Gta 5 Fps Yüksek Fpsde Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ripssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcim - i7-3770
Ekran Kartı - Asus 1050
Gta 5 Yüksek Ayarlarda Oynarken Cpu Gpuyu Geçiyor 50 fps de oynuyorum ama genede drop yiyorum Düşük ayarlara aldığım zaman daha fazla yemeye baslıyorum
nasıl yapabilirim ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Darboğaz oluyor,işlemcin ekran kartının gücüne yetişemediği için drop yiyorsun.Düşük ayarlara alman daha fazla drop yemene sebep olur.
Eğer monitörünün desteklediği çözünürlükten daha düşük bir çözünürlükte oynuyorsan çözünürlüğü monitörünün desteklediği en yüksek çözünürlüğe getir.(Ekranın çözünürlüğü düşükse darboğaz artar,drop artar)
Eğer ayarları yükseltme imkanın varsa biraz daha yükselt,oyunlarda 30 fps in üstü akıcıdır ya oyunu 30 fps de akıcı oynarsın ya da 50 fps de droplu.Şunu demek istiyorum ayarları yükseltip fps i düşür ama bu sayede dropu azaltmış olursun.
Ram kaç gb,ram yetersizliği de droplara sebep olur.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894
vscyn aç ve disk belleği dosyasını kapat ve büyük ihtimal arkaplanda çok ağır şeyler yapıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Darboğaz oluyor,işlemcin ekran kartının gücüne yetişemediği için drop yiyorsun.Düşük ayarlara alman daha fazla drop yemene sebep olur.
Eğer monitörünün desteklediği çözünürlükten daha düşük bir çözünürlükte oynuyorsan çözünürlüğü monitörünün desteklediği en yüksek çözünürlüğe getir.(Ekranın çözünürlüğü düşükse darboğaz artar,drop artar)
Eğer ayarları yükseltme imkanın varsa biraz daha yükselt,oyunlarda 30 fps in üstü akıcıdır ya oyunu 30 fps de akıcı oynarsın ya da 50 fps de droplu.Şunu demek istiyorum ayarları yükseltip fps i düşür ama bu sayede dropu azaltmış olursun.
büyük ihtimal en yüksek çözünürlüktedir çünkü yüksek ayarda oynadığını söyledi.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Düşük ayar ile çözünürlük farklı şeyler,GTA 5 te ayarlarla oynamak çözünürlüğe etki etmiyor diye biliyorum,el ile değiştirilmesi gerekir,bir ihtimal olarak yazdım belki de 1080P dedir,her ihtimali düşünmek gerekir.

Ripssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 gb ram var / 1920/1080 çözünürlükte oynuyorum

vscyn aç ve disk belleği dosyasını kapat ve büyük ihtimal arkaplanda çok ağır şeyler yapıyorsun.

Sadece Discord Açık birde Internet Download Manager / Disk belleği Dosyasını nasıl kapatabilirim ?

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635

Sadece Discord Açık birde Internet Download Manager
Darboğazı önlemenin en sağlıklı yolu parça değişimi yapmaktır,ha bütçem yok diyorsan GTA 5 te ayar yükselt bu bir nebze olsun darboğazı azaltır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,894

Sadece Discord Açık birde Internet Download Manager / Disk belleği Dosyasını nasıl kapatabilirim ?
disk belleği dosyasını windows arama bölümüne disk belleği dosyası yazarak bakın işte.

yhsolardo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir şey sorcam benim epic gamesden aldığım gat 5yükledim 8gb 1050 ti nvdia ekran kartım var gta 5 de her şekilde düşük fps alıyorum yardım edermisiniz

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
bir şey sorcam benim epic gamesden aldığım gat 5yükledim 8gb 1050 ti nvdia ekran kartım var gta 5 de her şekilde düşük fps alıyorum yardım edermisiniz
nvidia ayarlarına gir orda sol taraf var 3 tuş görüyorsun ortadakine bas ordan tercih edilen grafik işlemcisini entegre grafikten gtx 1050 ti yap yeniden başlat öyle düzelir