Gp2x Açık Kaynak Kodlu Oyun Konsolu Ve Oyun Konsolundan Daha Fazlası

Bu konuyu okuyanlar

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
Eğer taşınabilir oyun konsolları ile ilgileniyorsanız, açık kaynak kodlu bir işletim sistemine sahip ücretsiz yazılımlarla yetenekleri arttırılabilen ve emülatörlerle neredeyse bu güne kadar çıkmış bütün arcade oyunlarını oynamanızı sağlayan GP2X'i duymuşsunuzdur.

00045.jpg

Teknik Özellikler
Yonga seti : MagicEyes MMSP2 MP2520F System-on-a-Chip
CPU: 200MHz ARM920T host, 200MHz ARM940T
NAND Flash ROM: 64 MB
Bellek: SDRAM 64 MB
İşletim sistemi : Linux-bazlı işletim sistemi
Depolama alanı : SD Kart
PC bağlantısı : USB 2.0 High Speed
USB Host: USB 1.1
Güç: 2 × AA pil ya da AC adaptör
Ekran: 320×240 3.5" , 65,536 renk TFT LCD
TV çıkışı
Ölçüler: 143.6 mm x 82.9 mm x 27 mm
Weight: 161 gram (pilsiz)
Video
Video formatları : DivX 3/4/5, XviD (MPEG4)
Ses: MP3 ve Vorbis
En fazla çözünürlük : 720*480
Alt yazı desteği : SMI, SRT
Pil süresi : ortalama 4-5 saat
Ses
Ses formatları : MP3, Ogg Vorbis
Çıkış: Stereo
Frekans aralığı: 20Hz - 20kHz
Çıkış Gücü: 100mA
Örnekleme: 16bit/8-48 kHz
Equalizer modları: "Normal", "Classic", "Rock", "Jazz", "Pop"
Pil Süresi: ~10 saat ( 2 x 2850mAh AA pil ile)

00038.jpg

İLGİNÇ ÖZELLİKLERİNDEN BİR KAÇI ÇİFT İŞLEMCİYE SAHİP OLMASI VE AÇIK KAYNAK KODLU OLMASI BU SAYEDE EMİLATÖRLERİDE CİHAZDA RAHATLIKLA KULLANABİLİYORSUNUZ VE ARTI ÖZELLİKLERİ İSE MP3 DİNLEYEBİLİYORSUNUZ,DVİX AVİ MPEG FİLMLERİNİZİ İZLEYEBİLİYORSUNUZ, EBOOK LARINIZI OKUYABİLİYORSUNUZ, RESİMLERİNİZİ GÖRÜNTÜLEYEBİLİYORSUNUZ,FARKLI YAZILIMLAR YÜKLEYEBİLİYORSUNUZ,HATTA İŞLETİM SİSTEMİNİ DAHİ DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ BUNUN YANI SIRA DOKUNMATİK EKRAN VE DAHİLİ HAPORLÖRDE BULUNUYOR CİHAZDA VE TV İLE BAĞLANTI YAPABİLİYORSUNUZ

00036.jpg

BURDAD CİHAZI NEOGEO EMİLATÖRÜNÜ ÇALIŞTIRIRKEN GÖRÜYORUZ

pcp_download.jpg

BURDA CİHAZI FARKLI DONANIMLAR EKLENMİŞ HALİNİ GÖRÜYORUZ

gp2x-cradle.jpg

gp2x_bob_mod_2.jpg

GP2X TAM OLARAK NEDİR
gp2xNedir.jpg

Oyun oynayın , Film izleyin, Müzik dinleyin, Fotoğraflarınızı depolayın, E-Book okuyun. Üstelik tüm bunları iki adet AA kalem pil ile çalışan, elinizde taşıyabileceğiniz bu cihazla yapın. İsterseniz TV’nize bağlayın!

Evet, GP2X i tıpkı oyun konsolunuz gibi TV’ye bağlayabilir, DivX filmlerinizi TV’den izleyebilirsiniz. Klasik Arcade oyunlarını ve emülatörleri TV’de büyük ekranda oynayabilirsiniz. Yada GP2X in 3,5” lik TFT LCD ekranını kullanın

GP2X, Linux işletim sistemiyle çalışmaktadır. Bu da yüzlerce bedava oyun, program ve emülatör demektir. Quake, Doom, SNES, Megadrive, MAME, Media playerlar vs vs vs…

GP2X Çok Güçlü – İki adet 200mhz CPU ve 64MB RAM, özel grafik donanımı ve decoding chipleri. SD card kullanıyor ve 64M NAND dahili hafızaya sahip.

Filmleri hiçbir re-encoding işlemine gerek duymadan çalabiliyor. Yalnızca SD carda yükleyin. Herhangi bir boyutta ve çözünürlükte yükleyebilirsiniz. Hiçbir ayarla uğraşmayacaksınız. GP2X in ölçekleme çipi, videoyu otomatik olarak ekrana uygun hale getiriyor.

Açık kaynak (Open Source) işletim sistemi sayesinde geliştirilmeye müsait. GP2X için oyun ya da program mı yazablirsiniz SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) ücretsiz olarak veriliyor.

GP2X in üretim amacı sadece basit bir oyun konsolu olmak değil. Taşınabilir sistemlere yönelik yeni bir fikir ve tamamen farklı bir dizayn olarak ortaya çıkartılmış

GP2X, eğer arcade klasiklerinden hoşlanıyorsanız ve aldığınız ürünü modifiye etmeye meraklıysanız tam size göre. Zira cihaz için üretilmiş bir çok emülatörle arcade klasiklerini oynayabilir ve yazılımlarla GP2X'in özelliklerine yenilerini ekleyebilirsiniz.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
tamam bundan sonra forum kurallarına dikkat edicem

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
229 dolar olması lazım bildiğim kadarıyla fiyatı

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Peki wireless varmı diyecektim baktım bulamadım.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
wirelles yok malesef ama açık kaynak kodlu olası ve işletim sistemin deyiştririlebilmesi süper microsoftmobile 6.1 yüklediğinizi bi düşünsenize