GTA V Düşük FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar, yukarıda da belirttiğim gibi GTA V'de düşük FPS alıyorum, aslında FPS düşük değil ekran kartına göre düşük. GTX 1060 3GB kullanmama rağmen bu oyunda sık sık donmalar, doku yüklenmemeleri gibi sıkıntılar yaşıyorum, sebebinin oyunda olduğunu düşünüyorum çünkü bilgisayar özelliklerim de iyi.
Sistem özelliklerim:
-Asus B250F anakart
-i5 7500 işlemci
-Asus GTX 1060 3GB
-Corsair 16 GB (2400MHz Dual Channel 8x2) RAM
-240GB SSD/ 1TB Harddisk
-600W Power Supply
Bu özelliklere rağmen oyunda donmalar yaşanıyor. Çok saçma geliyor bana. Bu arada oyun SSD'de kurulu. Şimdiden teşekkür ederim...
NOT: oyunun grafik ayarları Ultrada MSAA x2'de
Oyun içi kullanım değerleri hep CPU 100 GPU 99-87 arasında oluyor.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Anti-Aliasing çok FPS düşürür.
Oyun orjinal mi?
Driverlar güncel mi?

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet driverler güncel, oyun orjinal steamden alınma ve kendisi oyunu böyle optimize etti

Reaksiyon puanı
40
oyunun içine gir oyunu oynarken ayarları aç görüntü ayarlarından biraz aşağı gel orada gölge kalite gibi ayarlar var.Onları düşür sorunun düzelcek.Bence gölgeyi kapat bütün oyunlarda ana fps düşüklüğü sebebi.Bu sekmelerden tek tek düşür dene kendıne göre hem uygun kalite hem uygun fps.Begendıgın ayarda durursun.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
oyunun içine gir oyunu oynarken ayarları aç görüntü ayarlarından biraz aşağı gel orada gölge kalite gibi ayarlar var.Onları düşür sorunun düzelcek.Bence gölgeyi kapat bütün oyunlarda ana fps düşüklüğü sebebi.Bu sekmelerden tek tek düşür dene kendıne göre hem uygun kalite hem uygun fps.Begendıgın ayarda durursun.

Gölge kapanmıyo text dosyasından ayarlanıyor Shadow kısmı 0 yapılınca texture sorunu oluyor. Yollar falan renksiz bişey oluyor.

Reaksiyon puanı
40
Bak en baştan başlayalım.Sen önce çözünürlük hariç tüm ayarları en düşüğe çek.Sonra bak bakalım fps kaç olmuş?Sonra yavaş yavaş arttırısın.
Bu arada en büyük etken çözünürlük hepsınden fazla etki eder.Ama bence 1920 de kalsın o. Sen nvidia ekran kartı ayarlarına aç sana vereceğim ayaları gta5 için ayarla.Farkını hissedersin.
nvidia denetim masasına aç 3 d ayaların altındaki 1. sekmeye bas ve sağ taraftan ortada olan gelişmiş 3 d ayarlarını kullanı seç. ondan sonra 3d ayarlarını yönetme sekmesine gir.Program ayalarına gir pubg yi oradan ekle ve verdiğim bu ayaları yap.Sana tavsiyem normal yüksek performans ayarlarınıda böyle ayarla.Çünkü oyunları genelde launcher üzerinden açtığı için yeni sistemler bazen bu ayaları görmeyebiliyor.Oyunun içinden syncy seceneğini kesinlikle kapat.
Bağlantılı Optimizasyon : kapalı
Bilgisayar performansı için Optimize et : Kapalı (DÜZENLENDİ)
Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma : Kapalı
Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma : Tek ekran performans modu
CUDA – GPU’lar : Genel ayarları kullan(Tümü)
Doku süzme – Kalite : Yüksek Performans
Doku süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu : açık
Doku süzme – Negatif LOD tercihi :İzin ver
Doku süzme – Trilineer optimazsyon :Açık
Düşey senkronizasyon:kesinlikle kapalı olacak bu yoksa fps 60 dan yukarı cıkmaz(aynı şekilde oyunada sync yazan yeri kapatacaksın)
Eşyönsüz süzme:Kapalı
Gölgelendirici önbelleği : Açık
Güç yönetimi modu :Max performansı tercih et
Kenar Yumuşatma – Ayarlar: Genel ayarları kullan(hepsini kapatınca buda kapalı olur yok yazar)
Kenar Yumuşatma – FXAA: Kapalı
Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Mod : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Saydamlık : Kapalı
Ortam Kapatma : (Bu uygulama için desteklenmiyor)
Önceden oluşturulan max kare sayısı:1
Önceden oluşturulmuş Sanal gerçeklik kareleri:Genel ayarları kullan (1)
Üçlü ara bellekleme:Genel ayarları kullan (Kapalı)

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostlarım hepsini deniyeceğim ama aklımda şöyle bir soru var böyle olması normal mi demek istediğim GTX 1060 kullanıyorum ne de olsa.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bak en baştan başlayalım.Sen önce çözünürlük hariç tüm ayarları en düşüğe çek.Sonra bak bakalım fps kaç olmuş?Sonra yavaş yavaş arttırısın.
Bu arada en büyük etken çözünürlük hepsınden fazla etki eder.Ama bence 1920 de kalsın o. Sen nvidia ekran kartı ayarlarına aç sana vereceğim ayaları gta5 için ayarla.Farkını hissedersin.
nvidia denetim masasına aç 3 d ayaların altındaki 1. sekmeye bas ve sağ taraftan ortada olan gelişmiş 3 d ayarlarını kullanı seç. ondan sonra 3d ayarlarını yönetme sekmesine gir.Program ayalarına gir pubg yi oradan ekle ve verdiğim bu ayaları yap.Sana tavsiyem normal yüksek performans ayarlarınıda böyle ayarla.Çünkü oyunları genelde launcher üzerinden açtığı için yeni sistemler bazen bu ayaları görmeyebiliyor.Oyunun içinden syncy seceneğini kesinlikle kapat.
Bağlantılı Optimizasyon : kapalı
Bilgisayar performansı için Optimize et : Kapalı (DÜZENLENDİ)
Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma : Kapalı
Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma : Tek ekran performans modu
CUDA – GPU’lar : Genel ayarları kullan(Tümü)
Doku süzme – Kalite : Yüksek Performans
Doku süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu : açık
Doku süzme – Negatif LOD tercihi :İzin ver
Doku süzme – Trilineer optimazsyon :Açık
Düşey senkronizasyon:kesinlikle kapalı olacak bu yoksa fps 60 dan yukarı cıkmaz(aynı şekilde oyunada sync yazan yeri kapatacaksın)
Eşyönsüz süzme:Kapalı
Gölgelendirici önbelleği : Açık
Güç yönetimi modu :Max performansı tercih et
Kenar Yumuşatma – Ayarlar: Genel ayarları kullan(hepsini kapatınca buda kapalı olur yok yazar)
Kenar Yumuşatma – FXAA: Kapalı
Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Mod : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Saydamlık : Kapalı
Ortam Kapatma : (Bu uygulama için desteklenmiyor)
Önceden oluşturulan max kare sayısı:1
Önceden oluşturulmuş Sanal gerçeklik kareleri:Genel ayarları kullan (1)
Üçlü ara bellekleme:Genel ayarları kullan (Kapalı)
dostum çözünürülüğü veya ayarları düşürünce oyun gene kasıyor çünkü bu seferde gpu kullanımı düşüyor çünkü gtx 1060 yüksek performanslı bir kart.

Son düzenleme:

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Gölgeyi düşürüp diğer ayardan yumuşatın.
Anti-Aliasing' de kapatın. Pek fazla bir şey yapmaya gerek yok.

Reaksiyon puanı
40
Dostlarım hepsini deniyeceğim ama aklımda şöyle bir soru var böyle olması normal mi demek istediğim GTX 1060 kullanıyorum ne de olsa.

---- Mesajlar birleştirildi ----

dostum çözünürülüğü veya ayarları düşürünce oyun gene kasıyor çünkü bu seferde gpu kullanımı düşüyor çünkü gtx 1060 yüksek performanslı bir kart.
Dostum sen ayarları yüksek yaptığımda ekran kartı daha çok daha iyi çalışcak zannediyorsun.Öyle bir dünya yok.Şöyle düşün şimdi.Sen çözünürlük ve kaliteyi arttırdıgında çözülecek kare saysını arttırmış oldun.Bi fotoğrafı kaliteli çekersin yaklaştırsanda bozulmaz ya görüntü aynı onun gibi.Şimdi durum böyle olunca sana vereceği fps düşüyor.Çünkü daha çok kare işlemesi gerekiyor.Ve bunları aynı saniye yapması gerekiyor.Bu yüzden Benim dediğim ayarları yaptıgında fps in düşmesi diye bişey söz konusu değil.Ben senin verdiğim ayarları yaptığına inanmadım suan.Dc nickini bana pm at ben girip yardımcı olacağım.Aldığın fpsin 1.5 katını aldırcam sana

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum sen ayarları yüksek yaptığımda ekran kartı daha çok daha iyi çalışcak zannediyorsun.Öyle bir dünya yok.Şöyle düşün şimdi.Sen çözünürlük ve kaliteyi arttırdıgında çözülecek kare saysını arttırmış oldun.Bi fotoğrafı kaliteli çekersin yaklaştırsanda bozulmaz ya görüntü aynı onun gibi.Şimdi durum böyle olunca sana vereceği fps düşüyor.Çünkü daha çok kare işlemesi gerekiyor.Ve bunları aynı saniye yapması gerekiyor.Bu yüzden Benim dediğim ayarları yaptıgında fps in düşmesi diye bişey söz konusu değil.Ben senin verdiğim ayarları yaptığına inanmadım suan.Dc nickini bana pm at ben girip yardımcı olacağım.Aldığın fpsin 1.5 katını aldırcam sana
dosrum yanlış anlama ama eğer ekran kartının kullanımının 100 olmasını istiyorsan kartını sonuna kadar kullanman ona yüklenmen lazım yani mesela benim kartım gtx 1060 ben onda grafikleri ultraya alırsam 100 olur ama düşüğe alırsam 50 60 lara düşer tabi bu her kart için böyle değil tabiki de kötü bir kartta düşükte oynarsın ama bahsettiğim kart gtx 1060

Reaksiyon puanı
40
dosrum yanlış anlama ama eğer ekran kartının kullanımının 100 olmasını istiyorsan kartını sonuna kadar kullanman ona yüklenmen lazım yani mesela benim kartım gtx 1060 ben onda grafikleri ultraya alırsam 100 olur ama düşüğe alırsam 50 60 lara düşer tabi bu her kart için böyle değil tabiki de kötü bir kartta düşükte oynarsın ama bahsettiğim kart gtx 1060
yav işte bak halen zannediyorsunkı 100de100 kullanınca yüksek fps vercek sanıyorsun.Orda kullandığın kartın belleği.İşlem sayısı artınca bellek kullanımı artıyor.Çok kullanınca çok fps vercek diye bişey yok sana onu diyorum.Şimdi sana kanıtın söyle yapayım fortnite veya lol varsa gir.Hemen özel oyuna gir.Sonra herşeyi ultra yap 60 fps alacaksın.Herşeyi low yap 200 alacaksın.Ee nerde senın mantık herşeyi low yapınca ekran kartını daha az kaullandı ama fps arttı ? herşeyi ultra yapınca %90-100 kullandı ama fps düştü? senın mantık yok oldu burda.Bu yüzden en iyisini kendın yapacaksın orta şekerli bişey yapacaksın hem kalite hem fps.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
işlemci yetmiyorki bilip bilmeden konuşuyorsunuz işlemci %100'e dayanıyor demiş. İşlemci kaldırsa belki 3 GB versiyonu olmasına bağlardık. (Eğer ayarlar çok ileri düzeye çekilmişse.) Veya sürücüler, yazılımsal sorunlara bağlardık. (Mesela başka veya muadil oyunlarda aynı durum var mı?)

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yav işte bak halen zannediyorsunkı 100de100 kullanınca yüksek fps vercek sanıyorsun.Orda kullandığın kartın belleği.İşlem sayısı artınca bellek kullanımı artıyor.Çok kullanınca çok fps vercek diye bişey yok sana onu diyorum.Şimdi sana kanıtın söyle yapayım fortnite veya lol varsa gir.Hemen özel oyuna gir.Sonra herşeyi ultra yap 60 fps alacaksın.Herşeyi low yap 200 alacaksın.Ee nerde senın mantık herşeyi low yapınca ekran kartını daha az kaullandı ama fps arttı ? herşeyi ultra yapınca %90-100 kullandı ama fps düştü? senın mantık yok oldu burda.Bu yüzden en iyisini kendın yapacaksın orta şekerli bişey yapacaksın hem kalite hem fps.
kardeşim çünkü onların grafikleri düşük, gta da ben low da aldığım fps nin neredeyse aynısını kullanımı yüzünden ultrada alıyorum
işlemci yetmiyorki bilip bilmeden konuşuyorsunuz işlemci %100'e dayanıyor demiş. İşlemci kaldırsa belki 3 GB versiyonu olmasına bağlardık. (Eğer ayarlar çok ileri düzeye çekilmişse.) Veya sürücüler, yazılımsal sorunlara bağlardık. (Mesela başka veya muadil oyunlarda aynı durum var mı?)
şu an pc yi sıfırladım gta yükleniyor yani açıp bakamam ama bir video vardı technopat forumuna attığım burayada atabilirim :

Reaksiyon puanı
40
yav ultrada 100 olmasına neden şasırdın kı ? ben 2 dakikada aldığı fps in 1.5 katını verirdim arkadaşa kendi inatla istemiyor.Kendisine denemesi için örnekde verdim.yine inanmadı benden bukadar.

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yav ultrada 100 olmasına neden şasırdın kı ? ben 2 dakikada aldığı fps in 1.5 katını verirdim arkadaşa kendi inatla istemiyor.Kendisine denemesi için örnekde verdim.yine inanmadı benden bukadar.
Kardeşim bak ben senin bana yazdığını denedim ama ise yaramadı, gercekten denedim diğer arkadaşında belirttiği gibi işlemci yetmiyor ve zaten grafik ayarları işlemci değil ekran kartı istiyor, hem zaten ben ultrada oynamak istiyorum sonuçta pc de 1060 var cpu kullanımı yuksek benim sorunum zaten bu.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Aslında yüksek ayarlara göre kötü almıyorsun ki. 2:31'e kadar izledim patlamada 40'ları gördü o kadar. Genel olarak ortalama 75 fps alıyorsun zaten. Ultra grafiklerde bu kart için ideal değerler. İnternetten hiç aşağı yukarı aynı sistemde oynanmış bi örneği izledin mi? Belki oradaki ayarları yaparsın. Texture yüklenmemeleri en çok zayıf HDD'lerden oluyor kısacası oyunu kaldırmıyor. Ama SSD kullanıyorsun. Videoda da izlediğim yere kadar kaplama sorunu görmedim. Ram mhz değerleri düşük kalabilir mi diye düşündüm GTA 5 için pek olmayabilir gibi. Ama işlemcinin o kadar kendini sona çekmesi garip geldi ayarlarla da alakalı olabilir. Birde çözünürlüğü arttırma vardı. FPS düşer ama daha stabil olur.

Reaksiyon puanı
40
kardeşim çünkü onların grafikleri düşük, gta da ben low da aldığım fps nin neredeyse aynısını kullanımı yüzünden ultrada alıyorum

şu an pc yi sıfırladım gta yükleniyor yani açıp bakamam ama bir video vardı technopat forumuna attığım burayada atabilirim :
düşük fps dediğin yüksek ayarlarda 70 fps miydi ?

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında yüksek ayarlara göre kötü almıyorsun ki. 2:31'e kadar izledim patlamada 40'ları gördü o kadar. Genel olarak ortalama 75 fps alıyorsun zaten. Ultra grafiklerde bu kart için ideal değerler. İnternetten hiç aşağı yukarı aynı sistemde oynanmış bi örneği izledin mi? Belki oradaki ayarları yaparsın. Texture yüklenmemeleri en çok zayıf HDD'lerden oluyor kısacası oyunu kaldırmıyor. Ama SSD kullanıyorsun. Videoda da izlediğim yere kadar kaplama sorunu görmedim. Ram mhz değerleri düşük kalabilir mi diye düşündüm GTA 5 için pek olmayabilir gibi. Ama işlemcinin o kadar kendini sona çekmesi garip geldi ayarlarla da alakalı olabilir. Birde çözünürlüğü arttırma vardı. FPS düşer ama daha stabil olur.
Dostum ram frekansın 2400 mhz ama dual channel, sorun işlemcide büyük ihtimal.

Reaksiyon puanı
40
Valla gülüyorum ya.Yüksek ayarlarda 70 fps e düşük fps diye konu açmıssın.O ekran kartı zaten maximum bunu vericek sana.Hayır bızde sanıyoz kı 40-50 fps alıyor normal ayarlarda felan mağdursun felan sanıyoruz.Arada fpsın 50-60 olmasının sebebi ise cevredeki gölge felan bunların artması.gökyüzüne baksan daha yüksek oldugnu görürsün

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla gülüyorum ya.Yüksek ayarlarda 70 fps e düşük fps diye konu açmıssın.O ekran kartı zaten maximum bunu vericek sana.Hayır bızde sanıyoz kı 40-50 fps alıyor normal ayarlarda felan mağdursun felan sanıyoruz.Arada fpsın 50-60 olmasının sebebi ise cevredeki gölge felan bunların artması.gökyüzüne baksan daha yüksek oldugnu görürsün
Dostum bak anlamıyorsun bu işlemci ile bu değer normal değil sen diyorsun ya 70 diye o sadece dolasirken olan fps polis araması başlayınca 30 a düşüyor sebebi işlemci yetmiyor gpu kullanımı 50 ye iniyor patlama oluyor fps 40 a iniyor bunlar normal değil! Olsa neden konu acayim.

Reaksiyon puanı
40
Dostum bak anlamıyorsun bu işlemci ile bu değer normal değil sen diyorsun ya 70 diye o sadece dolasirken olan fps polis araması başlayınca 30 a düşüyor sebebi işlemci yetmiyor gpu kullanımı 50 ye iniyor patlama oluyor fps 40 a iniyor bunlar normal değil! Olsa neden konu acayim.
Sen bize diyorsunkı oyunda donma kasma oluyor.Düşündün mü neden oluyor bu oyunda donma kasmalar.Oyuna öyle anlar oluyorkı grafıkler efektler üst düzey ve cok fazla oluyor.Polis araması dıyorsun birden fazla olay grafik iç içe giriyor.Ekran kartını ve işlemcinin yapacaığı iş artıyor.Bende sana bu yüzden dedimki ayarları biraz düşür.Gölgeleri kapa mesela öteki ayarlarda kısma yap.Düşme yaşamazsın.Sen hem hepsi full olsun.Hemde düşmesin diyorsun.ozaman gidip yeni işlemci ve ekran kartı alacaksın.O ekran kartı ve işlemcide bundan yukarısı yok

Atakan Güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sen bize diyorsunkı oyunda donma kasma oluyor.Düşündün mü neden oluyor bu oyunda donma kasmalar.Oyuna öyle anlar oluyorkı grafıkler efektler üst düzey ve cok fazla oluyor.Polis araması dıyorsun birden fazla olay grafik iç içe giriyor.Ekran kartını ve işlemcinin yapacaığı iş artıyor.Bende sana bu yüzden dedimki ayarları biraz düşür.Gölgeleri kapa mesela öteki ayarlarda kısma yap.Düşme yaşamazsın.Sen hem hepsi full olsun.Hemde düşmesin diyorsun.ozaman gidip yeni işlemci ve ekran kartı alacaksın.O ekran kartı ve işlemcide bundan yukarısı yok
Dostum ben senin ne demek istediğini anladım sen diyorsun ki bazen grafik çok artıyor efektler felan o yüzden oyun kasıyor sende bunun çözümü olarak oyunun grafiklerini düşür diyorsun bak anladım ama sende şunu anla gtx 1060 kullanıyorum oyunu düşük grafiklerde oynuyacak olsam bu kartı almazdım. Buyur dosum bak bunda da görebilirsin: Ben online de alsam alsam 40, 50 FPS alıyorum adam 60, 70 alıyor ben sana diyorum ki story mod'da polisler arayınca oyun 30 FPS ye düşüyor, hele online story'den daha da ağır demek istediğimi anladın mı şimdi yukarıda ki videoda adam benle aynı işlemci ve ekran kartına sahip hatta ram'i benimkinden düşük ama daha fazla fps alıyor yanlış anlama sende bana yardımcı oldun yardım ettmedin değil, ama sen benim istediğim, sorduğum sorunun cevabını vermiyorsun bende denedim grafikleri düşürmeyi tekrar, yanlış anlama yukarıda ki videoyu izlersen ne demek istediğimi anlarsın. :)

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Kusura bakmayın görmemişim konunuzu. Öncelikle GTX 1060 da bu kadar FPS drop yemeniz hiç normal değil. İşlemci darboğazı var, GPU'ya yük bindirmek için MSAA'yı 2x'e alın. Distane Scalingide biraz kısın. Anladığım kadarıyla aksiyonlu yerlerde FPS düşüyor bunun içinde Particles Quality ayarını düşünebilirsiniz.

Doğru Söz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar, yukarıda da belirttiğim gibi GTA V'de düşük FPS alıyorum, aslında FPS düşük değil ekran kartına göre düşük. GTX 1060 3GB kullanmama rağmen bu oyunda sık sık donmalar, doku yüklenmemeleri gibi sıkıntılar yaşıyorum, sebebinin oyunda olduğunu düşünüyorum çünkü bilgisayar özelliklerim de iyi.
Sistem özelliklerim:
-Asus B250F anakart
-i5 7500 işlemci
-Asus GTX 1060 3GB
-Corsair 16 GB (2400MHz Dual Channel 8x2) RAM
-240GB SSD/ 1TB Harddisk
-600W Power Supply
Bu özelliklere rağmen oyunda donmalar yaşanıyor. Çok saçma geliyor bana. Bu arada oyun SSD'de kurulu. Şimdiden teşekkür ederim...
NOT: oyunun grafik ayarları Ultrada MSAA x2'de
Oyun içi kullanım değerleri hep CPU 100 GPU 99-87 arasında oluyor.
Abicim Sen alınma ama Süzme Cahilsin Donma Olayı İşlemcinin Kötülüğünden Ya Arkada Çok fazla şey çalışıyor yada sen işlemcinin ağzını sevmişsin afedersin bak şimdi sana özetleyeyim ekran akrtın orta seviye bir ekran akrtı onla 60 fps sabit alırsın biraz yüksek ayarlarda 3 gb olamsı dışında fena değil ama işlemcin gta v ye göre çok güçsüz olduğu için sen düşük fps alıyosun ve 2400 mhz ramle gta v oynamak bilgisayarı kasar çünkü işlemci çok güçlü değil hatta baya güçsüz gta v ye göre bu yüzden ram tam performans veremez donma istemiyorusan ultra low en düşük ayarlara alıp işlemciyi rahatlatıcaksın oyun donmuyacak ve rahat +100 fps oynuyacaksın o ekran kartıyla %60 fln kullanım fps düşürmez gerekmedği için kullanmıyodur yanlış düşünme darboğaz mı oluyo die yani ve eğer yüksek grafiklere oynamak istiyorsan (İ7 7700K VEYAHUT İ5 7600K İşlemci alman lazım yoksa gta v haya yüksek grafik no donma kapiş mi canım