GTX 1060 6 GB Ryzen 5 1600 Dar boğaz sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Öncelikle merhaba arkadaşlar iyi forumlar, CS-GO'da aldığım değerler bu şekilde. İnternet kafe de GTX 770 ekran kartı ile hemen hemen aynı FPS'leri alıyorum. Ayarları genel olarak düşükte, Nvidia Denetim masası Doku kalitesi ise performansta. Bu sonuçlar bana anormal geldi. Bir de siz bakar mısınız? Eğer dar boğaz varsa nasıl düzeltebilirim? (Önceden 299 Fps alıyordum. Fps_max 300 komutu yazılıydı.)

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Darboğaz yok.

Ayarları yükselt ve sonuçları yaz.

YesPirate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Muhtemelen bilgisayarına fazla yükleniyorsun. eğer güç ve ayarları yüksek performanstan dengeli moduna alırsan büyük ihtimalle çözülür

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Muhtemelen bilgisayarına fazla yükleniyorsun. eğer güç ve ayarları yüksek performanstan dengeli moduna alırsan büyük ihtimalle çözülür
nasıl yani? yüksek performans demek daha az yormaz mı?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dediklerimi yaptın mı?
Ayarlarım şuan bu şekilde fakat bir şey farkettim galiba Ryzen işlemcilerde cs go başlatma seçeneklerinde -high komutunu yazmak işlemcinin performansını azaltıyor, ya da benim yaptığım bir ayar mı böyle yaptı bilmiyorum.
Bu arada oyunu yaklaşık 7 8 dk oynadım ve sıcaklık değerleri 70 derece geçti normal mi?

Dediklerimi yaptın mı?
Ayarlarım şuan bu şekilde fakat bir şey farkettim galiba Ryzen işlemcilerde cs go başlatma seçeneklerinde -high komutunu yazmak işlemcinin performansını azaltıyor, ya da benim yaptığım bir ayar mı böyle yaptı bilmiyorum.
Bu arada oyunu yaklaşık 7 8 dk oynadım ve sıcaklık değerleri 70 derece geçti normal mi?

Son düzenleme:

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ayarlar yüksekken oyuna gir ve değerleri at.

Alakası yok.

Sorun düşük ayarlarda olmasından.
İşlemci ve ekran kartı kendisini tam kullanmıyor. Ayarları yükseltirsen bileşenlerinden daha çok performans alırsın.
Ayarları düşüğe alıyım daha çok FPS alayım yok.
Ayarlsrı yükseltirden düşük ayarlarda aldığın FPS'den ya eşit ya da daha fazla alırsın.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38

Alakası yok.

İşlemci ve ekran kartı kendisini tam kullanmıyor. Ayarları yükseltirsen bileşenlerinden daha çok performans alırsın.
Ayarlsrı yükseltirden düşük ayarlarda aldığın FPS'den ya eşit ya da daha fazla alırsın.
Anladım çok sağolun.

YesPirate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Alakası yok.

Eğer bilgisayarın arka planda çalıştırdıgı programlar varsa bu bilgisayarı kasar ve fpsi düşürür. en iyi çözüm oyunu optimum düzeyde kullanması hem pc yi zorlamaz onun ömrünü artırır. eğer ekran ayarlarını yüksek seviyeye çekerse ekran kartı yanabilir. bu biraz eskimiş bilgisayrlarda sıkça görülür

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Eğer bilgisayarın arka planda çalıştırdıgı programlar varsa bu bilgisayarı kasar ve fpsi düşürür. en iyi çözüm oyunu optimum düzeyde kullanması hem pc yi zorlamaz onun ömrünü artırır. eğer ekran ayarlarını yüksek seviyeye çekerse ekran kartı yanabilir. bu biraz eskimiş bilgisayrlarda sıkça görülür
Alakası yok.
Arkaplanda çalışan uygulama olsa kullanımlar faha başka seviyede olurdu.
Lütfen konuyla alakasız ve yanlış mesajlar vermeyin.
Ayarları yükseğe çekince yandıymış.
GTX 1060'a sahip konu sahibi.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Alakası yok.
Arkaplanda çalışan uygulama olsa kullanımlar faha başka seviyede olurdu.
Lütfen konuyla alakasız ve yanlış mesajlar vermeyin.
Ayarları yükseğe çekince yandıymış.
GTX 1060'a sahip konu sahibi.
Sanırım benim ekrandaki yırtılmalardan, fps drop gibi gözüken takılmalardan kurtulmam için acilen 144 hz monitör almam gerek. Sorunun çözümü bu?