Grafik Kartlarında 20 Kat Performans!

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Nvidia araştırma departmanı şefine göre, grafik kartları 6 yıl sonra 20 katı performansa ve aynı zamanda çoklu işleme yetisine sahip olacak.

William Dally'ye göre, grafik kartları 2015 yılında bu günkü performanslarının 20 katı performans gösterecek. Dally'e göre varolan Geforce GTX 285 ekran kartının performansı bundan altı yıl sonra 20 katı olacak. Ekran kartlarının performansı 2015 yılında 20 kat fazla olması için her yıl performanslarının 2 katına çıkması gerekiyor. Eğer işlemcilerin gelişimi bu şekilde devam ederse performansın 2 katına çıkması bir hayal.
nvidia1245967159.jpg
Grafik kartlarındaki performans artışını Larrabee ile artması bekleniyor. Intel'in Larrabee grafik çözümü çok çekirdekli işlemciler temel alınarak yapılacak. ATI ve Nvidia, Intel'in adım atmasını bekliyor.

:: Larrabee, beklenen performansı verecek mi?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Şimdi bu Larrabee sanırım işlemci miydi?Evet galiba öyleydi eskiden sizin söylediğinize göre hep işlemciler varmış dx7de falan grafik kartları birşey yapmıyormuş dx9 il eişlemcilerin işleri bitecek üzereymiş dx10 işlemcilerin etkisi çok azaldı.Şimdi İntel bu işlemciyle grafik kartlarının performansını arttıracak yani eskisi gibi artık grafiklere işlemcilerinde grafik kartı kadar olmasa da iyi denilecek kadar etkisi olacak öyle mi?Ben öyle anladım.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Şimdi bu Larrabee sanırım işlemci miydi?Evet galiba öyleydi eskiden sizin söylediğinize göre hep işlemciler varmış dx7de falan grafik kartları birşey yapmıyormuş dx9 il eişlemcilerin işleri bitecek üzereymiş dx10 işlemcilerin etkisi çok azaldı.Şimdi İntel bu işlemciyle grafik kartlarının performansını arttıracak yani eskisi gibi artık grafiklere işlemcilerinde grafik kartı kadar olmasa da iyi denilecek kadar etkisi olacak öyle mi?Ben öyle anladım.
senin türkçeyle ilgili bir sorunun mu var?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bişey sanırım. Sırf yorum yapmak için yorum yapma her konuya!!! Yazdıklarını kaydetmeden önce bi oku nasıl cümleler kurduğuna bi bak...
Ayrıca Larrabee bir işlemci değil, bir GPU (Grafik işlem birimi) !!!

Son mesajlar