Google Şirketine Borcum var

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Selamlar arkadaşlar,

Web sitem için Google AdWords Express 75 TL reklam çeki hediye etmiş. Kullanmak için gerekli bütün parametleri girdim ve en son dedi ki; 75 TL harcarsan 75 TL hediye. Bende sinirlendim. 20 TL limitli sanal kredi kartı açtım üzerinden bir güzel reklamı verdim. Bildiğiniz gibi sistem önce reklamı verir sonra parasını alır. Bunu bildiğim için kartım onaylandıktan sonra kartı iptal ettim ve bir güzel artan limitli 50 TL'lik reklam kullandım.
Bugün zavallım ödeme almaya çalışmış ve hüsran!

Merak ettiğim google bu parayı benden alabilmek için ne yapabilir? Aynı takma işini ben facebook'a da yapmıştım o daha ses çıkartmadı bana :)

Kod:
Finans kuruluşunuz, 24 Eki 2018 tarihinde 210-yyy-xxxx için Google Ads hesabıyla ilişkili, Visa  • • • • xxxx bilgilerine sahip ödeme yönteminizden bir ödemeyi reddetti. Neden olarak şunu bildirdiler:
Maalesef, bize nedeni konusunda bir açıklama yapılmadı. Daha fazla bilgi edinmek için bankanızla iletişime geçin.
Hizmette kesinti yaşamamak için söz konusu sorunu çözmek üzere finans kuruluşunuza ulaşmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, birincil ödeme şeklinizi güncelleyin ve ödenmemiş tüm bakiyeleri ödeyin.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bir daha reklam vereceğinde belki bu borcu da kapatmanızı isteyecektir ama şuanki borcunuz için hiç de uğraşmayacaklardır. Sonuçta 9 dolar, "yarasın koçuma" demiştir Google amca ve oturmuştur yerine geri.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Beni korkutan Google bu borçtan kin besleyip aramalarda yer vermeme yapar mı bana veya Google Play'de başka kart kullanmama izin verir mi?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Başka kart kullanmanıza tabiki izin verir işin ucunda para kazanacak. Google size neden kim beslesin ki :D Sistem parasını limit yetince alır, yetmeyince almaz. Sonuçta orada çalışan arkadaşlar oturup da "bak sen şu çakala, nasıl da bizi keklemiş. Şunu bi arama motorundan sileyim de aklı başına gelsin" diye trip atan bir elemanları yok. Hepsi sistem üzerinden ilerliyor. En kötü ihtimal kartınızda yeterli limit olursa belki kesmeyi deneyebilir sistem bu ücreti.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O kartım artık kapalı ve sanal olduğu için bir daha hayata geçmez :D

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Reklam ücreti arafta kalmasın diye dedim zaten yahu...