Google Chrome, download için hazır. İndirin, deneyin!

Bu konuyu okuyanlar

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
google_chrome_logo_80.jpg

Google, verdiği sözü yerine getirdi ve kendi tarayıcısı Google Chrome'u indirilmeye açık olarak sundu. Beta sürümü yayınlanan tarayıcıyı ilk indirenlerden olun.

Mozilla Firefox, Internet Explorer, Apple Safari ve Opera'nın savaşına yeni bir üye daha katıldı. İnternet devi Google, kendi tarayıcısını biraz önce kullanıcıların test etmesi için indirilmeye açık olarak yayınladı. Google'ın hedefinde, Internet Explorer var. Aşağıdaki bağlantı üzerinden Google Chrome web tarayıcısını indirebilir ve deneyebilirsiniz.

:: Google Chrome'u indirmek için buraya tıklayın.

:: Yeni tarayıcı hakkında ilk düşüncelerinizi bu başlıkta paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Şu anda Chrome'dan yazıyorum , fena değil hoş ve hızlı geldi gözüme ve sadeliğe önem vermişler değişik olmuş :)

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bende şu an chrome kullanıyorum gayet sade ve hoş geldi bana

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Dikkatimi Çeken özelliklerinden birisi her sekme (tab) ayrı bi uygulama olarak çalışıyor.Biraz Ram'i geniş kullanıyor belki sadece ayırıyodur tam kullanım değil sanırım.Ama sadeliği hoşuma gitti.

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Evet doğru her sekmede windows ayrı işlem yapıyor ilginç

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
daha çok yol alması lazım bence. en basitinden adblock tarzı bişey eklemeleri lazım :p

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar her sekmede ayrı işlem yapmasının sebebi, 1 sekmede hata olduğunda diğer sekmeleri etkilememesi içindir. şuan bende chrome dan yazıyorum. hoşuma gitti valla. google ne yapsa hoşumuza gidiyo ya neysee...

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
eklenti desteği var mı bilmiyorum ama onlar da olursa süper bir tarayıcıya benziyor.

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
firefox ve opera ya shift+delete ;) harika bişey bu ya :d

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yalnız feci ram yiyor gözlemlediğim kadarıyla. ayrıca 1-2 java uygulamadada çakıldı chrome amca.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben de şunu farkettim, sekmeler kapatıldıktan sonra da windows işlem yapmayı bitirmiyor. da bu biraz zorlar makineleri ya?

edit: tarayıcıda gözle görülür bi hız farkı var. acaip hızlı fakat ad muncher reklamları kaldıramıyo :// :D

a200

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google tarayıcı işinde de tekelleşecek gibi :) şuan chrome kullanıyorum.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
ben de şunu farkettim, sekmeler kapatıldıktan sonra da windows işlem yapmayı bitirmiyor. da bu biraz zorlar makineleri ya?

edit: tarayıcıda gözle görülür bi hız farkı var. acaip hızlı fakat ad muncher reklamları kaldıramıyo :// :D

evet hızı gerçekten güzel. reklamları kaldırsa 2 dkda satarım firefox'u :razz:

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
bilgisayarı tek kişi kullanıyorsa süper ama çoklu kullanımlarda sorun olur ana sayfada her yaptıgın görünüyor sayfayı kapatsan bile ana sayfada en son şu sayfayı kapattın diyor

ayarlara baktım bişey annamadım varmı bu sorunun kolayı ?

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Firefox'un arkasına hiç gitmiyor açıkçası, biraz sörf yaptım ama kullanılabilirlik pek hoşuma gitmedi, birde bir dosyayı download etmeyince, tilkiye geri döndüm...

Bir sörfçünün dönüp dolaşıp geleceği yer tilkidir. :icon_:

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ben de bunu chrome dan yazıyorum. aleti yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyor. Sayfalara girişi de opera kadar hızlı değil ve şu anda yazdığım bütün kelimelerin altına word'de bi kelimeyi yanlış yazarsınız da altına kırmızı çizgi koyar ya, işte ondan koyuyor. Tek geçer notum sadelikten.. Çok da güzel değilmiş.. Google amca biraz daha üzerinde çalışmalı

punisher_65

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
biraz daha çalışılırsa güzel olur şimdilik pc den kaldırıyorum. ama sadelik falan çok hoş. biraz daha gelişsin bunu kullanırım. ama şimdi benim için yeterli değil. ff i kullanacaz yine.

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bu orijinal setup değil sonra internetten indiriyor...

Google'dan beklemediğim bir başarı söz konusu...
eğer google geliştirebilirse ie'ye ciddi bir rakip söz konusu olur...

evet bende sonradan fark ettim denedim mozillanın bütün yer imlerini kopyaladı o zaman dedim "işte budur abicim" diye hoşuma gitti adblcok ve noscript de olsa tam benlik çok ta hızlı

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
entegrasyon entegrasyon entegrasyon. google'ın kendi servisleriyle daha iyi entegre oldu mu tamamdır. gmail'e otomatik baksa, googlereader'a direkt erişimi olsa, gtalk'a bağlansa (gtalk'un kendisi de gayet hafif olduğu için hantallaştıracağını düşünmüyorum) ve bir de bunları seçeneğe bağlı olarak; yani eklenti desteği olarak sunsa benim gibi adam hayatında ilk defa firefox'u değiştirmeyi düşünebilir :) ilk izlenimim çok olumlu şahsen! bayıldım.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bir güzelliği de daha önce hiç girilmemiş de olsa shift demeden shiftdelete'i anlaması :D

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
google araba yapsa "crash tester" olurmuyuz diye bir başlık lütfen :)

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
sonuçta beta sürüm..başlangıç için güzel diyebilirim. sade ve hoş bir rengi var. yeni sekme açmak firefox'dan daha kolay, ie7 ye benziyor biraz.
tabii ki geliştirilirse ie'ye rakip olur. Sanırım bu tarayıcının hedef kitlesi İE kullanıcıları. Şu anda firefox ile google'ın ters gitmek istemeyeceğini tahmin ediyorum. Yani hedefte yine Microsoft :D

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
internet exp den hızzlı... güzel bi tarayıcı

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
yalnız bazı buglar var. mesela benim pforilimde nerden: yollar nereye götürürse orası yazıyor fakat orası bölümü mesajların altında...

ayrıca her sözcüğün de aaltını çiziyor :)

metude

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu anda kullanıyorum... Doğrusu gizli saklı çok harika şeyler bulmaya başladım...

Google'ın diğer tarayıcılardan, diğer tarayıcılarında google'dan alacağı çok şey var...

RAM konusunda pek cimri değil. Babasının malı gibi harcıyor. Ama bilgisayarı yavaşlattığı söylenemez. IE'den çok daha sade ve pek desteklemediği site yok gibi. Ama hemen hemen her sitede çıkan, flash eklentisi sen indir demesi çok büyük ayıp. Çok güzel bir özelliği ise normalde boyutlandırılamayan form kutularını(mesaj yazarken kullandığımız kutucukları) boyutlandırmanıza imkan tanıyor. PHPBB'de olmayan formu büyütme chrome'yi bir adım öne geçirmiş.

Meraklısı için istatistikler kısmına gülmekten öldüm. Türkçe'ye böyle mi çevrilir.(belki orijinalide öyledir ama) neyse... Entegre görev yöneticisi, yerleşik düzenleyicileri ile sade ve basit duruşundan çok daha kaliteli olduğunu gösteriyor. Temasını çok beğendim şahsen. opera için bu temayı tasarlayan kişi bence en çok download listesindeki birinciliği kaptırmaz.

Son derece hızlı ve kullanımı kolaylaştıran özellikleriye artık Linux'ta firefox yerine Google Chorme'yi görebiliriz.(gerçi daha yok ama linux sürümü)

IE kullananlara tavsiyem Çorum'a(Chrome'ye) geçin.
---
şimdilik gözüme çarpanlar bunlar.