Google Gelemedi, O Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Google Gelemedi, O Geliyor

Ülkemizde navigasyon desteği olarak uzun yıllardır destek vermesi beklenen Google, bu desteği bir türlü veremeyince, Yandex'ten gol yedi. Yandex, navigasyonu duyurdu.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence yandex google'dan daha iyi ama alışığız diye google kullanmaya devam ediyoruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence başarı ya "en" yada "ilk" olmakta gizli google zamanla unutulacak

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hiç kulanmdigim bişey :D google de zaten diyordu türkiyeye navigasyon hizmeti vermem lazim:D

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yandex gözüme girmeye başladı da bir soru var aklımda. Acaba offline hizmeti olacak mı?Yani internet olmadan navigasyon hizmeti. İnternet olunca da kendini günceller hangi yollar kapalı vs...Öyle olursa eğer google out yandex in :thumbup1:

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
aynen yandex güzel olucakta alışkanlıktan google kullanıyoruz sadece

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Yandex iyi güzelde alışkanlık olduğu için google kullanıyoruz yavaş yavaş yandex kullansam iyi olucak. :)

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Google maps üzerinden navigasyon var. Ama yol durumu gibi bilgiler yok tabi. Bu çıksın bunu da deneriz. Bakalım golü google a mı atıyorlar kendi kalelerine mi atıyorlar görecez. :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Yandex gözüme girmeye başladı da bir soru var aklımda. Acaba offline hizmeti olacak mı?Yani internet olmadan navigasyon hizmeti. İnternet olunca da kendini günceller hangi yollar kapalı vs...Öyle olursa eğer google out yandex in :thumbup1:

öyle bişey mümkün değil internetsiz Mapslere , haritalara veya navigasyona baglanamazssın kim diyorsa yalan söylüyor

.. ya birde hangisini kullanacagımı şaşırdım WAZE mi YANDEX mi ayrıca bu kadar övüyorsunuz da google daki harita hiç bir serviste yok ama googledada Sesli navigasyon yok .s

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
offline navigasyon mümkün değilmi?:blink:
sygic,igo,navitel vs vs ne oluyor ozman

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
offline navigasyon mümkün değilmi?:blink:
sygic,igo,navitel vs vs ne oluyor ozman

ben onları navigasyon uygulaması olarak saymıyorum :) navigasyon uydudan bağlanıp sana goruntuyu sunar uyduyada bağlanması için internet lazım senin dediğin önbelleğe haritaları yükleyip sanki bağlanmış gibi kullanma ama alakası yok

%100 verim alamazssın benım telefonumda öyleydi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
GPS diye bişey var uyduya bağlanmak için internete ihtiyacı yok, 600mb-1GB programlar bunlar bütün Türkiye haritası içinde mevcut. Sesli navigasyonda var yön tarifide var adres arama ve adres hakkında bilgilerde var. İşin asıl garibi bunları navigasyondan saymıyorsun ama google maps'ı navigasyon sanıyorsun:) bence sen navigasyonun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorsun, söyledikerinden bunu anladım.

Navigasyon uyduya bağlanıp haritayı indirmez GPS ile bağlanıp senin dünya üstündeki konumunu belirler ve harita üstünde işaretler, bu harita ister internetten insin ister komple telefonda olsun farketmez. Hemen hemen bütün programların içindeki harita google mapstan alınma zaten yani google daki harita hiç bir serviste yok demen komik olmuş.

Amacım senle dalga geçmek, kırmak vs değil gerçekten bilmiyorsun biz vesile olalım.

Reaksiyon puanı
16,118
en onemli detay yandex google iştiraki yani yandex google'ın çocuğu babası kim? onu da siz bulun...

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
Yandex türkiye ye son zamanlarda çok fazla önem vermeye başladı buda iyi oldu

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yandex turkiyeye fazla yatirim yapiyor acikcasi google in yerinde olmayi hak ediyor turkiyede

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Dostum GPS e bağlanabilmek için konumunu bulması gerekir !!!! Konumunu bulabilmesi için UYDUYA bağlanması gerekir , diyelim ki senin dediğin dogru %1 interneti kapatınca hiç bir ........ görünmüyor harita yüklü herşey yüklü neden ? Çünkü senin bilgilerin internetten alıntı kullanmadan söylüyosun anca bunu açıkla o kadar akıllıysan
ybygute8.jpg

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dostum GPS e bağlanabilmek için konumunu bulması gerekir !!!! Konumunu bulabilmesi için UYDUYA bağlanması gerekir , diyelim ki senin dediğin dogru %1 interneti kapatınca hiç bir ........ görünmüyor harita yüklü herşey yüklü neden ? Çünkü senin bilgilerin internetten alıntı kullanmadan söylüyosun anca bunu açıkla o kadar akıllıysan

Uzatmayım diyorum ısrarla saçmalamaya devam ediyorsun:) Resmi aldığın waze programı offline navigasyon programı değil çünkü, tabiki internet isteyecek:) Bu açıklama bile yeter aslında ama senin yine anlamamakta ısrar edeceğinden emin olduğum için resim koyacağım birazdan.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Uzatmayım diyorum ısrarla saçmalamaya devam ediyorsun:) Resmi aldığın waze programı offline navigasyon programı değil çünkü, tabiki internet isteyecek:) Bu açıklama bile yeter aslında ama senin yine anlamamakta ısrar edeceğinden emin olduğum için resim koyacağım birazdan.

aslında saçmalamıyorum ben mesajın ilk başındada dedim o programları navigasyon uygulaması olarak saymıyorum dandik gundig uygulamalar denedim hepsini demiştim konu buraya kadar geldi .

Reaksiyon puanı
2,146
Harita ya internetten gerçek zamanlı olarak indirilir gittiğiniz yere göre, ya da çevrimdışı olarak tutulur. Bu kullandığınız programa bağlıdır. GPS her türlü internet olsun olmasın uyduya bağlanarak konumunun koordinatlarını öğrenir, bu koordinatlar programın haritasında işlenerek nerede olduğun ortaya çıkar.
Yani konum için internete gerek yoktur, harita için program çevrimdışı kaydetmiyorsa internete ihtiyacı vardır bu kadar net.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
aslında saçmalamıyorum ben mesajın ilk başındada dedim o programları navigasyon uygulaması olarak saymıyorum dandik gundig uygulamalar denedim hepsini demiştim konu buraya kadar geldi .

Sen hepsini değil sadece online olanları denemişsin ama ben sana ısrarla offline navigasyon diye bişey var diyorum telefonlarda GPS alıcı var diyorum nedense hala yok zaten olanda dandik deyip duruyorsun. Bunların hepsi profesyonel uygulamalar arabalarda kullanılan yazılımlar hepside google maps'ın eline çok rahat verir, çünkü maps sadece bi harita tam olarak navigasyon sayılmaz.

Sana neden bişeyleri ispat etmeye çalıştığımı bilmiyorum ama NAVİTEL ile görüntü aldım 3G wifi ne varsa kapalı.
o5Eqdka.png

PGMCYe3.png

spluv5o.png

VGcqxby.png

Harita ya internetten gerçek zamanlı olarak indirilir gittiğiniz yere göre, ya da çevrimdışı olarak tutulur. Bu kullandığınız programa bağlıdır. GPS her türlü internet olsun olmasın uyduya bağlanarak konumunun koordinatlarını öğrenir, bu koordinatlar programın haritasında işlenerek nerede olduğun ortaya çıkar.
Yani konum için internete gerek yoktur, harita için program çevrimdışı kaydetmiyorsa internete ihtiyacı vardır bu kadar net.

Bizde aynısını anlatmaya çalışıyoruz ama arkadaşa nedense kabul etmek zor geliyor haksız olduğunu bu ilk konuda değil üstelik.
Nys iyi forumlar

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
iyi bi haber yandex haritalarıda beğeniyodum...

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
google destekli browser chromıum'un ismini yandex yapmaları google finansal destek veriyor üvey oğluna.

En az 40 kere söylendi bu :) Google destekli browser diye bir şey yok ortada.
Chromium "açık kaynak kodlu" bir sistemdir. http://dev.chromium.org/ http://www.tamindir.com/chromium/ adresinden den indirme linki mevcut. İsteyen herkes bu tarayıcıyı alıp üstüne eklemeler yaparak istediği şekilde tarayıcı sürebilir piyasaya

Ben diyorum Yandex Google'dan eski, ve sen hala üvey oğul diyorsun :)

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu ozellikler google maps da var google navigasyon kamerayi kunlanarak yolla navigasyonun isaretlerini birlestirir