GTA 6 için RX 580 yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı alacağım ve kısa vadede upgrade etmeyi düşünmüyorum, AMD Radeon RX 580 GTA 6 için yeterli mi :)

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
gta 6 minimum sistem gereksinimleri açıklandı mı ki?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Sistem gereksinimleri açıklanmadığı için cevap veremeyiz.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
1080P de yetecektir.
Şirket çok iyi grafikli bir oyun yapmak istese yapar mı yapar ama istemez,neden çünkü dünya çapında genel olarak GTX 1050 Tİ,GTX 1060,RX 580,RX 570 türü kartlar kullanılıyor.Yani şirket en azından bu kartların minimumda olsa bile oyunu açabilmesi için grafikleri çok iyi yapmaz,ama minumum grafiklerde de oyun oynanılmaz.Tahminimce Orta ayarlarda oynayabilirsin.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Dediğim gibi fakat @ForeverPower41'in verdiği cevap çok daha mantıklı tahminen yetecektir.

• Beğen
Reactions: rx8

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Hevesinizi kırmak gibi olmasın da günümüzdeki hiçbir sistem oyunu çalıştıramayacaktır açıklamalar kesin ise. :D

morgh1sto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hevesinizi kırmak gibi olmasın da günümüzdeki hiçbir sistem oyunu çalıştıramayacaktır açıklamalar kesin ise. :D

Hiç bir sistem demiyelim de bence piyasaki orta seviye ekran kartları ile oyunu oynamak mümkün olmıcak bilerek öyle çıkarıcaklar nvidia ile anlaşmalı olarak yaparlar kesin oyunun çıkış tarihinde bi yeni ekran kartı çıkar tertemiz paraya para demezler

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
cyberpunk sistem gereksinimleri nasıl ise oda öyle çıkar optimasyonu iyi oyun olursa 1070 ile falan oynanabilir gibi geliyor hiç bir şirket yapmak varken yapmamayı seçmez en kötü war of tanks gibi yapar yüksek grafik istersen fazladan dosya indirmek gibi ama bunu yapmaz onun için ultra için çok yüksek sistem gerekecek ama düşük ayardada açılabilir bir oyun olur.

Reaksiyon puanı
303
ATİ BİBER.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ati hd5000 serisi ile çatur çutur oynarsın bence...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ben pcye çıktığı an alırım açacak sistemi sonra alırız. GTA 6tım var desem yeterli zaten oynabiliyorum dememe gerek yok.

Son düzenleme:
  • Beğen

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Günümüzdeki sistemler ile o oyun oynanmaz gibi laflara çok ta inanmiyorum aslında.Cyberpunk 2077 için de aynısını söylediler bı bakıp göreceğiz.
Bana mantiksiz gelen şu,şimdi her oyunu 1080P Ultra 60 FPS oynatan kartlar nasil olurda yeni çıkan bir oyunu minimum ayarlarda bile acamayacak durumda olur.Yani en azından minimumda açar filan ama oynayamamak çok saçma geliyor bana.

• Beğen

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Bence gayet yeterlidir . Yıllardır kaldırır mı muhabbetleri dönen gta v gt730 la 30fps çalışıyordu 1080p de very low da . Düşününce sadece 2080 in fln min açabileceği bir oyun yapsalar oyunu kaç kişi satın alacak . Bu adamların satış hedefi her bir platformda 10 milyonlar . Tahminimce 2024 gibi çıkar gta 6 ve low ayarlarda oynarsın .

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
bence minimum da çalıştırır baksana adamlar ps5 in çıkmasını bekliyor ayrıca bu aralar rockstar,red dead redemption ile uğraşıyor

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar elbette oyunun sistem gereksinimleri açıklanmadı, az çok anlarız donanımlardan ama benden daha iyi anlayan donanımcı arkadaşlar bir oyunun yenisi çıktığında öncekiyle ne kadar bir fark olur üç aşağı beş yukarı bilirler. Tahmini olarak hangi ayarlarda oynatır diye sordum. Güzel cevaplar da geldi teşekkürler herkese. Bu arada 2024 e felan çıkarsa o zamana upgrade yaparız.

Ban yemem heralde espirisine yazmıştım bro?

Yapma yav olmaz inşallah espirisine yaptık. Kardeşim sende mesajını sil çok dikkat çekmesin dkdjdjdjmdkd

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Arkadaşlar elbette oyunun sistem gereksinimleri açıklanmadı, az çok anlarız donanımlardan ama benden daha iyi anlayan donanımcı arkadaşlar bir oyunun yenisi çıktığında öncekiyle ne kadar bir fark olur üç aşağı beş yukarı bilirler. Tahmini olarak hangi ayarlarda oynatır diye sordum. Güzel cevaplar da geldi teşekkürler herkese. Bu arada 2024 e felan çıkarsa o zamana upgrade yaparız.

Ban yemem heralde espirisine yazmıştım bro?

Yapma yav olmaz inşallah espirisine yaptık. Kardeşim sende mesajını sil çok dikkat çekmesin dkdjdjdjmdkd
yok be reyiz banlamazlar utku dan beklemem ben

• Beğen

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Uyarı alırsın,tek seferde ban yemezsın merak etme :D

• Beğen

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
şimdi ne söylesek niyet okuma olur. Belki 5 yıl sonra gelir ve çok yüksek donanım ister :)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kaç yıl oldu ya hala bekliyoruz,tahminen 3 sene sonra çıksa resmen 10 sene beklemiş olcaz,çok efsane bir oyunla gelmezse şirket batar bence.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
bence minimum da çalıştırır baksana adamlar ps5 in çıkmasını bekliyor ayrıca bu aralar rockstar,red dead redemption ile uğraşıyor
Playstationdaki optimizasyon hiçbir cihazda yok. 2006 model PS3 GTA 5 çalıştırıyor. Hangi 2006 model bilgisayar günümüzde GTA 5 çalıştırıyor?

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Playstationdaki optimizasyon hiçbir cihazda yok. 2006 model PS3 GTA 5 çalıştırıyor. Hangi 2006 model bilgisayar günümüzde GTA 5 çalıştırıyor?
bu doğru o da gta 5 in playstation için oyunu farklı şekilde yazılımlaması ile oluyor. konsol candır ama her zaman değil

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Gta5 içinde aynı şeyi söylemişlerdi, ne oldu, kıçı kırık hd4650 1gb ile oyunu çatır çatır oynadım. Oyun çıkmadan sistem gereksinimleri yayınlanmadan, atıp tutmayın derim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Gta5 içinde aynı şeyi söylemişlerdi, ne oldu, kıçı kırık hd4650 1gb ile oyunu çatır çatır oynadım. Oyun çıkmadan sistem gereksinimleri yayınlanmadan, atıp tutmayın derim.
Atıp tutma değil bu. Her binaya girilecek diyorlar. Üstelik bir de bunun Online modu olacak. Devasa haritada girilen her kapı, o kapıların içindeki hareketli her nesne, tıklanan yapılan her işlem her aktivide, çalıştırılan her motoru o bilgisayarın işlemesi gerekecek. Bu çok yüksek bir işlem gücü ve bellek miktarı ister. İşin bir de grafik kısmı var oraya daha girmiyorum bile. Bu saydıklarım bile çok yüksek rakamları işaret ediyor. Ha oyun dendiği gibi çıkmazsa neden kaldırmasın bilgisayarlar. O zaman da GTA 5'ten farkı hikayesi olur.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
piyasa da yığınla 1050ti 1060 gibi kartlar varken bu kartların oyunu açamayacağı şekilde oyunu çıkartamazlar, o riske girmez o firma, gta 5 ten kazandığı paralarla zengin oldular :D

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Atıp tutma değil bu. Her binaya girilecek diyorlar. Üstelik bir de bunun Online modu olacak. Devasa haritada girilen her kapı, o kapıların içindeki hareketli her nesne, tıklanan yapılan her işlem her aktivide, çalıştırılan her motoru o bilgisayarın işlemesi gerekecek. Bu çok yüksek bir işlem gücü ve bellek miktarı ister. İşin bir de grafik kısmı var oraya daha girmiyorum bile. Bu saydıklarım bile çok yüksek rakamları işaret ediyor. Ha oyun dendiği gibi çıkmazsa neden kaldırmasın bilgisayarlar. O zaman da GTA 5'ten farkı hikayesi olur.
Bildiğim kadarıyla o bahsedilen her kapı açılıp kapanması tarzı eylemleri bizim bilgisayarınız değil şirketin sunucu bilgisayarları hallediyor.Aslinda o eylemler sadece sen yakinindaykrn gerçekleşiyor,oyunlarda da bu yakınlığı "çizim mesafesi" adı altındaki ayar ile ayarlayabiliyorsun.Senin bilgisayarın haritanın öbür ucundaki MPC nin adım atışı için uğraşmıyor,sen oradan geçmedikçe.
Online modda da bu durumun çok fazla değişeceğini sanmam.
Hatam varsa düzeltin lutfen modum ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Dosyanın açılmamış hali yani setup artık 100 gb olur ((+