Google Play Store'da "Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor" Hatası nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Merhaba hocalarım. Telefonumda oyunlar arası bazen boş boş takılıyorum. Ama görüntüde olan hatta altını çizdiğim yerdeki hata canımı sıkmaya başladı. Hocalarım sizce bu hata neden çıkar? Bir şeye etki eder mi? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-28_214236.jpg
    Screenshot_2019-07-28_214236.jpg
    77.6 KB · Görüntüleme: 1,594

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Android sürümünüz kaç?

BRAVQHEART

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bende Bilmiyomda Takma Kafaya Böyle Şeyleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Bilmiyomda Takma Kafaya Böyle Şeyleri

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Günümüzün eskisinde kalmış malesef. 9.0 kullanılıyor...

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Aynen hocam. GM Discovery olayından sonra kendime uygun 1 fiyata S4 aldım.

Hocam sizce bu hatanın sebebi nedir?

Reaksiyon puanı
5,172
Hocam bende bu hatanın sebebini soruyorum. Benim telefonda (S4) sadece bu oyunda sıkıntı var. Diğer oyunlarda ve uygulamalarda yok. Sebebi nedir ki hocam?
Bu uyarı ekran en bon ve dpi ayarları ile ilgili. Tabletlerin en boy oranları bazenleri standartlardan farklı olduğu için ve genelde büyük ekran az piksel stratejisi izledikleri için grafiklerde kayma vs olmaması için ayrı optimize gerekiyor. Bu yüzden genellikle tabletlerde karşılaşılan bir uyarı. S4 de çıkması saçma.

genel izleyici kitlesi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
23
Merhaba hocalarım. Telefonumda oyunlar arası bazen boş boş takılıyorum. Ama görüntüde olan hatta altını çizdiğim yerdeki hata canımı sıkmaya başladı. Hocalarım sizce bu hata neden çıkar? Bir şeye etki eder mi? Teşekkürler.
Android 5.0 hocam. Yükseltilmiş sürümü.
Aynen hocam. GM Discovery olayından sonra kendime uygun 1 fiyata S4 aldım.

Hocam sizce bu hatanın sebebi nedir?
Hocam bende bu hatanın sebebini soruyorum. Benim telefonda (S4) sadece bu oyunda sıkıntı var. Diğer oyunlarda ve uygulamalarda yok. Sebebi nedir ki hocam?
Okurken yoruldum. Her mesajda bir "hocam" var. Bu arada telefonunuz güncel bir telefon değil ve bu sorun genellikle tabletlerde çıkar.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bu bir hata değil. Telefonunuz maalesef o uygulamalar için yeterli olmadığından dolayı indiremiyorsunuz.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Hocam 5.0 çok eski bir sürüm doğaldır. millet android 9 kullanıyor.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam 5.0 çok eski bir sürüm doğaldır. millet android 9 kullanıyor.
Yakında da Android R çıkacakmış hocam. Sızdırılmış arayüz görüntüleri var.

Bu uyarı indirmeye engel bir uyarı değil. Sadece çözünürlük ve dpi ile alakalı bir utarı. Bu utarıyı alan insan uygulamayı yada oyunu sorunsuz indirebilir.
Hocam görüntüde pikselleşme gibi sorunlar optimize ile ilgilidir. Değil mi? Bazı yerlerde öyle diyorlar idi.

Reaksiyon puanı
5,172
Yakında da Android R çıkacakmış hocam. Sızdırılmış arayüz görüntüleri var.

Hocam görüntüde pikselleşme gibi sorunlar optimize ile ilgilidir. Değil mi? Bazı yerlerde öyle diyorlar idi.
Aslında söylemeyecektim ancak insanlar boş boş yardım etmeye çalışıyor söylemeye karar verdim. Siz s4 kullanmıyorsunuz. Bir tablet kullanıyorsunuz. Neden bu tarz bir yalan söyleme ihtiyacı duydunuz anlamadım amcak resimdeki cihaz bir tablet

1.si resimdeki cihazda navigation bar da tuşlar ortalı. Bu cihazın tabletolduğunu gösterir.

2.si s4 de navigation bar bulunmaz. Bunun yerine telefonun altımda 3 adet tuş bulunur.

3.sü Aldığınız uyarı büyük ekramlı cihazlarda rastlanılan düşük dpi ve büyük ekrandan kaynaklı sizin deyişinizle pikselleşmenin belirtisidir. Bu güne kadar hiçbir telefonda bu tarz bir uyarı ile karşılaşılmamıştır. Hele ki s4 gibi büyük ekranı bulunmayan telefonlarda hiç karşılaşılmaz.

Şimdi bize açıklar mısınız? Neden tablet kullandığınızı baştan belirtmek yerine arkadaşları bu kadar yordunuz?

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Aslında söylemeyecektim ancak insanlar boş boş yardım etmeye çalışıyor söylemeye karar verdim. Siz s4 kullanmıyorsunuz. Bir tablet kullanıyorsunuz. Neden bu tarz bir yalan söyleme ihtiyacı duydunuz anlamadım amcak resimdeki cihaz bir tablet

1.si resimdeki cihazda navigation bar da tuşlar ortalı. Bu cihazın tabletolduğunu gösterir.

2.si s4 de navigation bar bulunmaz. Bunun yerine telefonun altımda 3 adet tuş bulunur.

3.sü Aldığınız uyarı büyük ekramlı cihazlarda rastlanılan düşük dpi ve büyük ekrandan kaynaklı sizin deyişinizle pikselleşmenin belirtisidir. Bu güne kadar hiçbir telefonda bu tarz bir uyarı ile karşılaşılmamıştır. Hele ki s4 gibi büyük ekranı bulunmayan telefonlarda hiç karşılaşılmaz.

Şimdi bize açıklar mısınız? Neden tablet kullandığınızı baştan belirtmek yerine arkadaşları bu kadar yordunuz?
Hocam aslında evet. Tableti işim için kullanıyordum. (Şu anda bıraktım.) Sorunu size belirtmek için telefonum S4 kullandım. Yorduysam da kusura bakmayın. Üzdüysem,kırdıysam, vaktinizi çaldıysam kusura bakmayın. Bu çok büyük 1 laf. Hatırlattığınız için sağolun hocam. ? Üzgünüm.

Hocam aslında evet. Tableti işim için kullanıyordum. (Şu anda bıraktım.) Sorunu size belirtmek için telefonum S4 kullandım. Yorduysam da kusura bakmayın. Üzdüysem,kırdıysam, vaktinizi çaldıysam kusura bakmayın. Bu çok büyük 1 laf. Hatırlattığınız için sağolun hocam. ? Üzgünüm.
Hocam birde siz sayın forumdakiler sayesinde "Asistan" rütbesine yükseldim. Hocam birde S4 telefonuma screen shot uygulaması ile öyle altını çizip ok yaptım. Kafsnızdaki tüm soru işaretlerini giderebilmişimdir inşallah. Ben birkaç gün yokum.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124

Boşuna mod adayı yapmamışlar sizi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu oyun telefonun icin özel bir desteğe sahip değil demek

Bu phablet sanırsam yada düz tablet birde çözünürlüğe bakılırsa