Gözlük tecrübesi olan arkadaşlar

Bu konuyu okuyanlar

YaralıKeko

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Beyler ben gecen hastaneye gittim gözümde astigmat çıktı neyse gözlüğü aldım 1-2 saat taktım gözlüğü cıkardığımda eskisinden daha bulanık goruyorum.Daha kotuye gidermi sizce ?
Bi sorum daha olacak bu gozlukler dereceyi filan dusuruyomu yoksa sadece daha netmi gormemi sagğlıyo?

Şimdiden teşekkürler (+_+)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Gözlük hastalığı iyileştirmez. Hastalığın sabit kalmasını sağlar. 1.50-1.75 uzak ve astigmatım var. İlk takıtığım hafta baş ağrısı yaşadım ama alıştım. Mutlaka gözlük kullan zararı olmaz.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Gözlük görme kusurunun duzeltilmesinde kullanılır, ama kusuru ortadan kaldirmaz. Astogmattan kurtulmak için numaran sabitlendikten sonra lazer ameliyat olmalısın.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Liseden beri gözlük kullanıyorum, 27 yasındayım.
Göz derecesi 30-35 yaslara kadar artabilir, büyük ihtimalle de artar.
Benimki de 1.5 numaradan 4'e kadar arttı.
Bunun gözlük kullanmak ile alakası yok çünkü gözlük kullanmadan önce de her yıl garanti 0.25 artıyordu.
Ben de ortaokulda 4 yıl direnmistim ama belli bir süreden sonra direnemiyorsun.
Belli yasa gelip de artıs durduktan sonra göz ameliyatı olabilirsin.
Lens kullanırsan ameliyat olamama riskini göze almalısın çünkü bazı gözler lenslerden ötürü kimyasal yapısı değisip ameliyat olma özelliğini kaybediyor.

Reaksiyon puanı
30
Zamanla alışırsın kullanmaya devam et. Bir de gözlük camlarının kaliteli olup olmadığını kontrol ettir özel bir yerde (gözlükçüde falan). Göz numarasına gelince gözlük kullandıkça numara gerçekten daha çok büyüyor. Ben ilk kullandığımda 0.50 olan gözlerim şuan 2.25 falan. Ancak kullanmazsan büyümez demiyorum. Gözlük biraz daha tembelleştiriyor gözü. Lazım olmadıkça mümkün mertebe takmamaya çalış. Geçmiş olsun.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Gözlüğe alışınca eskisinden daha bulanık görüyorsun doğrudur . Hatta ara sıra çıkarıp "Vay kan net görüyorum " falan yapıyorum :D.Gozluk takılmalı .

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
normal zamanla alışırsın

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Gözlük, gözü tembelleştiriyor. O yüzden ilk çıkardığında bulanık görmen normal. Bir süre sonra daha net görmeye başlıyorsun ama belli bir netliğe kadar tabi. 21 senedir gözlük kullanıyorum bu arada. Astigmatım var, miyop 0.25 ile başladım ve 1.75 oldular, tabi 4 yıl önce muayene olmuştum en son.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Benimde sol 0,5 sağ 0,75
Gözlük kullanmamı tavsiye etti doktor ama halen almadım :(

sarpky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gözlüğün hiç bir faydası ve zararı yoktur, sadece iyi görmeni sağlar yoke fendim sabit kalır yok iyileştirir, hepsi yalandır. 18 yaşından sonra bir ameliyat vardı ismini unuttum işte öyle :D