Google Driver vs OneDrive!

G.Driver / OneDrive

• OneDrive

Kullanılan: 1 10.0%
  • Google Drive

Kullanılan: 9 90.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

Bu konuyu okuyanlar

WrithQuars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar sürekli kararsız kalıyorum hangisini kullanma konusunda.

Google Driver 15gb ücretsiz alan veriyor
OneDrive 5 gb veriyor artık ( önceden 15gb di )

Siz hangisini kullanıyorsunuz ilerde hangisi daha verimli daha iyi güvenilir olur?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Google drive kullanıyorum. İlerisi için de devam düşününüyorum[emoji1]
Kullanma nedenim bilişim hocasının zamanında zorla açtırması[emoji1] ve ben aldığımda 50 gb ücretsiz alan vermişti.[emoji1]

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Ben de Google Drive kullanıyordum... Geçen ay 2000 adet fotoğrafın 1800 ünü durduk yere sildi, Allahtan Turkcell Lifeboxa otomatik yedeklenmişler. Tabi Drive ile arasında epey görüntü kalitesi farkı var. Google ile iletişime geçtiğimde kendi hataları olduğunu kabul ettiler ve verileri kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Bakalım sonuç ne olacak.

Tavsiyem yinede Drive dır. Hem depolama alanı fazla olması sebebiyle hem de uygulaması bana daha stabil geliyor.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba arkadaşlar sürekli kararsız kalıyorum hangisini kullanma konusunda.

Google Driver 15gb ücretsiz alan veriyor
OneDrive 5 gb veriyor artık ( önceden 15gb di )

Siz hangisini kullanıyorsunuz ilerde hangisi daha verimli daha iyi güvenilir olur?
Hocam ben ikisinide kullanıyorum ama Google Drive daha seri ve daha kullanışlı geliyor. Google Drive'ı tercih ederdim. OneDrive'da bazen bağlantı sorunları falan yaşıyorum.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Bulutun garantisi yok. En iyisi kişisel NAS cihazı+ bulut yedekleme.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Microsoft kullanıcıların fazla alan kullandıkları için sıkıntı yaşamışlar office 360 alana sınırsız depolama alanı falan veriyolarmış sanırım tam bilmiyorum ve sınırsız diye kullanıcılar epey dosya depolamış microsoftta bunun altından kalkamamış ve sınırlama koymuş üstte olduğu gibi 5 GB a düşürmüşler vs. ama ben her ikisinide kullanıyorum Google Drive da en sevdiğim özellik sınırsız fotoğraf yedekleme olması bi bakıma :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
OneDrive'de 1 TB ücretsiz kullanım hakkım olmasına rağmen Google Drive kullanıyorum.

Onedrive çok hantal kalıyor.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
banada onedrive pratik geliyor bütün yedeklemem orada +kişisel nas var

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
NAS nedir? Yedeklerinizi bulundurduğunuz HDD mi?
Öncelikle NAS nedir ?
Ağ üzerinde merkezi bir yerde sunucu ve/veya istemciden bağımsız bir şekilde saklanan verilerin paylaşıma açılabilmesi için NAS-Network Attached Storage cihazları kullanılmaya başlanmıştır. NAS cihazı aslında yerel alan ağına bağlı yüksek erişim hızında depolama yapabilen bir dosya sunucusudur.
kendi ev ağımda her yerden erişebilmek için almış olduğum cihaz modeme direk bağlı eth yoluyla dışarıda mobil olarak dahi erişebiliyorum dosyalarıma
WD 3,5" 2TB My Cloud Gigabit Ethernet Kişisel Bulut Depolama

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Öncelikle NAS nedir ?
Ağ üzerinde merkezi bir yerde sunucu ve/veya istemciden bağımsız bir şekilde saklanan verilerin paylaşıma açılabilmesi için NAS-Network Attached Storage cihazları kullanılmaya başlanmıştır. NAS cihazı aslında yerel alan ağına bağlı yüksek erişim hızında depolama yapabilen bir dosya sunucusudur.
kendi ev ağımda her yerden erişebilmek için almış olduğum cihaz modeme direk bağlı eth yoluyla dışarıda mobil olarak dahi erişebiliyorum dosyalarıma
WD 3,5" 2TB My Cloud Gigabit Ethernet Kişisel Bulut Depolama

My cloud 4tb aldim iade ettim.
Uzaktan baglanti sorunu var
cihaz uyku hibernate moduna gectiginde uyanmiyor yeniden baslatmak gerekiyor bunun icinde cihaz yaninda olmak gerekiyor remote access 970 .
Telefon yedeklemesi basarili
cihaz makyajli fakat adi gibi
mycloud degil.
Qnap veya asustor cok daha stabil.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
My cloud 4tb aldim iade ettim.
Uzaktan baglanti sorunu var
cihaz uyku hibernate moduna gectiginde uyanmiyor yeniden baslatmak gerekiyor bunun icinde cihaz yaninda olmak gerekiyor remote access 970 .
Telefon yedeklemesi basarili
cihaz makyajli fakat adi gibi
mycloud degil.
Qnap veya asustor cok daha stabil.
Ben yaklasik 2 senedir kullaniyorum su ana kadar bana bir sikinti cikarmadi

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Ben yaklasik 2 senedir kullaniyorum su ana kadar bana bir sikinti cikarmadi

İki farklı modemle defalarca denedim cihazın uyanma sorunu var yabancı forumlarda sıkıntı çok remote access disabled 970 error. 1100₺ ye iki adet almıştım ona rağmen iade etmek zorunda kaldım. Öye yandan dosyaların orjinal tarihlerini yüklendiği tarihle değiştirdiğini farkettim bir sürü sıkıntı. Çözüm olarak cihazı resetlemekten başka çare yok. Uzaktan admin panele girip resetleyemedikten sonra adı gibi değil malesef.

Sometimes when all else fails performing a 40 second reset and re-configuring the My Cloud can fix some issues/errors.

Remote access disabled 970 error

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bence kesinlikle google drive, hem çok kullanisli hem de arayüzü bana daha güzel geliyor ve LG g4 kullanicilarina 100 GB vermişti bana da geldi bayaa yetiyor alan