GTA V Aşırı Isınma ve Oyundan Atma

Bu konuyu okuyanlar

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar Asus 12gb ram i5 işlemci 2gb nvidia gtx940 ekran kartım var GTA V'de Gpu 75 dereceye çıkıyor Anakart da öyle 75 derece Speedfan programında ateş simgesi çıkıyor ve oyundan atıyor grafikleri full low ayarladım yine ısınıyor soğutucu da fayda etmedi diğer son çıkan oyunları full hight oynuyorum yardımcı olur musunuz?

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
75 derece normal bir ısı. Bu şekilde oyunu kapatmaması lazım. Bence sorunun yazılımsal. Oyunun crackli mi?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kullandığınız soğutucunun marka modeli nedir? Ben de bi aralar speedfan kullanıyordum yapılması gereken ayarlar vardı ama uzun süredir kullanmadığım için unuttum. İnternette bulabilirsin.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,717
75 Derece anormal değil normal düzeyde arkadaşın dediği gibi. Dizüstünde yükte 75 derece çok daha normal. CPU sıcaklığı da normal ise ısınmadan kaynaklanmıyordur muhtemelen. Yazılımsal olabilir.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
PSU problemi olma ihtimali yüksek.
Isı problemlerinde ilk önlem olarak oyun yavaşlar, yavaşlama olmadan doğrudan atması güç problemine işaret.
Daha fazla güç veren PSU'ya ihtiyacınız var.

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar problem büyük ihtimalle oyundan kaynaklanıyor ısı sorunu soğutucu sayesinde halloldu zaten 75 bana da normal geliyordu. Yine atmalar devam ediyor araştırma yaptım orjinal alanlarda bile oyundan atma problemi yaşanıyormuş..

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
75 normal mi? Yazılımsal mı? :D

Arkadaşlar problem büyük ihtimalle oyundan kaynaklanıyor ısı sorunu soğutucu sayesinde halloldu zaten 75 bana da normal geliyordu. Yine atmalar devam ediyor araştırma yaptım orjinal alanlarda bile oyundan atma problemi yaşanıyormuş..
Dediğim gibi, sorun yazılımsal. Ayrıca 75 derece de çok normal. Bu arada korsan oyunlarda böyle sorunlar olma ihtimali çok daha yüksek.

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
75 derece GTA da normal sonuçta high ayarlarda sorun yazılımsal bence hiç kasmadan oynuyorum ısınma yüksek olsa performans kaybı yaşardım ki orjinal alanlarda da atma sorunları oluyormuş..

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence Arkadaşın Sorunu Büyük İhtimal PCU Kaç watt pcu kullanıyosunuz ve bilgisayarınızın sistem özelliklerini atabilirmisiniz atabilirseniz yardımcı olmaya çalışıcağım .

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence Arkadaşın Sorunu Büyük İhtimal PCU Kaç watt pcu kullanıyosunuz ve bilgisayarınızın sistem özelliklerini atabilirmisiniz atabilirseniz yardımcı olmaya çalışıcağım .

Cihaz bu hocam : Asus k555ub core i5 6200u 12gb ram 2gb nvidia 940 var link atamıyorum mobilden beceremedim

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şu anda mobildeyim yarın öğlen sorununuzu araştırıp çözmeye çalışacağım iyi forumlar.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Benim kasa gayet kaldırıyor oyunda atmadan. Bitek ekran kartına aşırı overclok yaparsam oyun açılmadan çöküyor doğal olarak. Oyun steamde orijinal.

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sefer oyunu D kısmına kurmaya çalışacağım bakalım nasıl tepki verecek

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
75 derece abartılıcak bir sıcaklık değilmiş araştırdığıma göre orta derecede gayet normal bir sıcaklık

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Masaüstü Ve Topladıysan Bilgisayarı hiç bakmadım acele acele söylüyorum pcu yu düşük değerde yetersiz psu almış olabilirsin . Dizüstüyse zaten bir termal macun sür işi kalmaz .

Warlcok190758

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar Asus 12gb ram i5 işlemci 2gb nvidia gtx940 ekran kartım var GTA V'de Gpu 75 dereceye çıkıyor Anakart da öyle 75 derece Speedfan programında ateş simgesi çıkıyor ve oyundan atıyor grafikleri full low ayarladım yine ısınıyor soğutucu da fayda etmedi diğer son çıkan oyunları full hight oynuyorum yardımcı olur musunuz?
kardeşim özelliklerin kağıt üzerinde yeterli fakat laptopun gamebookmu yoksa normal kullanımmı bunu belirtmen gerekiyor yeterli fan yoksa bu durumdan kastım sadece altta fanın varsa altına kitap koyup aralığı açabilirsin başkada yapacak bişey eğer turbofanın yok ise yok maalesef eğer yandada fan varsa böyle bir hata alman ilginç

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim özelliklerin kağıt üzerinde yeterli fakat laptopun gamebookmu yoksa normal kullanımmı bunu belirtmen gerekiyor yeterli fan yoksa bu durumdan kastım sadece altta fanın varsa altına kitap koyup aralığı açabilirsin başkada yapacak bişey eğer turbofanın yok ise yok maalesef eğer yandada fan varsa böyle bir hata alman ilginç

Fanlar altta yanlarda yok soğutucu aldım onun üzerine koyuyorum Aralık kalıyor NOTEBOOK olarak geçiyor cihazım ama diğer oyunlar da full high oynuyorum Call of Duty advanced warfare gibi

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Masaüstü Ve Topladıysan Bilgisayarı hiç bakmadım acele acele söylüyorum pcu yu düşük değerde yetersiz psu almış olabilirsin . Dizüstüyse zaten bir termal macun sür işi kalmaz .

Hayır toplama değil notebook vatan bilgisayardan aldım

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Sorun korsan olması bence. Dosyalarda bozukluk olabilir. Orijinal olsaydı bir dosya kontrolü yap derdim ama şimdi yapamazsın. Ben mümkün olduğunca korsan oyun kullanmamaya çalışıyorum böyle sorunların çıkma ihtimali yüksek.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Soğutucu bakım zamanı gelmiş olabilir yeterince görevini yapmıyor olabilir. Ayrıca işlemci ısındı diye yanma sözkonusu zor bi ihtimal çünkü masaüstüde dizüstü de olsa yüksek ısılarda cihazlar aniden kapatır pc leri..

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun korsan olması bence. Dosyalarda bozukluk olabilir. Orijinal olsaydı bir dosya kontrolü yap derdim ama şimdi yapamazsın. Ben mümkün olduğunca korsan oyun kullanmamaya çalışıyorum böyle sorunların çıkma ihtimali yüksek.
Eleştirinizi anlıyorum haklısınız da fakat orjinal kullanıcılarda da bu sorun mevcutmuş forumlar da denk geldim..

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Soğutucu bakım zamanı gelmiş olabilir yeterince görevini yapmıyor olabilir. Ayrıca işlemci ısındı diye yanma sözkonusu zor bi ihtimal çünkü masaüstüde dizüstü de olsa yüksek ısılarda cihazlar aniden kapatır pc leri..
Hocam adam 75 derece diyor. Böyle bir sorunun olması imkansız.

IvoryMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazım yeni daha 1 ay olmadı alalı :)