GPS Koordinatları ile Ev Yıkımı

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Amerikalı bir inşaat şirketi, adres bilgilerini almak yerine GPS teknolojisine güvenince yanlış bir evi yıktı.

Adres yerine GPS koordinatlarını alan bir inşaat şirketi, az kalsın felakete yol açıyordu. Georgia eyaletinde (Carol Country) gerçekleşen bu olay, adres bilgisi yerine sadece GPS koordinatları ile iş yapanalan bir inşaat şirketi yanlış evin önünde durarak evi yıktı.

Ev sahipleri (Al Byrd) evlerine döndüğünde, büyük bir şok yaşadılar. Yapılan itirazlar ve araştırmalar sonucu gerçekler ortaya çıktı. Inşaat şirketinin yanlış evi yıktığını, esas evin sokağın 130 metre sonunda olduğu anlaşıldı.

abriss1245079547.jpg

Kimsenin evde olmaması, yıkımı felakete dönüştürmedi.

İnşaat şirketinin yaptığı bu hata hala araştırılıyor. Çünkü böyle bir olayın olması için birçok parametrenin tutması şart. Örneğin, yıkılacak evin adresi ve evin fotoğrafı herhangi bir yanlış olmaması için inşaat şirketinde olması gerekiyor.

Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evin kendim için büyük manevi degerini oldugunu söyler Büyük bi tazminat davası ile ev değerinin 3 katını almaya çalışırım.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Bence Şansızlık değil Büyük Bir Şans Evi yıkılan için ..! İnşaat Şirketinden Evinin değerlerinden Oldukça yüksek bir Ücret Alabilirler veya yüksek miktarlarda Tazminat davası açabilirler Veya Evlerini sıfırdan yaptırıp Olmayan şeylerde buda vardı diyebilirler :) Çünkü inşaat Şirketi %100 Kusurlu :)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Gül gül öldüm ya, aslında NikeSteeL ' in dediği gibi şans ama sonuçta özel eşyaların vs.. vardır parayla geri getiremeceğin cinsten belki... Yinede bizimkinede denk gelsin isterdim tabi (biz evde yokken :D )

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gül gül öldüm ya, aslında NikeSteeL ' in dediği gibi şans ama sonuçta özel eşyaların vs.. vardır parayla geri getiremeceğin cinsten belki... Yinede bizimkinede denk gelsin isterdim tabi (biz evde yokken :D )
Özel Eşya derken? Ne olabilir sence? Artı Bizim evi yıkmalarına gerek yok Allah Korusun bir depremde zaten yer ile bir :D

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bu şans olsunda biz evde olalım sonuçta kaçar kurtuluruz ama tazminatıda kaparız bide içinde bizim olduğumuzu varsayarsak bunun içinde ayrı bi tazminat almak lazım :thumbup::clap:

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
GPS koordinatlarında nasıl bir hata olabilir ki? Adres bilgilerinden bile daha güvenilir sonuçta. Fakat Amerika gibi fırsatlar ülkesinde adam iyi bir tazminat almıştır mutlaka.

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Nasıl şey bu ya. Allah başımıza vermesin. Öyle tazminat a falan değmez bu. Örneğin evimdeki özel eşyalarım bilakis yıkım sonrası bilgisayarlarımın içindeki verilere falan bişi olursa yandı gülüm keten helva :D trilyonlar verseler gene geri gelmez.

Son mesajlar