GTA 5 anormal kasma

Bu konuyu okuyanlar

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar öncelikle bilgisayarım zotac GTX 1060 6gb amp , r5 2600 , 8gb 3000 MHz ram. Ben bu şekilde GTA 5 i düzgün oynayamıyor , sürekli drop yiyorum. Drop yemediğim en yüksek ayar : her şey en düşük , manuel olarak gölgeler kapatılmış . Hatta gölgeler kapalı iken bile araçla giderken drop yiyorum. Sizce sebep nedir ? Bu arada sıcaklık değerleri , kullanım yüzdeleri normal ; driverlar ise en güncel halinde

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
ram yetersizliği olabilir kontrol eder misiniz

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
ultra ayar için ram yetersiz.

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayarlarimi tam anlatamadım galiba herşey en düşükte advanced graphics dahil , hatta gölgeleri bile kapattım

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhabalar öncelikle bilgisayarım zotac GTX 1060 6gb amp , r5 2600 , 8gb 3000 MHz ram. Ben bu şekilde GTA 5 i düzgün oynayamıyor , sürekli drop yiyorum. Drop yemediğim en yüksek ayar : her şey en düşük , manuel olarak gölgeler kapatılmış . Hatta gölgeler kapalı iken bile araçla giderken drop yiyorum. Sizce sebep nedir ? Bu arada sıcaklık değerleri , kullanım yüzdeleri normal ; driverlar ise en güncel halinde
Sanırım MSAA diye bir seçenek vardı onu kapalı duruma getirin.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kullanım yüzdeleri nedir ?
Çözünürlük dusuk ise darboğaz oluyor olabilir.
Çözünürlük 1080p deyken test edin,ayarlar en yüksekte olsun GTX 1060 bunun altından kalkabilecek bir kart.
Son olarak başka oyunlarda kasma mevcut mu ?

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şu an evde değilim size yarın videosunu yapabilirsem yapmaya çalışacağım ve bu arada 1080p , diğer oyunlarda nadiren kasma oluyor . Baktığım zaman kasma sebebi göremiyorum ama her oyunda nadiren olabilir diye ve fazla etkilemediği için problem olarak görmüyordum bu arada diğer dediğim oyunlar LoL , CS go benzeri oyunlar. ek olarak msı afterburner ı son açtığımda hiçbir şey göremiyordum ekran kartı vb.. hiçbir şey yoktu ,çözümünü biliyorsanız yardım eder misiniz ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Kullanım yüzdeleri nedir ?
Çözünürlük dusuk ise darboğaz oluyor olabilir.
Çözünürlük 1080p deyken test edin,ayarlar en yüksekte olsun GTX 1060 bunun altından kalkabilecek bir kart.
Son olarak başka oyunlarda kasma mevcut mu ?
GTX 1060'a söz yok ama RAM ultra ayarları karşılamıyor malesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM'ı önemsemeden toplarsanız böyle oluyor. :)

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
VSYNC kapalıysa açın. GTA'da cidden etkiliyor. Bende de vardı açıkken hiç bir sıkıntı yok.

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
GTX 1060'a söz yok ama RAM ultra ayarları karşılamıyor malesef.

RAM'ı önemsemeden toplarsanız böyle oluyor. :)
Konuda ve aşağıda belirttim ultra ayarda demiyorum zaten ama en düşük ve gölgeler kapalı iken kasmasi ram ile alakalı mıdır , ayrıca ram eklemesi yapmayı düşünüyorum o zamana kadar böyle. Hem Rami onemsemeseydim 8gb 2400 veya 2133 bile alabilirdim ayrıca bütçe ile diğer parçalardan kısıp rame yüklenemezdim

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Konuda ve aşağıda belirttim ultra ayarda demiyorum zaten ama en düşük ve gölgeler kapalı iken kasmasi ram ile alakalı mıdır , ayrıca ram eklemesi yapmayı düşünüyorum o zamana kadar böyle. Hem Rami onemsemeseydim 8gb 2400 veya 2133 bile alabilirdim ayrıca bütçe ile diğer parçalardan kısıp rame yüklenemezdim
İntel sistemde bu önemli değil fakat AMD işlemciye mecburi bu 3GHZ olayı.

Eğer FPS düşmüyorsa darboğaz olurdu msı afterbruner ilee herşeyi ölçüp ss atın

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
ekran kartı sahte olabilir mi emin misiniz

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kartın sahte olacağını sanmıyorum fakat için tahat edecekse GPU-Z programını indirip SS ini atabilirsen kartın sahte olup olmadığını söyleyebilirim.

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sahte olacağını düşünmüyorum çünkü vatandan aldım ayrıca yanında oyunlarla ilgili kod vb.. de vermişlerdi ayrıca diğer oyunlarda gerçekten gtx 1060 gibi çalışıyor ya da sıkıntıdan ötürü( şu an yaşadığım ) biraz 1050 ti seviyesinde. Bu arada msı afterburner sistemimi görmemeye başladı ne yapmam lazım anlamadım.

Ekli dosyalar

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    257.6 KB · Görüntüleme: 292

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
sahte olacağını düşünmüyorum çünkü vatandan aldım ayrıca yanında oyunlarla ilgili kod vb.. de vermişlerdi ayrıca diğer oyunlarda gerçekten gtx 1060 gibi çalışıyor ya da sıkıntıdan ötürü( şu an yaşadığım ) biraz 1050 ti seviyesinde. Bu arada msı afterburner sistemimi görmemeye başladı ne yapmam lazım anlamadım.
Vatandan aldıysan sorun yok zaten.
Programı silip geri yüklemeyi deneyebilirsin.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam bence kartta problem var. Güvenli Mod'da sistemi açıp DDU ile Nvidia sürücülerini sil ardından en güncel sürücüyü kur bakalım ne değişecek. Bir de merak ediyorum sürücü kurulurken siyah ekran da kalacak mı eğer kalırsa ekran kartından umudunu kes bozuk ekran kartları genelde sürücü kurulumunda siyah ekranda kalıyor :( Yaşadığım için biliyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Ekran kartının driveri yüklü değil ve disk kullanımı ölçeri de aç sonra da ss at.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
biraz geç olcak ama vatandan aldıysan sorun olmaz gerçekdir vectorrr ün dediği gibi driverlar kurulu değildir diyecem ancak driverlar güncel diyor

yapabiliyorsan değiştir garantisi varsa

darboğaz olmaz bu arada o işlemcide

ghostsniper26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
nvidia dan her driverı güncel şekilde indiriyorum, quake rtx de oynamışlığım var kartta sıkıntı olsa rtx de de sıkıntı olmaz mıydı
gta online a giriyoruz arkadaşla araba kaçırma görevi var koruyorum onu sonra bir bakıyorum düşmanlar araya girmiş arkadaşla aramızda 40km fark var :D

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
nvidia dan her driverı güncel şekilde indiriyorum, quake rtx de oynamışlığım var kartta sıkıntı olsa rtx de de sıkıntı olmaz mıydı
gta online a giriyoruz arkadaşla araba kaçırma görevi var koruyorum onu sonra bir bakıyorum düşmanlar araya girmiş arkadaşla aramızda 40km fark var :D

Hocam hangi nvidia sürümü kullanıyorsunuz 43x.x kullanıyorsanız çabucak 419'a dönün çünkü o ciddi manada fps düşüren bir sürüm.

Son mesajlar