Gördüğüm Rüyaların Gerçek Çıkması

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bu zamana kadar rüya tabirlerine kadar pek inanmazdım ama şu aralar çok rüya görmeye başladım ve ben de araştırma gereği duydum. Neredeyse hepsi gerçek. Ben 1.5 senedir psikolojik sıkıntı yaşıyorum. Şu aralar gördüğüm rüyalardan bazıları mesela ineğin saldırmasını görüyordum ve anlamı olumsuzdu. Bugün de kolumdan iğne oluyormuşum yine anlamı olumsuzdu. Anlamı rüya sahibinin sıkıntılı ve zor günler geçireceğine işarettir diyor. İneğin saldırması da anlamı neredeyse birebir aynıydı...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Şans bence saçma geliyor banada benim için rüyanın tek garip yönü dolunca kız gösterip duş aldırması??

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Zaten günlük hayatında yaşadıkların ve psikolojik ruh halinin senin bilinç altına attığı çelmeler yüzünden bu rüyaları görüyorsun. Rüya tabirlerinin her seferinde doğru sonucu vereceğini söyleyemem fakat geneli zaten rüyanın mantığının altında yatan duygu ve hissiyata yönelik yorumda bulunur. Bu çok saçma bir durum bile olabilir. Örneğin rüyanızda bir yılandan korkmanız, ana temasının korku olduğunu gösterir. Bu da gerçekten hayatınızda yaşadığınız iş, aşk, para korkularınızı temsil edebilir.

Uyuduğumuz her saniye beynimiz, bilinçaltımız savaş veriyor kendi yarattığı dünyada. Bilimsel açıklamalara göre uykuda olduğumuz zaman diliminin genelini rüyada geçirsek bile sadece bir kaç tanesini hatırlıyoruz veya hiç hatırlamıyoruz. Oysa beynimiz her saniye yeni dünyalar yaratıyor kendi içinde.

Halk ağzında karabasan diye geçen şeyi de bunun ağır versiyonuna bağlıyorum. Beyninin ağır yorgunluk ve psikolojik sorunlara karşı aniden yarattığı halisünasyonların kaslarının uyuduğu ana denk gelmesidir.

Ne demişler... Su uyur, düşman uyumaz. Beyin, insanın en büyük düşmanı olabilir, doğru kullanmak gerek.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Her şeye anlam yüklemeyin. Sonra kafayı yersiniz. Her şeyi olduğu gibi görün ve algılayın. Psykolojik rahatsızlıklar, iç dünya ile dış dünyanın uyumsuzlugunun sonucudur.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Okuduğun yazılar en az doktora düzeyinde tezlere atıfta bulunmuyorsa boşuna inanıp kendini kandırma. O tabirlerin çoğu milletin bi taraflarından uydurduğu yazıların kopyalanarak ve değiştirilerek birikimlenmiş hali. Çok yerde aynı şeyleri okuman tamamen internetin araklama kültüründen kaynaklı.
Ha vakit geçirmek, karşı cinsle muhabbet etmek için süper bir malzeme.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Ama yazın ailemle tartışıyordum ve bir gün rüya gördüğümde ve o rüyayı çok net hatırlıyordum. Ailesiyle uzun süre konuşmayacağına asi tavırlarda bulunacağına delalettir yazıyordu ve bu rüyayı görmeden önce ailemle sıkıntılarım vardı.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hayatını rüyalarına göre yaşarsan, evden çıkamaz hale gelirsin. Fala bakanlar da her şeye uyabilecek yuvarlak sözler kullanırlar ve bazı aptalları inandırabiliyorlar. Seninki de rüyalardan fal balmak.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Hayatını rüyalarına göre yaşarsan, evden çıkamaz hale gelirsin. Fala bakanlar da her şeye uyabilecek yuvarlak sözler kullanırlar ve bazı aptalları inandırabiliyorlar. Seninki de rüyalardan fal balmak.
Bana aptal mı demek istiyorsun

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Böyle şeyleri ciddiye alırsan, kendini aptal yerine koymuş olursun. Bunu da hayatının sonuna doğru fark edersin. Çünkü insan kendini her şeye inandırabilir ve ancak yeterli yaşam tecrübesine ulaştığında ve geriye dönük hesap yapmaya başladığında yanılgılarının farkına varır.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ama yazın ailemle tartışıyordum ve bir gün rüya gördüğümde ve o rüyayı çok net hatırlıyordum. Ailesiyle uzun süre konuşmayacağına asi tavırlarda bulunacağına delalettir yazıyordu ve bu rüyayı görmeden önce ailemle sıkıntılarım vardı.
Genelde bu tür fal tabirleri hep genel yazılır. Ailesi (ki çok geniş bir tanım) tartışmayan kaç kişi çıkar şu dünyada. Ayrıca arkadaş dedi zaten rüyalar gerçek yaşamın etkilerini taşır diye.