtünüz mü? Kasada aşırı tozlanmaya bağlı ısınma oluyor olabilir. Sıcaklık değerleri 70 derece altı ise sürücüleri güncelleyin. İşe yarar mı bilmiyorum ama sistemi 4-5 gün geriye de alabilirsiniz.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Windows 10'dan ötürü olabilir, son birkaç gündür yaptığınız güncellemeleri geri almayı deneyin.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yazılımlarınızın hepsi güncel mi? ekran kartından oyunu optimize etmen gerekiyor problem giderilmezse Format at sorun devamında ekran kartını Yetkili servise gönder.
bilgisayarıma format attım düzelmedi formattan sonra tekrar sürücüleri yüklüyorum şuan en son güncellemeler yüklüydü eğer olmaz ise ekran kartını tekrar geri götürücem.
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10'dan ötürü olabilir, son birkaç gündür yaptığınız güncellemeleri geri almayı deneyin.
format atmadan önce denedim hem güvenli modda hem normal modda geriye alamadım.
İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerinizi ölçtünüz mü? Kasada aşırı tozlanmaya bağlı ısınma oluyor olabilir. Sıcaklık değerleri 70 derece altı ise sürücüleri güncelleyin. İşe yarar mı bilmiyorum ama sistemi 4-5 gün geriye de alabilirsiniz.
sıcaklık değerlerini tekrar ölçüp size söliyeceğim tozlanmaya gelir isek donmalar başladıktan 1 gün sonra radyatör dahil her yerinin tozlarını aldım.
Birde dün akşam bilgisayarımı kapattım ve salona gittim salonda 1-2 saat oturduktan sonra geri geldim bilgisayarın power tuşuna bastığımda bilgisayar açılmıyordu fakat anakartımın ışığı yanıyordu bilgisayarın fişini akşam söktüm bu sabah taktığımda düzgün şekilde çalıştı
Birde dün akşam bilgisayarımı kapattım ve salona gittim salonda 1-2 saat oturduktan sonra geri geldim bilgisayarın power tuşuna bastığı
sıcaklık 61 derece gösteriyor tüm sürücülerim güncel

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkada Windows Update çalışıyor olabilir. Services.msc'den yani Hizmetler'den Windows Update'i devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz.
Ayrıca virüs bulaşmış da olabilir. Ya da arka planda sistemi zorlayan program çalışıyordur.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Birde dün akşam bilgisayarımı kapattım ve salona gittim salonda 1-2 saat oturduktan sonra geri geldim bilgisayarın power tuşuna bastığı
Arkada Windows Update çalışıyor olabilir. Services.msc'den yani Hizmetler'den Windows Update'i devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz.
Ayrıca virüs bulaşmış da olabilir. Ya da arka planda sistemi zorlayan program çalışıyordur.
format attım virüsten şüpem kalmadı update devre dışı bıraktım yinede düzelmedi

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Xbox DVR özelliği açık kalmış olabilir. Onu kapatarak deneyebilir misin?

Reaksiyon puanı
16,118
kartın ısılarına bak fanı dönüyor mu? farkında olmadan karta zarar vermiş olabilir hatta psu bile neden olabilir psu kaç watt? pc'yi taktığın priz sağlam mı? ona da bak baktır.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
kartın ısılarına bak fanı dönüyor mu? farkında olmadan karta zarar vermiş olabilir hatta psu bile neden olabilir psu kaç watt? pc'yi taktığın priz sağlam mı? ona da bak baktır.
Ekran kartının fanları dönüyor psu 750w bronz sertifikalı ve yanına 1000w kesintisiz güç kaynağı aldım kablolar kesintisiz güç kaynağına takılı fakat bozuk olabilir diye denemiştim başka bir priz ile hiç birşey fark etmedi.
Fanlar dönmeme ye başladı dün akşam dönüyordu ve csgo da şu şekil bir ekran alıyorum;
O0YRJn.jpg
resim olmuyor şu şekilde linki bırakıyım ben Hızlı Resim - Img 6873

Son düzenleme:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İşlemciniz nedir? Acaba oyunlarda ekran kartı olarak GTX1070 değil de işlemcinin dahili GPU'su mu kullanılıyor?

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
İşlemciniz nedir? Acaba oyunlarda ekran kartı olarak GTX1070 değil de işlemcinin dahili GPU'su mu kullanılıyor?
i7 6700 var birde bios a girince 0.8hz tazeleme hızı yazıyordu gpu için slow mode deniliyor fakat slow moda hiç almadım bilgisayarı

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Kusura bakmayın. Özür dilerim.
Bu arada ekran kartınızda donanımsal sorun olabilir. Servise göndermenizi öneririm. İnşaAllah sorununuz çözülür.
cpu 3.8 ghz ye tekrar getirdim slow mod a alıp tekrar slow moddan çıkartınca düzeldi fakat ekran kartımda %100 donanımsal bir sorun var. Çok saçma bir şekilde ekrana turuncu görüntü veriyor herşey için teşekkürler