Google Chrome Artık Beta Değil

Bu konuyu okuyanlar

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
gc-logo.jpg

Son zamanlarda hakkında en çok konuşulan tarayıcı olan ve artık Beta yayınından çıkıp Final sürüme ulaşan Google Chrome‘u sağdaki bağlantıdan hemen indirebilirsiniz.

http://dl.google.com/tag/s/appguid=...dmin=false/update2/installers/ChromeSetup.exe
Google Chrome’un ilk yayınından beri geliştirme ekibi tarayıcının genel performansını arttırmak ve stabiliteyi sağlamak için çok sıkı bir şekilde çalışmakta. Sadece 100 gün içerisinde dünya üzerinde 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşan ve 14 tane güncellemesi yayınlanan ürünün bugünkü 15. sürümü ile birlikte “Beta” tagından kurtulunmuş bulunuyor.
Bugün Google Chrome’un daha iyi bir tarayıcı olmasında katkısı bulunan, bize sürekli olarak geri bildirim yapan ve otomatik hata raporları gönderme özelliğini aktif tutan kullanıcılara sonsuz teşekkürler. Geliştirme sürecinde en çok ilerleme kaydedilen bölgelerden bazıları ise şunlar;
Daha iyi stabilite ve plug-in performansı. Video ve ses hataları Beta sürecinde en çok karşılaşılan ortak hatalardı. Google Chrome ile video izlerken sorun yaşayan kullanıcılar için yeni sürümün performansı süpriz olarak nitelendirilebilir.
Daha fazla hız. Google Chrome hızlı bir şekilde başlıyor, sayfaları çabuk yüklüyor ve gittikçe daha da hızlanıyor. İlk Beta’dan bu yana V8 JavaScript motoru SunSpider benchmark testinde 1.4 ve V8 benchmark testinde 1.5 kat daha hızı çalışıyor, ayrıca tarayıcının ileride daha da hızlanacağını söyleyebiliriz.
Yer imi yöneticisi ve gizlilik kontrolleri. Sizi duyuyoruz! Daha iyi yer imi özellikleri kullanıcılardan en çok alınan istekti. Şimdi diğer tarayıcılar arasında yer imi alışverişi daha kolay hale getirilmiş ve bu konuda özellikler geliştirilmiş bulunuyor. Basit bir yol ile bir kaç adımda çok sayıda yerimini Google Chrome’a aktarabileceksiniz. Ayrıca kullanıcılarımızın kendi internet gezintilerine ait verilerini daha kolay kontrol altında tutmalarını düşündüğümüz için kullanıcı gizlilikleri ile ilgili özellikler tek bir grup altında daha detaylı olarak karşınıza çıkacak.
Güvenliği en başından beri çok ciddi olarak ön planda tutarken bu konuda daha çok geliştirme ile Google Chrome ve diğer tüm tarayıcıları daha güvenli hale getirmek için başka yolların arayışında olacağız. “Safe Browsing” özelliği ile gizli mod aktif halde internette gezerken phising ve malware saldırılarına karşı korunabildiğiniz Google Chrome sahip olduğu eşsiz sandbox teknolojisi ile zararlı yazılımlara karşı ek bir tabaka oluşturuyor.
Beta tagını stabilite ve performans konusunda ulaştığımız noktalar yüzünden kaldırmış bulunuyoruz, tabiki işimiz bitimden daha çok uzakta. Şu an için otomatik form doldurma ve RSS desteği gibi ortak tarayıcı özelliklerini ekleme çalışıyoruz. Aynı zamanda Mac ve Linux destekleyen bir eklenti platformu oluşturmaya devam ediyoruz. Eğer Google Chrome kullanıcısı iseniz güncelleme sistemi size en son yapılan hata düzeltimlerini ve güvenlik paketlerini getirecek böylece gelecek birkaç gün içerisinde en yeni sürümü otomatik olarak edinebileceksiniz. Google Chrome’u hiç kullanmadıysanız bugün ona bir şans verebileceğiniz güzel bir gün.
Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz: http://googleblog.blogspot.com/2008/12/google-chrome-beta.html (Türkçe’ye çeviren: Özgür Çınardalı)
Kaynak : http://www.tiport.com/google-chrome-artik-beta-degil-657.html

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Opera varken lafı mı olur Chrome'un...

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Chrome baya kullandım başlarda çok hızlıydı sonra performansı düştü ondan Opera'ya geçtim öncedende onu kullanıyordum oda sıktı en son Firefox'a geçtim memnunum

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
bende bütün explorer lar var.canım sıkıldıkça diğerine geçiyorum..4gb ram var ama en hızlısı bana hiç şüphesiz chrome geldi.firefox çok ram yiyor.4 gb ramde bile ağırlığını hissetdiriyor.chrome şahsen ilk tercihim.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Chrome bir numara ama bir sorun var. Chrome çoktan betalıktan çıktı.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben Firefox'u çok seviyorum aslında ama bunu da denemek için indirdim.Eğer firefox'tan daha az ram kullanıyorsa Chrome'la yola devam edebilirim. :)