Google Chrome

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

FRK_TLH

Üyecik
Arkdaşlar bazen bir dosya indirdiğimde bazı dosyalar çok yavaş iniyor bazıları çok hızlı bunun sebebi nedir? Not:internetle alakalı olmadığını düşünüyorum.Büyüklükleriyle alakası yok 1gb lik dosya bazı sitelerde daha hızlı bazı sitelerde daha yavaş iniyor.

The Judge

Profesör
İndirmeye çalıştığın dosyanın yüklü olduğunu sunucuda indirme hızını etkileyecektir.
Kendi internetin ne kadar hızlı olursa olsun karşı sunucuda yoğunluk, yavaşlık falan olursa dosya yavaş inecektir.

ForeverPower41

Profesör
Çünkü bazı siteler indirme hızını kısabiliyor.Örneğin bir site diyor ki 5 dolara premium üyelik al istediğin hızda indir ama almaz istemezsen alma bende sana belli bir indirme hızı veririm diyor.bu genellikle 50 k/sn gibi çok düşük bir değer oluyor.
The Judge nin dediğinin de etkisi olabiliyor.

FRK_TLH

Üyecik
Realthek Drive indireceğim 413mb ama 2 saat diyiyor.

The Judge

Profesör
Farklı bir tarayıcı üzerinden indirmeyi dene süre farkı olacak mı?
Realtek de bahsettiğin sorunlarla karşılaşacağını sanmıyorum.
Sorun seninle alakalı olabilir.

FRK_TLH

Üyecik
Yine aynı oldu 1 saat.Başka bir şey indirmeyi deneyeyim mi?İnternet yoğunluğuyla alakalımı?

Son düzenleme:

FRK_TLH

Üyecik
Program güzel 12 dk dedi.Ama neden google chormda 2 saat diyiyor?

by efsane

[email protected]
Yönetici
Admin
Program güzel 12 dk dedi.Ama neden google chormda 2 saat diyiyor?
Bir caps vardı, uzaya mekik gönderdik ama saati doğru tutturmayı başaramadık gibi bir şey diyordu bill gates. IDM de chrome ile aynı şekilde indirir, sadece saat tahmini daha doğrudur. Arkadaşların dediği gibi senin indirme hızından ziyade sunucunun gönderim hızı önemli.

FRK_TLH

Üyecik
Bir caps vardı, uzaya mekik gönderdik ama saati doğru tutturmayı başaramadık gibi bir şey diyordu bill gates. IDM de chrome ile aynı şekilde indirir, sadece saat tahmini daha doğrudur. Arkadaşların dediği gibi senin indirme hızından ziyade sunucunun gönderim hızı önemli.
Teşekkürler

TRTURKEYTR

Asistan
@by efsane İndirme hızlarında gerçekten değişiklik oluyor.Google Chrome'da 58dk diyen dosyayı ben başka bir program üzerinden 16dk'da indirdim.

stat counter