Google Chrome Ufaktan Ufaktan...

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bir zamanlar manşetlerden inmeyen tarayıcı Google Chrome, şu sıralar o kadar popüler olmasa da bir yandan geliştirilmeye devam ediyor. İşte yeni sürüm.

Google'ın açık kaynak kodlu ve ücretsiz internet tarayıcısı olan Google Chrome, ilk çıktığı günlerde çok konuşulmuştu ve hızlı web sayfası açtığı için birçok kullanıcı tarafından varsayılan tarayıcı olarak tercih edilmişti. Zamanla, Firefox'taki gibi eklenti desteğinin olmaması ve Internet Explorer'da bile bulunan bazı özelliklerin bu tarayıcıda olmaması, kullanıcıların yeniden Firefox ve Internet Explorer'a yönelmesine neden olmuştu. Herkes "Google Chrome" diye yanıp tutuşurken Mozilla Vakfı'nın "Google'ın bu adımını destekliyoruz" açıklamasındaki hikmeti de, şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.

Güncel Sürüm Yayınlandı

Bu hızlı çıkışın sonrasında yaşanan sert düşüşten sonra yine de Google Chrome'un sıkı bir şekilde güncellenmesine devam ediliyor. Diğer tarayıcılara göre eksik olan bazı detaylar, son sürüm olan Google Chrome 0.3.154.9 Beta yayınlandı.

Google Chrome kullanıcılarının, herhangi bir şey yapmalarına gerek yok. Yazılım, kendisini otomatik olarak güncelleyebiliyor.

sdn.gif

ShiftDelete.Net internet sitesini ziyaret eden
kullanıcıların tercih ettiği tarayıcılar.

:: Google Chrome'u abarttık mı ne dersiniz? Bu başlıkta tartışalım.

Bilgi için: Google Chrome
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

JardeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ee biraz abarttik ama deger, google ne yaparsa abartmaliyiz cunku bunu hak ediyor.

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bence de çok ahım şahım bir şey değil. herkes kendi işini yapsın bence. tereciye balık sattırılır mı? böyle olur işte. bırak tereci teresini satsın.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Ben firefox a ilerde kafa tutabilceğini düşünüyorum cünkü Google war arkasında zamanla yawas yawas geliştiriceklerdir..

aysberg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu programı kuramadım..setupa basıyorum kum saati çıkıyor sonrasında hiç bi işlem olmuyor? neden acaba..helpp

zOppOr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
E daha beta aşamasında fazla birşey beklememek lazım (her beta gmail gibi olacak değil ya).
Zamanla pazar payını yükselteceğine inanıyorum.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
google chrome'un görünümü ve akıcılığı diğerlerine örnek olmalı...

tamas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısınamadım bir türlü buna.minefield favorim şu aralar :)

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
hiç abartma filan değil... bence daha güzel chrome hepsinden... bazı eksikleri var kabul ama firefx un ilk sürümünü indirin de bir bakın;)

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ardakaşlar ne abartması ben o çok uzun süre int exp. kullandım bir süre firefox kullandım. Chrome'u görür görmez indirdim bir süre baktım. Bir kaç gün sonra bir iki kez açtım. Gerçeğini söylemek gerekirse fazla sade buldum. Ama daha sonra hızını, sorunsuzluğunu keşfettim. Düşünebiliyor musunuz simgeye tıklar tıklamaz açılıyor. Sayfalar ve sekmeler arasında dolaşmak çok güzel firefox gibi çok sekme açınca donmuyor, opera gibi herşey tek pencerede açılmıyor(yani aynı anda birden fazla pencere açabiliyorsunuz), diğer tarayıcılar gibi eklentilerde takılmıyor hemen hemen herşeyi görüntülüyor. İnt. explorer'i hesaba katmıyorum dahi çünkü bu işten anlayan hiçkimse onu kullanmıyor...

Yukardaki yazıyı okumaya üşeniyorsanız sadece bunu okuyun.

CHROME tüm zamanların en harika ve en rakipsiz tarayıcısıdır.
Bir gün herkes Chrome bağımlısı olacak. Bana güvenin...

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
mac ve linux larda çalışmaya başlayınca herşey daha güzel olacak :) firefox anavatanı olan linux ve unix lerde sürünüyor

burak90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hep ie-firefox-opera arasında gidip geldim.. chrome çıktı daha değiştirmeyi düşünmedim.. yinede çokkkk eksikleri var...ie arada bir acmak zorunda kalıyorum..

AhmetONaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çok güzel ama güncellemeleri devam etmesi lazım son sürat

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
eklentilendirsinler chrome'a kesin geçiş yapabilirim diye düşünüyorum

Son mesajlar