GTA 5 hızlı gidince donuyor

Bu konuyu okuyanlar

Onur Mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sa ilk önce şimdi benim pc özelliklerimi sayıyım
Amd Phenom II x6 prosecor 2.80 gHz
ekran kartı : geforce gt 1030 2 gb
ram : 4 gb ddr3
arkadaşlar ben şimdi oyunu açıyorum ekran kartım iyi kasma yok ilk oyuna girince fakat bi süre sonra kasma olmadığı halde oynum donuyor
acaba ram den dolayı mıdır yoksa işlemcimi düşük ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
4 GB RAM yeterli değil maalesef.Ana neden RAM olsa işlemcinin bir süre sonra kaç derecelere çıktığı da önemli.MSI AfterBurner veya Aıda 64 yazılımını kurarak işlemcinin ısı değerlerine bakmalısın.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Ekran kartı işlemcisi ve belleği bu oyun için çok yeterli gelmiyor. Hızlı giderken teklemesi o yüzden. RAM de yetersiz.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Sistem; hızlı giderken normal duruma göre daha çok zorlanır, normaldir. Sorun Ekran kartı, işlemci veya ram'dan kaynaklanıyor. Bunu öğrenmenin yolu Afterburner gibi bir program ile "usage" ve "temp" değerlerine bakman.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Tövbe bismillah, sıcaklık ne yav .s

Işlemcin dar boğaza uğruyor, işlemci gpu ya pligon koordinatlarını gönderir, gpu bu koordinatlar arasına yüzey kaplaması dediğimiz o güzel grafikleri çizer. Senin ekrankartın o kadar hızlı ki işlemciye göre ; işlemci ilk poligon koordinatını yollayıp 2.3 yü çizmeye hazırlanırken gpu zaten dünden 10000 tane koordinat işlemeye razı. El mecbur işlemci kendini %100 e setler. Yani sonuç olarak ya çözünürlüğü yükselt yada grafik ayarlarını oynanabilecek seviyeye kadar fulle. Sonuçları yaz. Ama o işlemciden bişiy bekleme.

Onur Mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tövbe bismillah, sıcaklık ne yav .s

Işlemcin dar boğaza uğruyor, işlemci gpu ya pligon koordinatlarını gönderir, gpu bu koordinatlar arasına yüzey kaplaması dediğimiz o güzel grafikleri çizer. Senin ekrankartın o kadar hızlı ki işlemciye göre ; işlemci ilk poligon koordinatını yollayıp 2.3 yü çizmeye hazırlanırken gpu zaten dünden 10000 tane koordinat işlemeye razı. El mecbur işlemci kendini %100 e setler. Yani sonuç olarak ya çözünürlüğü yükselt yada grafik ayarlarını oynanabilecek seviyeye kadar fulle. Sonuçları yaz. Ama o işlemciden bişiy bekleme.
Sana katılıyorum şimdi değerlere bakıcam ardından sana yazıca i 5 mi alıyım i 3 mü onu da yazarsan tşk ederim