Google'daki Değişikliği Fark Ettiniz mi?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sürekli yaptığı yeniliklerle her dem taze kalmayı başaran Google, şimdi de simgelerinden birini değiştirdi. İşte Google'ın yeni simgesi.

En son haziran ayında değiştirilen Google'ın tarayıcı simgesi, popüler adıyla favicon'u yeni yılda yeni bir şekle büründü. Yapılan etkinlik sonucu kullanıcılardan birçok tasarım önerisiyle karşılaşan Google, içlerinden André Resende tarafından hazırlanan örneği biraz değiştirerek yeni favicon'una kavuştu.

google-favicon1231568747.jpg
< - Google'ın yeni favicon'u

google-favicon-andre1231568811.jpg
< - André Resende'nin tasarımı

Ayrıca Google'ın dört rengini dört köşeye yerleştirme fikrini benimsediklerini resmi blog sayfasında belirten Google ekibi, bu fikri çalışmalarında uygulayan Hadi Onur Demirsoy, Lucian E. Marin ve Yusuf Sevgen'e de teşekkür etti.

:: Yeni favicon'u beğendiniz mi?

Bilgi İçin : Google Blog
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

malware_17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim hoşuma gitti ama,alışmak zaman alacak...

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Farketmez olur muyum. Değişir değişmez.

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar iyi guzel yeniliklerde farkettiyseniz internet teknolojilerinde önde gelen firmalrın amblem vede logolarındaki renklerin hepsi aynı ( mavi-sarı-kırmızı-yeşil )bu renklerden kopamıyorlar sebebi ne olabilir bu şirketlerde birbirinden tamamen özerk...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
arkadaşlar iyi guzel yeniliklerde farkettiyseniz internet teknolojilerinde önde gelen firmalrın amblem vede logolarındaki renklerin hepsi aynı ( mavi-sarı-kırmızı-yeşil )bu renklerden kopamıyorlar sebebi ne olabilir bu şirketlerde birbirinden tamamen özerk...

Bu renkler yeşil hariç hepsi ana renkler.Bence normal yani...

Bunun dışında sarı kırmızı yeşil gibi renkleri bir araya getirip de bir resim ya da logo oluşturmak hainlik sayılır oldu.Pkk denen terör örgütü yüzünden bu renklerin üstüne bir çizgi çektik..

Bırakın renkler özgür kalsın.....renklere de siyaset bulaştırmayalım....

Belki de bu yüzden siyah beyaza aşık oldum..:)

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Çok güzel :)
Hadi Onur Demirsoy
Lucian E. Marin
Yusuf Sevgen
2 Türk var ne güzel :)
Eski Faviconlar
faviconfamilyur6.jpg

Diğer Faviconlar
faviconiterationskp0.jpg

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Microsofttan etkilenmiş gibi. :mrgreen:

djwolwerine

Asistan
Reaksiyon puanı
0
chrome un renkleriyle benzer olsun diye yapılmış gibi geldi bana

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
2009 hep yeniliklerin yılı galiba :)

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
*
Alismak zaman alacak derken ? *yoksa sen favicon a bakip bakip duygusallasanlardanmisin :) Tovbe yarabbi ne gunleri yasiyoruz
gülmekten dolayı sandalyeden düştüm :D zuhahahahahahahahaha haklısın hakikaten ya

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
gülmekten dolayı sandalyeden düştüm :D zuhahahahahahahahaha haklısın hakikaten ya
*
Dusunsene google kullanicilarinin amaci ne? arama motoru kullanimi.zaten bu yuzden google ana sayfasi siradan ve basit. ek yuk binmesin sayfa hizli calissin diye. insanimiz,bunlara onem vermek yerine favicona bakip ahh bee biz buna nasil alisirizki diye dert yaniyor. alisamazsin sen buna bu dert seni goturur :) ahahah