Googleın Türkiyedeki tahtını sarsacak Türk Arama Motoru

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hevesleri kırmak gibi olmasın ama tutmaz, Bir şey aratıyorsun, önce Wiki'ye bakıyor. Aramalarda Türkçe-Yabancı siteler iç içe, yani google'da ki gibi -Web- veya -Türkçe sayfalarda ara- özelliği yok. Resimleri google üzerinden aratıyor. Ör: http://tbn0.google.com/images?q=tbn:e

Daha çok ekmek yemesi gerekiyor.

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ewt eksiklik olabilir ama Bir Türk firması tarafından geliştiriliyorr eksik yanları enkısazaman'da giderilecek ve google ni kabusu olmaya devam edecektir

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Google'ı tahtından sallamak için bi kaç bin fırın ekmek yemesi lazım ama daha gelişecektir bizde arama için yabancı siteleri değilde kendi sitemizi kullanırız çokda güzel olur

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
Dünya devinin tahtını sarsacak kadar olabilmek için yüzlerce fırın ekmek yemesi gerek. Ama olsun desteğimiz tam.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
en azından kendi motorunu kullanan bir sistem bu cesur girişimi tebrik ediyorum ve destekliyorum.

webmaster'lar için dizine ekleme robot optimizasyonu gibi sistemleri de aktif ederlerse daha çok destek görürler

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google rakip olabilmesi biraz zor ama türkiye içinde iyi işler yapacagına inanıyorum.Ama gelişebilmesi için desteğe,insanların kullanımına ve paraya ihtiyaç var...

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
orcnd // yaptığın yorumlar için çok teşekürler inş. ara.com.tr eksiklikler giderildikten sonra belli bie seviyyi yakalayacağına inanıyorum :) saygılar

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arayüz Google'ın arayüzüne çok benziyor.Taklit gibi durmuş.Ayrıca ultrAslan'ı arattığımda www.ultraslan.com haricinde tüm ultrAslan siteleri çıktı(Ancak 3. sayfanın sonunda,yani 30. sonuçta aradığımı bulabildim).Çok çalışmaları lazım,çoook.

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
1. cisi google'nin alt yapısı kulan saydı ki kullanmıyor burada onun tanıtımı nı yapmazdık türk yapımı diyiyoruz burda eksikliler enkısa zamanda giderilecektir

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ara.com olsa belki daha dikkat çekici olabilirdi. CTRL + Enter kombinasyonu belki de en çok kullanılan kombinasyondur ve tr işin içine girdiği anda kullanılmaz oluyor.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
resimlerde sonuçlar yanılmıyorsam photobucket.com dan dönüyor bu site de ask.com'a ait
olumsuz yanlarından biri de bu belki resim araması çok zayıf fakat bu ara.com.tr un suçu değil bunun oluşabilmesi için zaman gerekiyor.

kişisel görüş olarak söyliyeyim
bence ara.com.tr normal arama dışındaki hizmetlerden şimdilik vazgeçsin
yeterli veritabanı genişliğine ve kullanıcıya ulaştığında robotlarını salıp indexleme yapar resim ve diğer servisleri de açabilir.
fakat daha henüz kullanıcı alışmamışken başarısız bir resim motoru itici gelebiliyor

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
resimlerde sonuçlar yanılmıyorsam photobucket.com dan dönüyor bu site de ask.com'a ait
olumsuz yanlarından biri de bu belki resim araması çok zayıf fakat bu ara.com.tr un suçu değil bunun oluşabilmesi için zaman gerekiyor.

kişisel görüş olarak söyliyeyim
bence ara.com.tr normal arama dışındaki hizmetlerden şimdilik vazgeçsin
yeterli veritabanı genişliğine ve kullanıcıya ulaştığında robotlarını salıp indexleme yapar resim ve diğer servisleri de açabilir.
fakat daha henüz kullanıcı alışmamışken başarısız bir resim motoru itici gelebiliyor
güzel mesajların icin tekrar teşekkürederim mesajlarınız dikkate alınacağınızdan eminolabilirsiniz saygılar ara.com.tr :)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
resimlerde google'nin alt yapısını kullamıyor temenni edebilirim bilmiyorsanız cevap yazmayalım lütfen ;)

googyh1.png

Bak, Türkler tarafından oluşturulan arama motoru çalışmasını iyi bir şey olarak düşünüyorum, Ancak sen durmadan google ile aşık atabilecek şekilde bir motor olarak yazıyorsun. Biraz gerçekçi ol. Üstte ki resim herşeyi açıklıyor benim için tamam ?

ademaktekin

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
niye inatlaşıyosun kardeşim :D resimleri google dan alıo işte videolarda truveo.

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
niye inatlaşıyosun kardeşim :D resimleri google dan alıo işte videolarda truveo.

ewt şimdi farkındayım resimler googleden çekiyor ama baştada dediğimiz gibi eksiklikleri olduğunu beyan etmiştik bu sebeble eksiklikler enkısa zaman da giderileceğinide demiştik ve gideriliyorda şuanada eksiklik olmöasına rahme günde 60.000 kullanızımız mevsuttur hedefimiz 500.000 dir saygılar ara.com.tr ;)

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hevesleri kırmak gibi olmasın ama tutmaz, Bir şey aratıyorsun, önce Wiki'ye bakıyor. Aramalarda Türkçe-Yabancı siteler iç içe, yani google'da ki gibi -Web- veya -Türkçe sayfalarda ara- özelliği yok. Resimleri google üzerinden aratıyor. Ör: http://tbn0.google.com/images?q=tbn:e

Daha çok ekmek yemesi gerekiyor.
hehehee:icon_:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
resimleri google'dan çekmesi google'ın arama motorunu kullandığı ispat etmez
sonuç olarak google da bir site ve resim aramasında kullanmak üzere resimlerin küçük hallerini veritabanına kaydetiyor. ara.com.tr robotu da gayet normal bir şekilde google'ı da indexlemiş
buna küçük bir hata gözüyle bakılabilinir google motorunu kullanmadığınınn ispatı ise
ikisindede aynı şeyi aratmanıza rağmen tamamen farklı sonuçlar çıkması

öte yandan google'ın yeni(google için yeni olmasada kullanıcı için yeni) keşvi olan fotoğrafları tanımlama oyunu da projeye kesinlikle dahil edilmeli
bu basit oyun resim indexleme ve bunların tanımlanması konusunda çok başarılı olacaktır
böylece hangi kelimelerin hangi resimlere ait olduğu çok basit bir yöntemle belirlenecektir

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
resimleri google'dan çekmesi google'ın arama motorunu kullandığı ispat etmez
sonuç olarak google da bir site ve resim aramasında kullanmak üzere resimlerin küçük hallerini veritabanına kaydetiyor. ara.com.tr robotu da gayet normal bir şekilde google'ı da indexlemiş
buna küçük bir hata gözüyle bakılabilinir google motorunu kullanmadığınınn ispatı ise
ikisindede aynı şeyi aratmanıza rağmen tamamen farklı sonuçlar çıkması

öte yandan google'ın yeni(google için yeni olmasada kullanıcı için yeni) keşvi olan fotoğrafları tanımlama oyunu da projeye kesinlikle dahil edilmeli
bu basit oyun resim indexleme ve bunların tanımlanması konusunda çok başarılı olacaktır
böylece hangi kelimelerin hangi resimlere ait olduğu çok basit bir yöntemle belirlenecektir

Öncelikle ara.com.tr için verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.ellbette resimleri google'dan indexliyor diye google nın altyapısını kullanıyor anlamına gelmiyorr daha önce bahseddiğim gibi eksiklikler var yok demiyoruz eksikleri olmasına rağmen günde enaz 60.000 kullnıcımz ara.com.tr yi kullanıyor ama hedefimiz günde 500.000 dir enkısazaman dada 500.000 görmektir saygılar ara.com.tr

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar demek istediğim tam olarak anlaşılamadı galiba, Ben google alt yapısını kullanıyor derken, resim sorgusunda siteleri taramak yerine, google veritabanını baz alıyor demek istedim. Bakın biraz öncede resim araması yaptırdım şimdide http://th262.photobucket.com sitesindeki albümlerden sonuç getirmeye başlamış. Evel ki güne nazaran daha iyi olmuş, en azından ön izlemeli resimler geliyor, lakin demek istediğim resim aramasını indexleyecek bot webte bulunan siteleri ve içerisinde bulunan resimleri ortaya koymuyor.

Siteyi tasarlayan arkadaşlar resim bulması için resim yüklenen bir sitenin veritabanından sonuç getirtiyor. Bu konuda daha güzel bir bot yazmanızı tavsiye ediyorum.

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar demek istediğim tam olarak anlaşılamadı galiba, Ben google alt yapısını kullanıyor derken, resim sorgusunda siteleri taramak yerine, google veritabanını baz alıyor demek istedim. Bakın biraz öncede resim araması yaptırdım şimdide http://th262.photobucket.com sitesindeki albümlerden sonuç getirmeye başlamış. Evel ki güne nazaran daha iyi olmuş, en azından ön izlemeli resimler geliyor, lakin demek istediğim resim aramasını indexleyecek bot webte bulunan siteleri ve içerisinde bulunan resimleri ortaya koymuyor.

Siteyi tasarlayan arkadaşlar resim bulması için resim yüklenen bir sitenin veritabanından sonuç getirtiyor. Bu konuda daha güzel bir bot yazmanızı tavsiye ediyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler mesajınız dikkate alınacaktır dün googlden çekiyordediniz resimleri bizde bunun üzerinde yoğunlaştık ve çalışmalarımız sürmekkte mesajlarınız dikkate alınacaktır saygılar ara.com.tr :)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...