Google'den içerik üreticilerine düzenleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Fragger

Dekan
Katılım
21 Eki 2016
Mesajlar
9,672
Puanları
113
Konum
İstanbul
Google'dan içerik üreticilerine yepyeni bir düzenleme geliyor. Bu düzenleme sayesinde tüm dengeler bir anda değişebilir. Yeni güncelleme neler getiriyor?Google algoritmasında sık sık değişiklikler yapan bir şirket. Eh, dünyanın en çok kullanılan arama motoruna sahip olunca, yaptığınız ve yapacağınız değişiklikler dünya üzerindeki birçok internet sitesini kolayca etkileyebiliyor.

Ajans haberleri artık Google'de görünmeyecek

Google'dan John Mueller'in attığı tweet, mekanizmanın bir kez daha değişeceğinin sinyallerini veriyor. Haber ajanslarından gelen içeriklerin düzenlenmesini içeren bu yeni sistemden birçok haber yayını etkilenecek.

Haber odaklı internet siteleri genel olarak ajanslardan gelen haberleri hızlı bir biçimde sisteme çekip, bunları yayınlarlar. Doğal olarak kısa süre içerisinde birçok internet sitesinde aynı anda benzer başlıkta (hatta tamamen aynı) haberler bulunur.

@marie_mickael If you're just republishing feeds, I'd consider noindexing them anyway.

— John ☆.o(≧▽≦)o.☆ (@JohnMu) 25 Nisan 2017
Türkiye için örnek vermek gerekirse AA (Anadolu Ajansı) uygun olacaktır. AA'nın servis ettiği haberler ağa yayılır ve birbirinin aynı birçok içerik internete giriş yapar.

İşte Google bu olayı engelleyecek. Bundan sonra haber ajanslarından servis edilen haberler, Google aramalarında ve Google Haberler bölümde görünmeyecek.

Google'ın aldığı bu kadar sadece ülkemizi değil, dünya çapında içerik giren tonla haber sitesini etkileyecek.
 
Üst
stat counter