Gripin

Bu konuyu okuyanlar

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gripin

Yine bir SONY BMG / GRGDN isbirligi olan ve Haluk Kurosman prodüktörlügünde 9 aylik stüdyo çalismasi ile büyük bir titizlikle kaydedilen albümde 3 muhtesem düet bulunuyor. Afili Yalnizlik isimli ilk albümü ile büyük çikis yapan emreaydin ile birlikte söylenen “Sensiz Istanbul’a Düsmanim”, maNga’nin solisti Ferman Akgül’ün konuk vokali ile politik “Baba Meslegi” ve Pamela’nin eslik ettigi enerjik “Zor Geliyor” albümü çok daha degerli hale getiriyor.

Bugüne kadar katildiklari rock festivalleri, üniversite bahar senlikleri, bar programlari sayesinde kendilerine ciddi bir hayran kitlesi edinen gripin, 1999 yilinin Subat ayinda Birol Namoglu ve Evren Gülçig tarafindan kuruldu. 2001 yilinda davula Ilker Baliç'in, elektrik gitara Murat Basdogan'in ve 2002 yilinda klavyeye Arda Inceoglu'nun geçmesiyle bugünkü kadrosunu olusturan gripin, bugüne kadar yerli ve yabanci birçok önemli grup ile ayni sahneyi paylasti.

2004 yilinda GRGDN etiketiyle yayinladiklari ilk albümleri “Hikayeler Anlatildi” ile müzik piyasasina iddiali bir giris yapan grup, bu albümdeki “Bosver”, “Karismasin Kimseler” ve “Elalem” isimli sarkilarin destegiyle popülerligini artirdi. Ertesi yil SONY BMG ve GRGDN isbirligi ile piyasaya sürülen “Hikayeler Anlatildi 2. baski”, grubun akustik ve konser kayitlarindan olusan bonus CD hediyesi ile dikkat çekmeyi basardi.

Albüm Çıkış Tarihi : 2007
Müzik Şirketi : - SONY BMG / GRGDN

Gripin / şarkı listesi

01.Böyle Kahpedir Dünya
02.Sana Ne Bundan
03.Sensiz İstanbul’a Düşmanım (konuk vokal: emreaydın)
04.Olduğu Kadar
05.Sustukların Büyür İçimde
06.Zor Geliyor (konuk vokal: Pamela)
07.Hiç Gelme Gideceksen
08.Baba Mesleği (konuk vokal: Ferman Akgül / maNga)
09.Zamana Bırakma Bizi
10.Dört

Kaynak: www.gripinfan.com

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
aslında pek sevmem ama yeni albümleri güzel olmuş, dinliyorum bu aralar

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence harikalar.Birol`un sesi yorumu farklı ve çok hoş alıp götürüyor bir yerlere.Şarkı sözlerine dikkat edin laf olsun diye yazılmamışlar.Bende bağımlılık yaptı sizede yapmasını dilerim.Seviyorum onları :)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Sen buralara uğrar mıydın? seni sonunda buralarda görebildim ya artık gözüm açık gitmem :*

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Warkortali canım moderatörüm Gripin lede söyleşi yapsana ne olurrrr :}

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
flz dedi ki:

İsteklerinizi alayım ben tek tek marilyn manson dahil (ama ondan korkuyorum) :S nasıl yapacaksam. ben bir röportaj ayarlamaya çalışacam. :) :) :p

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Evet yavaş yavaş Müzik işi oturuyor.Teşekkürler paylaşım için.Bu arada Sevgili Modumuz Warko ya Sonsuz Şükranlarımızı sunuyoruz.Başarıların devamını diliyoruz :)

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
warkortali dedi ki:
flz dedi ki:

İsteklerinizi alayım ben tek tek marilyn manson dahil (ama ondan korkuyorum) :S nasıl yapacaksam. ben bir röportaj ayarlamaya çalışacam. :) :) :p

Geçen adamın bir röpörtajını izledim okadarda korkunç deyil neredeyse sevimli bile diyebilirim %(

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
flz dedi ki:
warkortali dedi ki:
flz dedi ki:

Geçen adamın bir röpörtajını izledim okadarda korkunç deyil neredeyse sevimli bile diyebilirim %(

Sen bilmiyon adam evinde gökyüzünü görmüyor ışık olarak mum yakıp oturuyor :S. Sıkıyorsa gir evine özel röportaj yap :D
Ama o (&) ben ondan daha (&) ;D ;)

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Muhteşem bir turne başlıyor...: 2007 yılına "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" parçası ile damgasını vuran ve listelerde uzun süre birinci kalan emreaydın ve gripin, yaz konserleri ile sevenleriyle buluşmak için yola çıktılar. Altınoluk, Ayvalık, Çanakkale, İzmir, Dikili, Çeşme, Kuşadası, Milas, Bodrum, Marmaris ve Fethiye'nin bulunduğu turnenin konser tarihleri ve yerleri haberin devamında bulunmaktadır.

29 temmuz - Altınoluk - Açıkhava tiyatrosu
31 temmuz - Ayvalık (Sarımsaklı) - Kaçamak bar
01 ağustos - Çanakkale - Lodos bar
02 ağustos - İzmir - Menteşe kara harp okulu urla
03 ağustos - Dikili - Baby rock bar
04 ağustos - Çeşme - Kum Beach
05 ağustos - Kuşadası - Jade beach club
06 ağustos - Milas - Açıkhava
07 ağustos - Bodrum - Hadigari
08 ağustos - İzmir - Ooze Venue
09 ağustos - Marmaris - Crazy Daisy
10 ağustos - Fethiye - Atlantis

Mod. Kaynak LİNK şeklinde verilmeli.
Düzenleme : Kaynak : http://www.gripin.org/

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
24 ağustos istanbul çubuklu hayal kahvesi ve 01 eylül Rock'N Coke da olacaklar..

Flz seni çubuklu'da ki konserlerine devet ediyorum gelir misin?

Walleq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Gripinin canlı performansı hakkında bilginiz var mı?
İlk albümleri çok hoşuma gitmişti. Gerçi uzun zamandır dinleyemiyorum ama canlı performanslarını merak ettim doğrusu.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Walleq

Gripin'i ilk defa flz ile gidersek izliyecem, olmadı rock'n coke'de izliyecem..

Ama şunu söyliyebilirim yüksek sadakat'den çok çok daha iyi sahne performanslarının olacağını umuyorum..

Walleq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) İyi o zaman konserlerden sonra düşüncelerinizi bekliyorum.
Umarım hoş vakit geçirirsiniz. Gerçekten iyi olurlarsa bir sonraki konsere ben bile gelebilirim.

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Walleq dedi ki:
Arkadaşlar Gripinin canlı performansı hakkında bilginiz var mı?
İlk albümleri çok hoşuma gitmişti. Gerçi uzun zamandır dinleyemiyorum ama canlı performanslarını merak ettim doğrusu.

hiç canlı olarak dinlemedim ama tv de bir konserlerini izledim harikaydılar orda zaten şarkılar öyle güzelki birde Birol`un yorumu eklenince müthişler

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Anlaşılan o ki Rock'N Coke da izliyecem gripi'i :) ^^

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
warkortali dedi ki:
Anlaşılan o ki Rock'N Coke da izliyecem gripi'i :) ^^

Benim içinde izle ayrıca 24 ağustosta çok isterim seninle gitmeyi biliyorsun konuşuruz bunu ^^