Gss Prim Borcu Hakkında Acil Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

Glif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,
Ben şu an çalışmıyorum. Yüksek lisans öğrencisiyim. Gss Prim borcunu her ay ödedim. En son 2020 ocak ayını ödedim 88 TL..... Ama bu gün tekrar girdim ve borç 987 TL gözüküyor. Neden böyle oldu? Benim bilmediğim bir şeyler mi var?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bunun nedenini biz bilemeyiz. En kısa sürede ikamet ettiğiniz il ya da ilçenin Sosyal Sigorta Kurumu'na gidip malumat alınız.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sistem sel bir hata olabilir., bende yurt dışında çalışıyorum, 6 ayda bir gelip ödeyip gidiyorum. (=
325 TL borcum varmış
Screenshot_20200126-071418.jpg

Glif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Devlet çalışmayanda öğrenciden para alıyor. Ben bu mantığı anlamadım. Bu devlet vala kendinden soğutuyor ya. Müşteri gibiyiz resmen. Sonra benden bilim, teknoloji ürütmemi istesin. ? Enteresan.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Devlet çalışmayanda öğrenciden para alıyor. Ben bu mantığı anlamadım. Bu devlet vala kendinden soğutuyor ya. Müşteri gibiyiz resmen. Sonra benden bilim, teknoloji ürütmemi istesin. ? Enteresan.
Sosyal Sigorta Kurumu'na gittiğinde şunu bir araştır istersen, şöyle bir şey varmış:

25 yaşını doldurmuş ve halen üniversite öğreniminde olan gençler ile anne veya babasından sağlık hizmeti alamayan 18 yaş üstü gençlerin genel sağlık sigortası tescil işlemi SGK tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda tescil edilen kişiler bulundukları İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırabilir ve gelir durumunun düşük çıkması halinde genel sağlık sigortasından ücretsiz faydalanabilirler.

Glif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sosyal Sigorta Kurumu'na gittiğinde şunu bir araştır istersen, şöyle bir şey varmış:
Zaten yaptırmıştım. Hiç bir.sıkıntım yoktu. Her ay düzenlide ödedim. Bir anda borç çıktı. Belki tekrar yaptırmamı istiyordur. Yarın belli olur o zaman. Ama almaya çalışırlarsada dilekçeyle itiraz edecem. Çalışmayan insandan ne parası alacak anlamıyorum.