Gözlük Kullanıyor Musunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Gözlük

• Evet

Kullanılan: 18 62.1%
  • Hayır

Kullanılan: 11 37.9%

• Kullanılan toplam oy
    29

Utku Cabir

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Moderatör
Soru basit. Gözlük kullanıyor musunuz? Ve ne zamandır kullanıyorsunuz?
Ben başlayayayım. Kullanmıyorum. Ama gözler de sağlam değil kafa da :D.

ÆSir

"Raporla" Kullanalım, Kullandırtalım.
Yönetici
Moderatör
Gözlük bir yaşam tarzıdır. 2013ten bu yana kullanıyorum. Hayat daha HD geliyor gözlük varken.

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Kullanmıyorum. Son zamanlarda gözler sıkıntılı gibi... Yorgun da aslında.

Warrior_1905

Asistan
Yaş 10-11 iken aldım ama kullanmadım o zamanki akılla. Şimdi yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum görüntüler daha HD oldu. Tabi pc karşısında sorun olmuyor değil. Ama daha önce başlasaydım diyorum şimdi. İmkanın 1080p ama den 240p izliyosun öyle bişey. :)

|SeYYaH|

Rektör
Takriben 25 yıldır kullanıyorum. Gözlüksüz artık hiçbir şey okumak mümkün olmuyor. Artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylemek mümkün.

Brkmn

Asistan
Takriben 25 yıldır kullanıyorum. Gözlüksüz artık hiçbir şey okumak mümkün olmuyor. Artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylemek mümkün.
Her gün o çerçeveyi görmek zor olmuyor mu ? Kullanmadığım için bana her zaman bir ağırlık gibi geliyor.

xPhoenix06

Profesör
7 veya 8 yaşından beri kullanıyorum şu yaş gelsin de lazer olup kurtulayım. Bu arada lens için bir yaş var mı?

Yaklaşık 2005 den beridir gözlüklüyüm sabah kalkınca hemen takarım akşam yatarken çıkarırım yıllardan beri bu süre içinde sadece 0.25 tek taraflı büyüme oldu 0.75-1.00

epsilon06

Doçent
Burdan forumda takılanlar gözlüklüdür sonucu çıkıyor sanırım bende o gözlüklülerdenim:) Anime deyimiyle megane-kun larız:)

|SeYYaH|

Rektör
Her gün o çerçeveyi görmek zor olmuyor mu ? Kullanmadığım için bana her zaman bir ağırlık gibi geliyor.
Kullanmak zorunda kaldığında alışırsın. İlk zamanlar bana da zor gelmişti, lakin kolay alışıyor insan. Yaşamın bir parçası oluyor.

Cem özgür

Üyecik
15 yıl gözlük kullandım şu an iki gözümdede göz içi mercek var. Uzak mükemmel ancak yakın için yinede çok düşük derecede bir gözlük kullanıyorum. Dünyaya yeniden gelmiş gibi oldum. 3D filmleri gözlük üstü gözlüksüz seyretmek çok iyi.

gözlük almadan önce çok meraklıydım ve şans yüzüme güldü doktor gözlük önerdi aynı hayalimdeki gibi bir gözlük aldım ama en ufak bir parmak izinde bile rahatsız olduğum için evin gözlük bir kenarında duruyor

ÆSir

"Raporla" Kullanalım, Kullandırtalım.
Yönetici
Moderatör
gözlük almadan önce çok meraklıydım ve şans yüzüme güldü doktor gözlük önerdi aynı hayalimdeki gibi bir gözlük aldım ama en ufak bir parmak izinde bile rahatsız olduğum için evin gözlük bir kenarında duruyor
Hassas gözlerde maalesef ufak bir toz bile konsa görüşü bozduğu için rahatsız ediyor. Ev ve iş yerinde sürekli gözlük camı silme kağıtları elimin altında olur. Görüşümle arama en ufak bir zerre girdiği anda işime odaklanamıyorum :)

Gözlük takınca çerçeveden rahatsız olmuyor musunuz diye soran arkadaşlarım, bazen gözlüğü taktığımı fark etmediğim bile oluyor.
Bunca seneden sonra suratımın bir parçası olduğu için, kirmiş çerçeveymiş pek sorun değil.

stat counter