GTA5 Fps Sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aslanbhs

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. 2 gündür steam üzerinden rahatça oynayabildiğim gta5 oyunu şuanda oynanamaz hale geldi. Sistemim oyunu full ayarlarda açabilecek seviyede. Fakat oyunu her açtığımda fps değerleri 10-15 arasında. Galiba oyun onboard işlemci kartıyla başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Driver vs güncel. Nvidia'dan baktığımda gta5 ekran kartı üzerinden çalışıyor görünüyor.

ForeverPower41

Doçent
Görüntü kablosunu ekran kartının girişi yerine anakarta takmış olabilirsin bi kontrol et.
Yada aklıma ilk gelen fikir "Aygıt Yöneticisi" kısmından "Görüntü Bağdaştırıcıları"ndan onboard ekran kartını "devre dışı" bırak.

aslanbhs

Üyecik
Cevabınız için teşekkürler. Fakat ben notebook kullanıyorum. Onboard ekran kartını da devre dışı bırakmak istemiyorum. Nedeni ise pc normal kullanımda iken onboard kullansın, oyun için kullanımlarda ise grafik kartını kullansın istediğim için. İstesem nvidia ayarlarından herşeyin grafik kartı üzerinden çalışmasını sağlarım. Ama amacım bu değil. Asıl amacım pc boştayken onboard ile oyunlardayken grafik kartı ile çalıştırmak. Bunun ayarıda zaten nvidia üzerinden yapılabiliyor ve yaptımda. Fakat yinede oyun onboard ile çalışıyor. Çok sinir edici bir olay. Çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

ForeverPower41

Doçent
Cevabınız için teşekkürler. Fakat ben notebook kullanıyorum. Onboard ekran kartını da devre dışı bırakmak istemiyorum. Nedeni ise pc normal kullanımda iken onboard kullansın, oyun için kullanımlarda ise grafik kartını kullansın istediğim için. İstesem nvidia ayarlarından herşeyin grafik kartı üzerinden çalışmasını sağlarım. Ama amacım bu değil. Asıl amacım pc boştayken onboard ile oyunlardayken grafik kartı ile çalıştırmak. Bunun ayarıda zaten nvidia üzerinden yapılabiliyor ve yaptımda. Fakat yinede oyun onboard ile çalışıyor. Çok sinir edici bir olay. Çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
Bu konuda bir fikrim yok.Ekran kartım AMD :D

aslanbhs

Üyecik
Sorun çözüldü arkadaşlar. Yazmayı unuttum. Şarjda takılı oynayınca sıkıntı olmuyormuş :)

stat counter