Gtx 1080 mi ? Gtx 1070 SLI mı ?

Hangisi Daha Üstün

• 2 way SLI gtx1070

Kullanılan: 2 20.0%
  • Solo gtx1080

Kullanılan: 8 80.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

Bu konuyu okuyanlar

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Buyrun tartışalım

SLI Artıları

-her türlü çözünürlükte daha fazla fps

- Daha hızlı işlemler (rendering vs.)

- Değer kaybetmeyen bir piyasa.

SLI Eksiler

-Upgrade şansı yok(nvidia 10 ailesi ile 3way ve yukarı miktardaki ekran kartı köprülemesini desteklemeyi bıraktı. Artık sadece SLI olacak)

- Pahalı

- SLI destekleyecek daha güçlü bir sistem bulundurma zorunluluğu

Sizce gtx1070 SLI mı ? Yoksa gtx1080 mi ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Eksilere eklenebilecekler

Her oyun SLI desteklemez.
SLI sistemde mikro kesintiler (micro stuttering) meydana gelebiliyor.

Bu yüzden tek ekran kartindan yanayim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İleride 1080in yanına bir 1080 daha koyabilirsin mesela çift 1070ile bir yere kadar.
Açıkçası çift 1070e verilecek para yerine pascal titanx alınabilir fiyatı biraz tuzlu çıkacak ama olsun

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Çoklu kart kullanımlarında birçok sorun çıkabiliyor ben şahsen tek ve güçlü bir gpu dan yanayım zaten günümüzdeki oyunların verdiği fps lerin aynı oranda akıcılığa tekabül etmediğini göz önüne alırsak gereksiz bir durumdur misal 60 fps aldığımız 2 oyunu yan yana koyalım biri diğerinden bariz daha akıcı olabiliyor 60 fps görünen oyunda 30 fps hissedebiliyoruz :) günümüz piyasası hep yalan dolana döndü dip stutter ölçen yazılımlar ile yüksek fps de coşan oyunları ölçtüğümüz zaman aslında vaziyet net bir şekilde ortaya çıkıyor ancak akıcılık nedir bi haber bir insan orda 60 veya üstü fps görünce seviniyor paramın hakkını aldım diyor aslında alakası bile yok yani uzun lafın kısası tek kart iyidir fazla para gömmemek gerekiyor .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çoklu kart kullanımlarında birçok sorun çıkabiliyor ben şahsen tek ve güçlü bir gpu dan yanayım zaten günümüzdeki oyunların verdiği fps lerin aynı oranda akıcılığa tekabül etmediğini göz önüne alırsak gereksiz bir durumdur misal 60 fps aldığımız 2 oyunu yan yana koyalım biri diğerinden bariz daha akıcı olabiliyor 60 fps görünen oyunda 30 fps hissedebiliyoruz :) günümüz piyasası hep yalan dolana döndü dip stutter ölçen yazılımlar ile yüksek fps de coşan oyunları ölçtüğümüz zaman aslında vaziyet net bir şekilde ortaya çıkıyor ancak akıcılık nedir bi haber bir insan orda 60 veya üstü fps görünce seviniyor paramın hakkını aldım diyor aslında alakası bile yok yani uzun lafın kısası tek kart iyidir fazla para gömmemek gerekiyor .
144 hz monitörlerde yüksek fps iyi değil midir yani veya 144 olsa bile 60 üstü gereksiz mi ?

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
144 hz monitörlerde yüksek fps iyi değil midir yani veya 144 olsa bile 60 üstü gereksiz mi ?

144 hz bir monitörümüz varsa 144 fps yi yakalıyabilmemiz gerekir 60 hz > 60 fps 144 hz>144 fps benim bahsettiğim yakalasak bile gerçekten 144 lük bir akıcılıkmı görücez yoksa sayaçta 144 gördüğümüze sevinecekmiyiz :) çoğu oyun yüksek fps vermesine rağmen aynı oranda akıcılık sağlamıyor ne yazıkki benim anlatmak istediğim bu bir oyuna bakıyoruz 60 net fps almışız ancak görüntü bildiğiniz rendeden geçer gibi akıyor başka oyunda aynı fps deç ok daha akıcı bir oyun deneyimi elde ediyoruz böle birçok oyun var yani burda anlatmak istediğim bizim donanımı ölçme aracı olarak kullandığımız fps aslında sağlıklı bir ölçüm yolu değil artık oyunlarda akıcılık sorunları var bunları herkes göremiyor görmesini beklemekde yanlış olur .

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Avrupa ülkelerinde 3.600 tlye çıkacak ekran kartı. Ülkemizde vergiyle allah bilir kaç tl olur. Redditte okuduğuma göre saat hızı 1600mhz ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Rendering vs için SLI kullanılabilir ama oyunlarda, gerçek zamanlı ilerde fps artsa bile ki bazı oyunlar desteklemiyor, bazıları da desteklese bile pratikte çok getirisi olmuyor, sttutering arttığı için akıcılık azalıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Rendering vs için SLI kullanılabilir ama oyunlarda, gerçek zamanlı ilerde fps artsa bile ki bazı oyunlar desteklemiyor, bazıları da desteklese bile pratikte çok getirisi olmuyor, sttutering arttığı için akıcılık azalıyor.
Reeder yapacaksak Quadradonun m6000i var sli tutarlı değil bencede

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilmiyorum, benchmarklara bakmadım, arkadasın sorduğu soruyla alakası yok cunku fiyat aralıkları 3.5 - 4 kat daha fazla
Asil konuya dönelim o zaman tek 1080 daha iyi çünkü ileride ikinci 1080 takılıp yükseltme şansı var ayrıca her oyu arkadaşların dediği gibi sli desteğine sahip değil sanırım

ersan02

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence gtx 1080 almalısın.Daha fazla ekran kartı daha fazla sorun demek

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bence GTX 1070 SLI gereksiz.Çünkü bu sisteme gidecek işlemcin olacak.Bunları bir araya getirebilecek bir anakartın olacak.Bunların yedeklemelerini yapabilecek RAM'lerin olacak.Hızlı olabilmesi için yüksek GB'lı SSD'ın olacak.Sabit diskin olacak ki bence kasanın içerisindeki en ucuzu diğerlerine nazaran.Bunlara güç besleyecek bi güç kaynağın olacak.Bunları içine alabilecek bir kasan olacak.O yüzden GTX 1070 SLI yerine sadece bir GTX 1080 alırsın keyfine bakarsın.Hem SLI yaparsan darboğaz olma ihtimalide olma şansı var.Yada SLI artılarındakilerin hepsini bi ekran kartıda sunuyor.Satışa çıktımı tam olarak bilmiyorum ama yeni Pascal mimarili TITAN X'ı satın alırsın bütün oyunları molüküllerine bile bölersin,yüksek FPS değerlerini görürsün.Yeni TITAN X'de 4K çözünürlükte 60 FPS oynayabilme ihtimalınde var.Bu da benim bakış açım.

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Bence GTX 1070 SLI gereksiz.Çünkü bu sisteme gidecek işlemcin olacak.Bunları bir araya getirebilecek bir anakartın olacak.Bunların yedeklemelerini yapabilecek RAM'lerin olacak.Hızlı olabilmesi için yüksek GB'lı SSD'ın olacak.Sabit diskin olacak ki bence kasanın içerisindeki en ucuzu diğerlerine nazaran.Bunlara güç besleyecek bi güç kaynağın olacak.Bunları içine alabilecek bir kasan olacak.O yüzden GTX 1070 SLI yerine sadece bir GTX 1080 alırsın keyfine bakarsın.Hem SLI yaparsan darboğaz olma ihtimalide olma şansı var.Yada SLI artılarındakilerin hepsini bi ekran kartıda sunuyor.Satışa çıktımı tam olarak bilmiyorum ama yeni Pascal mimarili TITAN X'ı satın alırsın bütün oyunları molüküllerine bile bölersin,yüksek FPS değerlerini görürsün.Yeni TITAN X'de 4K çözünürlükte 60 FPS oynayabilme ihtimalınde var.Bu da benim bakış açım.
Sırf titanx in kendisi 6000 tl. Benim kendi topladığım sistem 7000 tl

Son mesajlar