Gold 'dan Cep Telefonu Alınır mı ? ( garanti sıkıntısı )

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Marcelo tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Gold 'dan Cep Telefonu Alınır mı ? ( garanti sıkıntısı )

Merhaba arkadaşlar. Gold'dan telefon almayı düşünüyorum ama paralel ithalat olduğundan biraz kuşkularım var. Tavsiye eder misiniz ?? Teşekkürler şimdiden.

2. SmH51

SmH51 Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer internet üzerinden alacaksınız sakat, çünkü arkadaş almıştı içinden garanti belgesi felan çıkmadı. Aradığında fatura garanti yerine geçer demişler, ama arkadaş kabul etmeyip ürünü aynen iade etmişti. Size tavsiyem eğer illaki gold tan alacağım diyorsan mağazasından almanızı öneririm. Hem alacağınız ürünü almış olursunuz hemde aklınıza takılan şeyleri öğrenmiş olursunuz.

3. pcwolf

pcwolf Dekan

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Gold genelde paralel ithalat satıyor ve hiç bulaşmayın bence.

4. gokhanathan03

gokhanathan03 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    garanti için sadece fatura yeterli oldugunu biliyorum...cünkü daha önce genpaya gittigimde sadece faturayı istemişlerdi... oradanda sanırım seri numarasına falan bakıyorlar.... gold yeterince meshur bir firma... ama yerinde olsam elden alırdım her türlü internete güvenmiyorum :) telefon bilgisayar parfüm .... her zaman elden almak en garantisi :)

5. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diğer firmalara göre ucuz ve tanınmış bir firma olduğu için sıcak bakıyorum , geçenlerde arkadaş da internet alışverişi yaptı sıkıntı olmadı bakalım.. Yorum yapanlara teşekkürler.. Yorumlarınıza açığım arkadaşlar.

6. Headhunter

Headhunter Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Gold ve Gold'un sahip olduğu site olan hizlial.com paralel ithalat telefon satıyorlar genelde. Zaten sitede de belirtiliyor. Paralel ithalat ne kadar yasal da olsa şahsen ben tavsiye etmiyorum. Distrübütör veya Üretici firma garantisi altında olan ürünlere bakarsanız başınız ilerde ağrımaz. Yada daha az ağırır :)

7. berklann

berklann Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Notebook alacağım zaman gold mağazasına bile girmedim teknosada aradığım modeli kararlaştırdım. AVM gittiğimde bide oraya bakayım dedim 600 tl daha ucuz alıcı olduğumu söyleyince yapıştı bana eleman almıcam burdan felan dedim sebep sordu bende paralel ithalatdan dolayı dedim garantisi felan sıkıntı ben onunla uğraşamam felan dedim. hafifce kulagıma dogru dediki abi bak onu telefonlarda bide bazı televizyonlarda yapıyoruz dedi. sonuc olarak ben notebooku aldım samsung Türkiye garantili herseyi tastamamdı.

8. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı ürün Vatan Computer 'da var fakat teşhir ürünü imiş. Ve fiyat olarak distribütör garantili firmalara göre 150 200 lira fark var arkadaşlar... Yorum yapanlara teşekkürler yorumlara açığım :)

9. Headhunter

Headhunter Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi telefonu almayı düşünüyosun ?

10. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Xperia P ustam..

11. WhiteHawk

WhiteHawk Profesör

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Amman haa.Gold mu?Sakın ha sakın uzak dur.

12. KyA27

KyA27 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gold paralel ithalat satıyor alırsın şehrinde yoksa eğer gold mağdur olursun

13. acer

acer Dekan

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Gold, bu ürünleri ya anlaştığı firmaya ithal ettiriyor ya da kendisi ithal ediyor olmalı. Markasına göre de değişebilir ürün sayfasında özellikler bölümünü inceleyin.

Genellikle garantisi, sadece o garanti kağıdındaki yazan firma yani ithalatçısı. Muhatabın o. Distribütörler bu ürünleri tanımaz.

14. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neden acaba usta ?

İstanbuldayım ve Levent şubesi yakın sayılır.

15. WhiteHawk

WhiteHawk Profesör

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Burada anlatmaya kalksam sayfalarca yazmam lazım.Yalnız şu kadarını söyliyeyim.Olmayan ürünü satma onlarda,seçtiğiniz üründen başkasını gönderme onlarda,kırık çıkık ezik mal gönderme onlarda.Sanırım bu kadar yeterli.:hammer:

16. Headhunter

Headhunter Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
  17. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  18. sahar03

sahar03 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim Bende Akıllı Telefon Arıyordum 1 Aydır Tüm Forumlar İnternet Mağazaları vs. Ne Varsa Detaylı Şekilde Araştırıyorum
    Buda, Bu Konuda Kendimi Geliştirmeme Neden Oldu Dün Gold'da Xperia İon Vardı Uygun Fiyata Almadım Diye Pişman Durumdaydım Gün İçerisinde. Ama Bu Başlık Altında Hiçde Pozitif Yorumlar Duymadım.
    Paralel Ürün Sattıklarını Bilmiyordum,Bu Konuyu Açtıgınız İçin ve Yorumlayan Arkadaşlara Bilincli Üretici Olarak Teşekkür Ederim ...

19. Headhunter

Headhunter Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet şimdi farkettim hepsiburada.com parelel fakat bimeks neden paralel? göremedim ben

20. Marcelo

Marcelo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben araştırdığımda bimeks'in de paralel ithalat olduğunu öğrendim.

Sayfayı Paylaş