GTA 6 için RX 580 yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bildiğim kadarıyla o bahsedilen her kapı açılıp kapanması tarzı eylemleri bizim bilgisayarınız değil şirketin sunucu bilgisayarları hallediyor.Aslinda o eylemler sadece sen yakinindaykrn gerçekleşiyor,oyunlarda da bu yakınlığı "çizim mesafesi" adı altındaki ayar ile ayarlayabiliyorsun.Senin bilgisayarın haritanın öbür ucundaki MPC nin adım atışı için uğraşmıyor,sen oradan geçmedikçe.
Online modda da bu durumun çok fazla değişeceğini sanmam.
Hatam varsa düzeltin lutfen modum ?
Bu durum çizim mesafesinden öte bir durum.
3 şehir olacak varsayalım. Sen Vice City'de iken aynı sunucu üzerinde Los Santos'a da gidebileceksen orada ayvayı yedi senin bilgisayar. Çizim mesafesi biraz daha grafiğe yani görünen kısma kayıyor. O her kapının ardında sunucu işlese bile senin bilgisayarına gelmesi gereken bilgiler var. Her saniye oradaki kapı açık mı yoksa kapalı mı onu iletmesi gerekiyor sunucunun sana. Binlerce kapı olduğunu düşün ki sadece kapı olmayacak. En basitinden Ekmek kızartma makinesindeki bir aktivite aktif mi yoksa pasif mi onu da iletecek sunucu. Bir de bu kısımdan düşün derim :))).

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
3 şehir olacak varsayalım. Sen Vice City'de iken aynı sunucu üzerinde Los Santos'a da gidebileceksen orada ayvayı yedi senin bilgisayar. Çizim mesafesi biraz daha grafiğe yani görünen kısma kayıyor. O her kapının ardında sunucu işlese bile senin bilgisayarına gelmesi gereken bilgiler var. Her saniye oradaki kapı açık mı yoksa kapalı mı onu iletmesi gerekiyor sunucunun sana. Binlerce kapı olduğunu düşün ki sadece kapı olmayacak. En basitinden Ekmek kızartma makinesindeki bir aktivite aktif mi yoksa pasif mi onu da iletecek sunucu. Bir de bu kısımdan düşün derim :))).
O zaman çok güçlü bilgisayarlar gerekecek gibi.
GTA 6 acarmi sorularina hazır olmak gerek ?

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1) ekran kartı rx 580 alsam oynatır mı?
2) işlemci ryzen 5 2600 alsam yeter mi? Güçlü bir işlemci olduğunu düşünüyorum 6 çekirdek 12 thread.
3) Peki ben sonuç olarak rx 580 ve ryzen 5 2600 alsam oynar mıyım oynayamaz mıyım:)))
4) Yada işlemci yeter ama ekran kartını upgrade mi yapsam gtx 1070 ile rtx 2060 arasındayım

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
1) ekran kartı rx 580 alsam oynatır mı?
2) işlemci ryzen 5 2600 alsam yeter mi? Güçlü bir işlemci olduğunu düşünüyorum 6 çekirdek 12 thread.
3) Peki ben sonuç olarak rx 580 ve ryzen 5 2600 alsam oynar mıyım oynayamaz mıyım:)))
4) Yada işlemci yeter ama ekran kartını upgrade mi yapsam gtx 1070 ile rtx 2060 arasındayım
Şimdiden bir şey demek çok zor hocam.