Görüşlerinize ihtiyacım var rica etsem şarkılarımı dinler misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Oğuz KOCABOĞA

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 7 yıllık müzik ile olan bağlantım boyunca çeşitli gruplarda elektro gitar ile solo gitarist olarak yer aldım. Hemen hemen hiçbir sahnede vokal olarak performans sergilemedim. Zaman geçti araya askerlik girdi işler güçler derken gruplarla olan bağlantılarımı koparmak zorunda kaldım. Tek fırsatım işten geldiğimde evde çalmaya devam etmek oldu. Yeni bir akustik gitar edindim. Uzun zamandır yazmakta olduğum besteler üzerinde çalışarak müziklerini besteledim birkaçını tasdiklettim ve vakit buldukça kayıt alıp paylaşmaya çalışıyorum. Henüz iki gün ünce Youtube üzerinde iki parçamı paylaştım. Kendimi geliştirebilmek ve eksikliklerimi görebilmek adına görüşlerinize ihtiyacım var. Rica etsem Youtube üzerinde Oğuz KOCABOĞA yazıp aratarak görüşlerinizi benimle paylaşabilir misiniz? Linkleri de paylaşmayı deneyeceğim bu soru başlığı altında. Sevgilerle.

dreamfree

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle merhaba!
Kardeşim müzikleri dinledim bütün olarak oylamak gerekirse 10 üzerinden 7 verilir..
Solo biraz acemice ve çok derin bir tiz baskısı veriyor,
Besteler ise anlamsız lakin anlaşılıyor ki; sert bir yapıya değil akustik ve duygusal bir yapıya hakimsin,
Ve son olarak ses olayına gelirsek;
Ben iyi ve güzel olan herşeyi sona bıraktığım için ses olayınıda sona bıraktım çünkü sesin bence şuan ki bir çok sanatçıyım geçinen şaklabanlardan 7-8 gömlek üst seviyede tabii biraz heyecanını atarsan çok daha mükemmel olur..
Neyse kardeşim dediğim gibi besteleri ve akustik olayına hafif bir düzenleme yaparsan emin ol seni kimse tutamaz!
Geleceğin ve kariyerinde başarılar dilerim..

Oğuz KOCABOĞA

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba!
Kardeşim müzikleri dinledim bütün olarak oylamak gerekirse 10 üzerinden 7 verilir..
Solo biraz acemice ve çok derin bir tiz baskısı veriyor,
Besteler ise anlamsız lakin anlaşılıyor ki; sert bir yapıya değil akustik ve duygusal bir yapıya hakimsin,
Ve son olarak ses olayına gelirsek;
Ben iyi ve güzel olan herşeyi sona bıraktığım için ses olayınıda sona bıraktım çünkü sesin bence şuan ki bir çok sanatçıyım geçinen şaklabanlardan 7-8 gömlek üst seviyede tabii biraz heyecanını atarsan çok daha mükemmel olur..
Neyse kardeşim dediğim gibi besteleri ve akustik olayına hafif bir düzenleme yaparsan emin ol seni kimse tutamaz!
Geleceğin ve kariyerinde başarılar dilerim..
Değerli yorumun için çok teşekkür ediyorum kardeşim. Aslında bile bile ateşe yürüdüm diyebilirim. Akustik gitara efekt vermek başlı başına bir yanlıştı hele ki ses gecikmesi yaşadığım bir sistemle. O yüzden o aralığı tutturmak için neler çektim çok kısıtlı olan kayıt sürecinde. Kanal kanal da alamıyorum Guitar Rig üzerinden efekt verdiğim için. Her aldığım kanal ana kaydın üzerine tümleşik olarak kaydedildi. Bir de kondenser mikrofon kullanıyorum. Odamda yalıtımım yok. Hareketli bir muhitteyim. O yüzden 7:05 te yetişmek zorunda olduğum sabah servisime 1 saat kala uyanıp o sessizlikte kayıt almaya çalıştım :) Bir solo gitariste yakışmayan sololar çıkardığımı da gördüm ama heves ettim o vakitsizlikle olduğu kadar deyip paylaştım. Anladım ki dememeliymişim :) Ama yine de bunları paylaşmamdaki amaç kendimi görebilmekti. Eksiklerimi gediklerimi... Bu konuda bana yardımcı olan sen ve bir kaç arkadaşa da sonsuz teşekkürler. Hepinizle de bir gün oturup bir şeyler konuşmak, kişisel gelişimime bir şeyler katmak isterdim. Fikrinize sağlık. Eyvallah.