GTX1050 Tİ almak istiyorum sistemime göre öneriniz nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemim M70AD-TR002S Masaüstü Pc olarak geçiyor bugün Astoria AVM de bulunan vatan mağazasına uğradım ekran kartını almak için bana anakartımın 1050ti için uyumlu olmadığını yeni bir anakart almam gerektiğini söylediler ekran kartı 1180 tl civarı olduğunu anakart ile beraber alırsam 1080 tl olucağını söylediler fakat yeni bir winodows alman gerekir dediler.
Şu an ki anakartım: ASUS H81 Monitörüm AOC 912SW 1440x900 dvi girişi bulunmakta bana önerileriniz neler anakart değişimine ihtiyacım varmı ekran kartımı yenilemeye değer mi vatan da yapılan hesaplamada 1300 tl civarı çıkıyor anakart ekran kartı kablolar beraberinde anakartım hakkında çok bilgim yok bilgisayarın bilgileri Asus M70AD-TR002S Masaüstü PC linkinde bulunuyor 1050ti olarak hangisini önerirsiniz oyun için kullandığım bir bilgisayar şu anda pubg de 20 fps alıyorum değişim yapıldıktan sonra fpsim kaça çıkar?

Ek olarak yazım, noktalama yanlışlarım için özür diliyorum ilk forum deneyimim yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Zotac GTX 1050Ti öneririm.

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üzgünüm ki o konuda da ne bir bilgim yok ama internette kısa bir araştırma sonucunda çğu M70 AD-TR002S kullanıcısı ekran kartı değişiminde sorun yaşıyor anakart ve psu özel kullanıldığı için olsa gerek gtx970 için 500 watt a yükletmek zorunda olduğunu söyleyen bir kullanıcı da var.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,991
Üzgünüm ki o konuda da ne bir bilgim yok ama internette kısa bir araştırma sonucunda çğu M70 AD-TR002S kullanıcısı ekran kartı değişiminde sorun yaşıyor anakart ve psu özel kullanıldığı için olsa gerek gtx970 için 500 watt a yükletmek zorunda olduğunu söyleyen bir kullanıcı da var.
Kasanın içini açabiliyorsan bir bakmanı tavsiye ederim.Orada kaç wat olduğu yazıyordur.Eğer ekran kartı değişiminde bir sıkıntı çıkacak olursa PSU dan çıkar anakarttan çıkmaz diye düşünüyorum.Hangi eski anakartlara 1050 Ti aldırdık burada bence senin durumun anakartla değil.

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sisteme sahip bir arkadaşın MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 aldığını gördüm 300 waltt PSU var sanırım bahsettiğim arkadaş bir süre sonra takılmalar yaşamış sonrasında ek bir ssd alarak sorunu çözdüğünü söylüyor ne yapmamı önerirsiniz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,991
Aynı sisteme sahip bir arkadaşın MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 aldığını gördüm 300 waltt PSU var sanırım bahsettiğim arkadaş bir süre sonra takılmalar yaşamış sonrasında ek bir ssd alarak sorunu çözdüğünü söylüyor ne yapmamı önerirsiniz?
300 watt PSU yetersiz kalır kesinlikle.Nvidia 1050 Ti ile en az 350 w PSU kullanılmasını öneriyor.Bence siz PSU değişimi ile birlikte 1050 Ti alsanız çok daha iyi olur.

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
300 watt PSU yetersiz kalır kesinlikle.Nvidia 1050 Ti ile en az 350 w PSU kullanılmasını öneriyor.Bence siz PSU değişimi ile birlikte 1050 Ti alsanız çok daha iyi olur.
yaklaşık olarak bana maaliyeti ne olur ve psu değişimi başka parçaları etkilermi çünkü kullandığım bilgisayarın anakartı ve psu su özel üretim değişimi zorlayabilir beni

---- Mesajlar birleştirildi ----

yaklaşık olarak bana maaliyeti ne olur ve psu değişimi başka parçaları etkilermi çünkü kullandığım bilgisayarın anakartı ve psu su özel üretim değişimi zorlayabilir beni
demek istediğim anakartı da değiştirmem gerekirmi?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,991

demek istediğim anakartı da değiştirmem gerekirmi?
Biliyorum Asus ve MSI gibi markalar aynı zamanda parça üreticisi olduğu için özel olarak anakart üretiyor ama bunun PSU ile alakası yok.PSU değişimi yapabilirsin yani.Sadece tekrardan kablolama işlemlerinin yapılması gerek.Senin yerine Vatan da yapabilir ama mümkünse o Vatana gitme başka mağazasına gitmeye çalış oradaki elemanların çok bir şey bildiğini sanmıyorum.İyi bir PSU almak istersen bu ikisinden birini önerebilirim.

EVEREST RAMPAGE RGB-550 80PLUS GOLD 550W FULL MODÜLER RGB GÜÇ KAYNAĞI

THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biliyorum Asus ve MSI gibi markalar aynı zamanda parça üreticisi olduğu için özel olarak anakart üretiyor ama bunun PSU ile alakası yok.PSU değişimi yapabilirsin yani.Sadece tekrardan kablolama işlemlerinin yapılması gerek.Senin yerine Vatan da yapabilir ama mümkünse o Vatana gitme başka mağazasına gitmeye çalış oradaki elemanların çok bir şey bildiğini sanmıyorum.İyi bir PSU almak istersen bu ikisinden birini önerebilirim.

EVEREST RAMPAGE RGB-550 80PLUS GOLD 550W FULL MODÜLER RGB GÜÇ KAYNAĞI

THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI
sadece ekran kartı alarak aldığım 20 Fps 60 olmazmı illaki psu almam şart mıdır?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,991
sadece ekran kartı alarak aldığım 20 Fps 60 olmazmı illaki psu almam şart mıdır?
PSU yeterli akımı veremezse bilgisayarın nasıl düzenli çalışmasını planlıyorsun? Bu gibi durumlarda aniden bilgisayarın kapanması veya mavi ekran gibi hatalarla karşılaşabilirsin.Başın ağrır yani.PSU zaten FPS e etki etmiyor ama FPS e etki edecek ekran kartını besliyor.

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PSU yeterli akımı veremezse bilgisayarın nasıl düzenli çalışmasını planlıyorsun? Bu gibi durumlarda aniden bilgisayarın kapanması veya mavi ekran gibi hatalarla karşılaşabilirsin.Başın ağrır yani.PSU zaten FPS e etki etmiyor ama FPS e etki edecek ekran kartını besliyor.
psu ve ekran kartı alımında yaklaşık 1500 tl tutuyor vatanda anakart ekran kartı ve kablolarla birlikte 1300 civarıydı öneriniz Psu yeniletmem midir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,991
psu ve ekran kartı alımında yaklaşık 1500 tl tutuyor vatanda anakart ekran kartı ve kablolarla birlikte 1300 civarıydı öneriniz Psu yeniletmem midir?
Dediğim gibi 300 w PSU yeterli değil 1050 Ti için.Yani bu benim önerim değil Nvidia kendisi en az 350 w kullanın diyor.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Şu fiyatlarda en ucuzunu almanızı öneririm...

Ensew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok kararsızım şu an sürekli hata almak cidden istemem ama bütçem fazla değil tek ekran kartıyla çıkmak istiyorum fakat mümkün gözükmüyor sistemime tam yeticek şekilde hangi1050 ti ve hangi PSU önerirsiniz son olarak

Ekli dosyayı görüntüle 36592 Kasayı şimdi açabildim

Ekli dosyayı görüntüle 36592 Kas

Ekli dosyayı görüntüle 36592

Ekli dosyayı görüntüle 36593

Son düzenleme: