Google Chrome en az 18 ay daha Windows 7'ye tam destek sunacak!

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Chrome Mühendislik Direktörü Max Christoff, Google Cloud Platformu'nda "Hala Windows 7 kullanan işletmelere Chrome nasıl yardımcı oluyor?" yazısını 9 Ocak 2020'de kaleme aldı.

Google-Win7.PNG

kaynak: Google Görseller

"İşletim sistemi geçişleri zordur (birçok şirketin Chromebook'ları işgücünün bir kısmı için benimsemesinin bir nedeni de budur). BT ekipleri, en son güvenlik iyileştirmelerinden ve avantajlarından yararlanmak için en son işletim sistemi sürümüne hızlı bir şekilde geçmek isterken, kullanıcı üretkenliğiyle ilgili olası kesintileri de sınırlamak ister. Ancak özellikle bulut ve SaaS uygulamalarına büyük bir güven varsa, iş için işletim sistemi kadar tarayıcı da kritik hale gelmiştir.

Microsoft’un Windows 7 desteğinin sona ermesinden itibaren en az 18 ay boyunca (en az 15 Temmuz 2021 tarihine kadar) Windows 7'de Chrome'u tam olarak desteklemeye devam edeceğiz. Bu nedenle, windows 10'a geçişinizi henüz başlatmadıysanız veya kuruluşunuz geçişin ortasında olsa bile Chrome'un kurumsal özelliklerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz
."

Windows 10 kullanıcılarının aldığı tüm yeni Chrome özelliklerini Windows 7 kullanıcılarının da kullanabilecek olmaları güzel bir gelişme olmakla birlikte Google yine de işletmelerin güncel işletim sistemlerine geçmelerini öneriyor.

Dip Not: SaaS (Software as a service): kullanıcıların bulut tabanlı uygulamalara İnternet üzerinden bağlanmasını ve bunları İnternet üzerinden kullanmasını sağlar. E-posta, takvim ve ofis araçları (örn. Microsoft Office 365) bu uygulamalara örnek olarak gösterilebilir.

Chrome kullanmaya devam edecek misiniz? Bu gelişmeyi nasıl buldunuz?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Vefa