Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ


Gökhan Türkmen, son zamanlarda Türk müziğinde güçlü sesiyle kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Şarkıcı Gökhan Türkmen'in vefat eden Harun Kolçak ile "Yanımda Kal" şarkısını seslendirmesi birçok otorite tarafından takdir gördü. İşte ünlü sanatçının hayatı...

Şarkıcı Gökhan Türkmen, 1 Eylül 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Melez olan Gökhan Türkmen, annesi Erzincanlı, babası Rizelidir. 14 yaşında, 1997 yılında, müziğe ilk defa merhaba dedi. 94 yılında gitar alan ünlü şarkıcı müzik alanında kendisini geliştirmeye başladı.
Gökhan Türkmen'in eğitim dönemi
Gökhan Türkmen, Habire Yahşi Lisesi'nde eğitim aldı, 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümünden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra Şan eğitimi alan Türkmen, çeşitli alanlarda sahne alarak müzik hayatına başlamıştır.

Gökhan Türkmen'in ilk albümü
Ünlü şarkıcı ilk olarak sosyal medyada boy gösterdi. Sosyal medya üzerinden yayınladığı Büyük İnsan adlı şarkısıyla oldukça yüksek bir beğeni alan Gökhan Türkmen, ardından Dön ve Efkarlıyım şarkılarının da beğeni almasıyla Şarkıcı Keremcem ile Aykut Gürel tarafından destek alan Türkmen, 2008 yılında Büyük İnsan Albümünün çıkışını yapmıştır.

2010 ve 2011 yılları
2010 Mart ayı ortasında çıkan Biraz Ayrılık adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. Bu albümünde yer alan "Rüya", "Biraz Ayrılık", "Ayıp Ettin" ve oldukça ses getiren "Bir Öykü" adlı şarkısına klip çekti. 2011 yılında Aydın Ketenağ yönetmenliğinde çekilen "Ayıp Ettin" klibinde sanatçıya Nora Tokhosepyan eşlik ederken, yine aynı yönetmenin çektiği "Bir Öykü" klibinde Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.
Televizyon dünyası
2012 yılında İşler Güçler dizisinin final bölümünde rol aldı. Gökhan Türkmen2015 yılında FOX TV bu başarılarının getirisi Sesi Çok Güzel yarışmasında Sibel Can ve Sertab Erener ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur. Gökhan Türkmen, GTR Müzik Prodüksiyon ile birlikte FOX TV'de yayınlanmaya başlanan İnadına Aşk adlı dizinin müziklerinin yapımcılığını üstlenmektedir.

Kaynak: CNNTÜRK
 
Son düzenleme:

derin acar

Üyecik
Katılım
27 Tem 2016
Mesajlar
83
Puanları
8
Konum
istanbul
Neredeyse tüm şarkılarını ezbere biliyorum. Hayatını da merak etmiştim. Bilgiler için teşekkürler.
 
Üst
stat counter