Google Müşteri Yorumları - Entegrasyona Kaydolma Kurulumu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ;

Google üzerinde şu şekilde bir bildiri var

Entegrasyona Kaydolma

Önemli: Entegrasyona kaydolma Google Müşteri Yorumları için gerekli bir adımdır. Bu adımın tamamlanmaması halinde program sitenizde çalışmaz ve anketler sunulmaz. Entegrasyona kaydolma, Google'ın Google Müşteri Yorumları kaydını sitenizde görüntülemesine imkan tanır ve programa kaydolan müşterilere anketler sunar.

Başlamadan önce kayıt için entegrasyon gereksinimlerini tamamladığınızı doğrulayın. Alışveriş sepetiniz ve çıkış sayfalarınız aynı alanda barındırılmalıdır, onay sayfanız kendi alanınızda barındırılmalıdır ve her web sayfasının üstüne <!DOCTYPE HTML> eklenmelidir. Doğruladıktan sonra sipariş onay sayfanıza aşağıdaki kod snippet'ini ekleyin ve değişkenleri gerekli şekilde özelleştirin. Snippet entegrasyonu Google'ın, Google Müşteri Yorumları kaydını web sitenizde görüntülemesine imkan tanır. Daha fazla bilgi edinin

Bana verğidi kod ise şu şekilde

<script src="https://apis.google.com/js/platform.js?onload=renderOptIn" async defer></script>

<script>
window.renderOptIn = function() {
window.gapi.load('surveyoptin', function() {
window.gapi.surveyoptin.render(
{
"merchant_id": 123456789,
"order_id": "ORDER_ID",
"email": "CUSTOMER_EMAIL",
"delivery_country": "COUNTRY_CODE",
"estimated_delivery_date": "YYYY-MM-DD"
});
});
}
</script>

merchant_id mi düzenliyorum sonrasında bu kodu ödeme sayfasına yapıştırıyorum ama ne yaptımsa anketi göstermeyi başaramadım

acaba woocommarce üzerinde ORDER_ID , CUSTOMER_EMAIL vs bunlar farklımı diye düşün düm ama çözemedim

Google yardımlarında ise örnek

Sipariş onayı sayfanıza ankete katılım modülünü eklemek için:

Aşağıdaki HTML snippet'ini sipariş onayı sayfanıza yapıştırın:

<!-- BEGIN GCR Katılım Modülü Kodu -->
<script src="https://apis.google.com/js/platform.js?onload=renderOptIn"
async defer>
</script>

<script>
{
// REQUIRED
"merchant_id": SATICI_KİMLİĞİ,
"order_id": "SİPARİŞ_KİMLİĞİ",
"email": "MÜŞTERİ_E-POSTASI",
"delivery_country": "ÜLKE_KODU",
"estimated_delivery_date": "YYYY-AA-GG",

// OPTIONAL
"opt_in_style": "KATILIM_STİLİ"
});
});
}
</script>
<!-- END GCR Katılım Modülü Kodu -->
Kodu </BODY> kapanış etiketinin hemen öncesine ekleyin. Rozet koduyla birlikte eklendiğinde sıra önemli değildir.

Kırmızı renkli değerleri sitenize özgü, dinamik değerlerle değiştirin. Aşağıdaki tabloda mevcut ayarlar tanımlanmaktadır:

Değişken Zorunlu mu? Açıklama
SATICI_KİMLİĞİ Zorunlu Merchant Center Kimliğiniz. Bu değeri Google Merchant Center'dan alabilirsiniz.
SİPARİŞ_KİMLİĞİ Zorunlu Sipariş için benzersiz bir kimlik.
MÜŞTERİ_E-POSTASI Zorunlu Müşterinin, [email protected] biçiminde belirtilecek e-posta adresi.
ÜLKE_KODU Zorunlu Müşterinin ülkesini belirten iki harfli ülke kodu. Bu değer ISO 3166-1 alfa-2 biçiminde yazılmalıdır. Örneğin, "US".
YYYY-AA-GG Zorunlu YYYY yıl AA ay ve GG gün olacak şekilde, siparişin tahmini teslim tarihi. Örneğin, "2016-09-13".
KATILIM_STİLİ İsteğe bağlı Katılım modülü iletişim kutusunun nasıl gösterileceğini belirtir. Olası değerler:
"MERKEZ_İLETİŞİM_KUTUSU": Görünümün merkezinde bir iletişim kutusu olarak gösterilir.
"SAĞ_ALT_İLETİŞİM_KUTUSU": Görünümün sağ altında bir iletişim kutusu olarak gösterilir.
"SOL_ALT_İLETİŞİM_KUTUSU": Görünümün sol altında bir iletişim kutusu olarak gösterilir.
"SAĞ_ÜST_İLETİŞİM_KUTUSU": Görünümün sağ üstünde bir iletişim kutusu olarak gösterilir.
"SOL_ÜST_İLETİŞİM_KUTUSU": Görünümün sol üstünde bir iletişim kutusu olarak gösterilir.
"ALT_TEPSİ": Görünümün altında gösterilir.
Varsayılan değer "MERKEZ_İLETİŞİM_KUTUSU"dur.

Aşağıdaki kod snippet'ini web sayfanıza yapıştırarak katılma modülünde kullanılması gereken dili belirleyin.

<!-- BEGIN GCR DİL KODU -->
<script>
window.___gcfg = {
lang: 'DİL'
};
</script>
<!-- END GCR Dil Kodu -->
Kodu sayfadaki </BODY> kapanış etiketinin hemen öncesine yerleştirin. Katılım koduyla birlikte eklendiğinde sıra önemli değildir.

lang parametresinin değerini DİL'i desteklenen dillerden biriyle değiştirerek belirleyin:

cs
da
de
en_AU
en_GB
en_US
es
fr
it
ja
nl
no
pl
pt_BR
ru
sv
tr
lang parametresi için bir değer belirtmezseniz anket modülü, kullanıcının tarayıcı ayarlarına göre bir dil ayarı kullanır.

Örnek ankete katılım kodu
Değişken değerleri, sipariş onayı sayfanızda genellikle sunucu tarafı koduyla değiştirilir. Aşağıdaki örnekte, katılım modülü kodunun PHP ile nasıl uygulanacağı gösterilmektedir:

async defer>
</script>

<script>
{
"merchant_id": 42,
"order_id": "<?php echo $order_id ?>",
"email": "<?php echo $email_address ?>",
"delivery_country": "<?php echo $user_country ?>",
"estimated_delivery_date": "<?php echo $delivery_date ?>",
"opt_in_style": "SOL_ALT_İLETİŞİM_KUTUSU"
});
});
}
</script>
<!-- END GCR Katılım Modülü Kodu -->

<!-- BEGIN GCR Dil Kodu -->
<script>
window.___gcfg = {
lang: 'en_US'
};
</script>
<!-- END GCR Dil Kodu -->
,,

Şu şekilde karışık olduysa özür dilerim , bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

İyi forumlar

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Selamlar, e ticaret yapınızdaki dönüşümleri mi takip etmek istiyorsunuz?
İlgili servisin döküman url si ni de paylaşır mısınız acaba ?

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ;

Müşterilerimizin alışveriş esnasında kullanmış olduğu bilgileri anket için kullanmak istiyoruz

Mail adresi , günün tarihi , sipariş no :

"merchant_id": 123456789,
"order_id": "sipariş-no",
"email": "müşteri mail adresi",
"estimated_delivery_date": "Günün Tarihi"

Bu şekilde teşekkürler

akinocakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsedilen eklenti artık kullanılmıyor.

Kod olarak örnek olması açısından arayanlara şunu sunabilirim. Tabi geliştirilmesi gerekebilir. Şu an için aktif çalışacaktır. Fakat gtin kısmını tam çözemedim. Aslında google bunu zorunlu tutuyor mu bilmiyorum deneyimleyip o kısmı çıkartabilir veya geliştirebilirsiniz. Sipariş tamamlandı sayfasındaki bir php bölümüne şu kodları eklemeniz gerekiyor: ( Hesabım kısmındaki sipariş ayrıntıları ile ortak olduğu için eklenen kısma dikkat edin. Daha sonra hesap detayları > siparişleri görüntüle kısmında da bu anket çıkabilir çünkü!!!! )

<?php
$teslimtarihi = $order->get_date_created()->format ('Y-m-d');
?>
<?php $product->get_id(); ?>

async defer>
</script>

<script>
{
"merchant_id": BURAYAMERCHANTİDGİRİN,
"order_id": "<?php echo $order_id ?>",
"email": "<?php echo $order->get_billing_email(); ?>",
"delivery_country": "tr",
"estimated_delivery_date": "<?php echo date('Y-m-d', strtotime($teslimtarihi. ' + 2 days')); ?>",
"opt_in_style": "CENTER_DIALOG",
"products": [{"gtin":"<?php echo $product->get_attribute( 'GTIN' );?>"}]
});

});
}
</script>
<!-- GCR Katılım Modülü Kodu SONU -->

<script>
window.___gcfg = {
lang: 'tr'
};
</script>

<!-- GCR Dil Kodu SONU -->

///// Burada merchantid kısmını kendi kısmınızla düzenleyin. Gtin için de ayrıca, ürünler kısmında ürünü seçip her üründe nitelikler kısmına GTIN adında bir kısım oluşturup ürününüzün barkod numarasını girin. Tahmini teslim süresindeki günü de kendiniz özelleştirebilirseniz ben 2 gün olarak ekleyip size bırakıyorum. Her ürün için farklı günler oluşturmak isterseniz de bunları GTIN gibi ekleyip belirli bir sayı girerek + kısmını o sayıya göre çekebilirsiniz misal. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorusu olan yine sorabilir muhtemelen geri dönüş yapamam. Yardımcı olmak adına paylaştım