Görev Çubuğunu Sayfalandırmak - Windows 7 | Tasarım

Bu konuyu okuyanlar

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bahsedeceğim konu sadece tasarım - fikir halindedir. Aslında bu konuyu fikrinizi almak ve yardım almak için açıyorum.

Windows 7 üzerinde, görev çubuğunu "sayfalandırmak" istiyorum. Bu fikir aklıma, görev çubuğuna çok sayıda kısayol simgesi ekleyerek geldi. Çok fazla kısayol eklediğinizde, görev çubuğu ikinci sayfaya geçiyor. Bu sayfalar arası geçişi de resimde sarı ok ile belirttiğim geçiş okları yapmaktadır.

Bende düşündüm ki, evde sadece "Windows Gezgini, Skype ve Chrome" kullanıyorum. Bu simgeler bir sayfada kalırken, görev çubuğuna konacak bir geçiş oku ile bu simgelerin sayısı, türü ve dizilişi; farklı bir görev çubuğu sayfası ile gösterilebilir. Böylece işten eve geldiğimde sadece o geçiş okuna tıklayarak, sadece evde kullandığım kısayollar belirir. İş dahilinde kullandığım programlar ise diğer sayfada kalır.

Umarım fikrimi açık şekilde belirtebilmişimdir. Tüm gün interneti talan ettim ama bu şekilde çalışan bir sistem / eklenti bulamadım. Hatta "bulurum belki" diye virüs bile kaptım ama neyse ki temizlendi. :)

Bahsettiğim sistemi kurabileceğim programı görmüş - duymuş - kullanmış olan var mı ? Ya da bu konuda bana yardım edecek olan biri var mı ?

Teşekkürler, iyi forumlar :)

İş Yerindeki Görev Çubuğu;

4733f.png

Evdeki Görev Çubuğu;

4730t.png

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Bu özellikten kastınız eğer normal linuxtaki gibi sayfalama ise evet mac'te mevcut arkadaşlar. Ayrı ayrı sayfalar ekleyip çalışmanıza olanak sağlıyor Mac OS X. Mesela multimedia işlerinizi ekleyeceğiniz bir sayfada yaparken diğer normal atıyorum Word excell..vs işlerinizide ayrı bir sayfada çalışabilirsiniz..

Ama görev çubuğu muhabbeti Mac'te windows'a göre daha farklı. Kullananlar bilirler Dock menüsünü :) Klavye kısayollarıyla bu sayfalar arasında geçiş yapmakta pek tabii mümkündür bilginize.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
biraz trollük gibi olacak farkındayım ama
duvar kağıdı mac
mac'e benzetmek için başlat menüsünü üste almışsın
aradığın sayfalama özelliği mac'de varmış.
o zaman mac kullan :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
biraz trollük gibi olacak farkındayım ama
duvar kağıdı mac
mac'e benzetmek için başlat menüsünü üste almışsın
aradığın sayfalama özelliği mac'de varmış.
o zaman mac kullan :)

Duvar kağıdım bir iki günlüğüne MAC den alıntı idi. Avatarım, gerçekten hoşuma gitti. Görev çubuğunu üste almamın nedeni AutoCAD programı.. Sonra fark ettim ki, görev çubuğunda bir simgeyi tıklamak dışında mouse um ekranın altına bile inmiyo :) İlk arkadaşlarım bile ne yapıyorsun dedi. Bir hafta sonra iki kişi benim gibi kullanmaya başladı. Bir ayın sonunda düzineyi geçmişti. Kullanışlılık gerçekten böyle daha iyi. Ayrıca başlat simgesini de hiç tıklamadığım için kaldırdım. Full kişiselleştirdim.

Ancak böyle bi eklenti beni daha mutlu eder. Daha önce MAC kullandım ama bu güne kadar korsan ürün kullanmaktan artık MAC sistemi çok yasal geldi. Bir de ben notebook a kurdum ama tam verim alamadım. Sonra da uğraşmadım.

Bu özelliği bulmalıyım :)