Google Pixel mi yoksa iPhone 7 mi hızlı?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Google Pixel mi yoksa iPhone 7 mi hızlı?

Google Pixel ve Goole Pixel XL sonunda satışa sunuldu. Google'ın akıllı telefonu iPhone 7 karşısında nasıl bir hız performansı sergiledi? Hangisi daha hızlı?

Sizce hangi telefon daha iyi?

Son düzenleme:

Mehmet Ali ER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ufak tefek uygulamaları Google açabilirken iş zora gelince gördük ki nal topladı. Gayet açık ortada İphone

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Neden bilmiyorum ama bu kore dizileri izleyenlerin hepsi Samsung hastası :D

Türkiyede Kore dizisi ilk kez duydum, ne zaman oynamış da bizim haberimiz olmamış be aga?
Brezilya dizileri ile karıştırmıyoruzdur inşaallah! :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Türkiyede Kore dizisi ilk kez duydum, ne zaman oynamış da bizim haberimiz olmamış be aga?
Brezilya dizileri ile karıştırmıyoruzdur inşaallah! :D
Ben brezilya değil, hindistan dizileri oynuyor diye biliyorum. Kore dizilerini internetten izlenir :)

Yok LG fanları da var.Çünkü dizilerde bize onları aşılıyorlar:D
Ürün yerleştirmeye gidiyonuz desenize ? Lanet olasıca kapitalistler ! :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İphone 7 ve 7 plus daha performanslı cihaz yok.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Yeğen ben internetten değil, Türk televizyonlarında oynayan dizilerden bahsediyorum. İnternet dediğin bir dünya çöplüğü gibi, ne ararsan mebzul miktarda...
Yakında oda olur bu gidişle

Keşke sdn den açılan konuları engelleme seçeneği olsa... acaba kimse bizi mi takmıyor yoksa biz mi sesimizi duyuramıyoruz...

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Acaba siz gelecekteki telefonları falan mı kullanıyorsunuz anlamıyorum.Foruma katkınız yok fanboyluk yapıyorsunuz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Tüketim toplumunun bos isleri ve bos bir haber maalesef.
Bu telefonların donanımlarını veya yazılımlarını üretemedikten sonra manası yok.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Sadece işlemcisi...
Gerisi geçmişini tekrar, hepsi o kadar.
pardon bi de birazcık suya dayanıklılık.
Başka? :)
5 Sene Samsung kullan sonra git közle Patlıcan oluyor da. 5 Sene İphone 7 kullan patlıcan olmaz yaşar en azından.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
5 Sene Samsung kullan sonra git közle Patlıcan oluyor da. 5 Sene İphone 7 kullan patlıcan olmaz yaşar en azından.
iPhone'lar daha uzun ömürlü, daha sağlam telefonlar lafları sadece göz yanıltma. Neden genel olarak iPhone'lar daha uzun dayanıyor söyleyim mi ? iPhone kullanıcıları cihazlarına çok daha ilgililer ve Samsung kullanıcısından daha nazik davranıyorlar. Etrafındaki Samsung kullananlara ve iPhone kullananlara bak, telefonlarını nasıl tuttuklarından, onlara nasıl davrandıklarını incele :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tüketim toplumunun bos isleri ve bos bir haber maalesef.
Bu telefonların donanımlarını veya yazılımlarını üretemedikten sonra manası yok.
Dediklerine katılıyorum. Şunu gördüm ki eski cihazlar neredeyse daima yeni çıkan (3-4 yıldan eski olmayan) cihazlardan daha iyi çalışıyor ve en son çıkan cihazın aksine cidden işini sorunsuz yapıyor. En son çıkan ürünü almak yerine eski ürünü kullanmanın avantajını söyleyeyim mi ?

1- Eski cihazlarda planlanmış eskitme genel olarak olmaz. O yüzden aranızda 5 yıldan (Tercihen 10'a kadar çıkabilir) eski bilgisayarı olan bana ulaşabilir :D (İşin şakası o, şu an param yok.)
2- Eski cihazlarda takılma yoktu. 3310'u hatırlayın, şimşek gibiydi mübarek.
3- Eski cihazlarda yeni cihazların aksine sınırlama yoktu. Örnek bilgisayarlarda UEFI, telefonlarda Jailbreak/Root
4- Eski cihazlar şu anki cihazlardan çok daha sağlamlardı. Thinkpad serisine hiç baktınız mı ? T60, T61, X60, X61. Bu bilgisayarlar XP yüklü geliyorlardı ve bugüne kadar gelmiş sağlamlıktalar. İş yeri için ucuz bilgisayar arayanlara 2. ellerine bakmalarını öneririm.

Eski cihazlar pek çok şeyi yeni cihazlardan iyi yaptı, bunların arasında port'lar da var. Yeni bilgisayarlarda CD/DVD, PS/2 girişleri kalkıyor misal. Giriş birimleri değişiyor ve pahalılaştırılmaya çalışılıyor. iPhone 7 kablosuz kulaklık dayatması girişimi bunlardan biriydi misal. Başarısız oldu ama gelecekte bunu yapacaklar. Sadece erken bunun için çünkü kablosuz kulaklıklar bu derece bir kullanıma hazır değiller henüz.

Sadece insanları en son çıkan ürünü satın alma zorunluluğunda hissettiriyorlar. Son çıkan GTA'yı yada Call of Duty'i gülünç fiyatlarla pazarlayıp "oyun yapımı pahalı bir iş" gibi gülünç bir bahanenin arkasına sığınıyorlar. Peki Skyrim'in DLC'leri ile Steam'den almaya kalksan indirimsiz 62TL ve indirimde 40TL'nin altına düşüyordu. CS:GO 24TL ve indirimde 12TL'ye aldım. Bunlarınki emek değil miydi ? Markalar insanların beyinlerini yıkayıp daha fazla ürün satmaya çalıştırıyorlar. Neden sırf yeni bir işlemci takmak için 1151 soketli bir anakart satın almak yada AMD kullanmak için bir FM2+ soketli bir anakart satın almak zorundayım ? Bunların hepsi sana farkettirmeden daha fazla para harcamaya itiyor. Markalar bu konularda çok kurnaz ve insanları çok iyi kullanıyorlar malesef. İnsanları üretmeye değil, tüketmeye ve aptallaşmaya, sorgulamamaya, üşengeçliğe yönlendiriyorlar. Şu koskoca internette aklı bunlarla yıkanmamış bir insanla tanıştım ya, daha gam yemem :D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
iPhone'lar daha uzun ömürlü, daha sağlam telefonlar lafları sadece göz yanıltma. Neden genel olarak iPhone'lar daha uzun dayanıyor söyleyim mi ? iPhone kullanıcıları cihazlarına çok daha ilgililer ve Samsung kullanıcısından daha nazik davranıyorlar. Etrafındaki Samsung kullananlara ve iPhone kullananlara bak, telefonlarını nasıl tuttuklarından, onlara nasıl davrandıklarını incele :D
Dostum iphone tek model hepsi amiral gemisi samsung amiral gemisi ile iphone'un son modelini karşılaştır sen S7 edge'i havaya atıp tutar mısın ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bunların, testlerde eşit çıkmaları bile Google Pixel'in üstün olduğunu gösterir..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
5 Sene İphone 7 kullan patlıcan olmaz yaşar en azından.

Valla geçenlerde senin dediğin şu iphonelardan biri bırakıldığı arabayı haşat etmişti ya öyle bişey galiba! :)
Patlıcan diyon ya tam imambayıldı olmuş yani... :D

firmalar118.com

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google Pixel özellik olarak üstün ama insanların ön yargıları için isminin iphone olması yeterli...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Valla geçenlerde senin dediğin şu iphonelardan biri bırakıldığı arabayı haşat etmişti ya öyle bişey galiba! :)
Patlıcan diyon ya tam imambayıldı olmuş yani... :D
Senin Samsunglarda yıllardır ev yakıyor araba yakıyor galiba Samsung sizin firmanız yada iyi para yedirmiş

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Kim ne derse desin,apple iPhone 5s'ten sonra yerinde saydı.6 ile neredeyse birebir aynı kasayı 7 'de kullanmak nedendir,yoksa zahmet edememişler mi?Bundan sonra apple Alıp kendimi stabil diye avutacağıma,Android kullanacağım.Aradaki fark 1-2 sene önceden kapandı bile.

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
emin ol iphone 5 bile daha iyidir.