Gökçe - Böğürtlenli Reçel

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
<br />Gökçe - Böğürtlenli Reçel (2007)<br /><br />Albümün İçeriği<br /><br />01. Aradim Seni <br />02. Senden Önce <br />03. Bögürtlenli Reçel <br />04. Vay Be Ben Neymisim <br />05. Senin Olurum <br />06. Her Gece <br />07. Umrumda Degilsin <br />08. Seviyorum Özlüyorum <br />09. Sen <br />10. La La La <br /><br />Davul performanslarıyla İstanbul’da geniş bir hayran kitlesine sahip olan GÖKÇE’ nin ilk albümü “BÖĞÜRTLENLİ REÇEL”, Pasaj Müzik etiketiyle Haziran ayında müzik marketlerdeki yerini aldı.<br /><br />Kendi müziğini “eğlenceli rock” olarak tanımlayan Gökçe; parçalarında darbuka, keman, trompet, saksafon gibi değişik enstrümanları rock müziğin genel kalıpları çerçevesinde kullanarak farklı bir müzikal tarz yarattı…<br /><br />Böğürtlenli Reçel albümünün kayıtları Duman gurubunun davulcusu Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, “The Kulube” stüdyosunda 6 ayda tamamlandı. Mixlerini Alp Turaç’ın (ATM) yaptığı albümün masteringi Sarı Ev stüdyolarında Barış Büyük tarafından hazırlandı.<br /><br />Albümdeki bütün şarkıların aranjorlüğünü de yapan Alen Konakoğlu Bögürtlenli Reçel’i “doğu ve batı müziğini bir uyum içerisinde bir araya getirdiğimiz bir albüm” diye tanımlıyor.<br /><br />Bögürtlenli Reçel albümündeki bir şarkının söz ve müziği Ferda Orçun Aca’ya, iki şarkının müzikleri Alen Konakoğlun’a, albümdeki diğer şarkıların söz ve müzikleri Gökce’ye ait.<br /><br />Albümün ilk video şarkısı ARADIM SENİ ‘nin yönetmenliğini albüm fotoğraflarını da çeken Fatih Demir üstlendi.<br /><br />Biyografi<br /><br />Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe, müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı. Daha sonra vurmalı sazlara olan ilgisiyle davul kurslarına devam etti. Üniversite yıllarında Axilic ve Sleepy Gonzales adında vokal yaptığı iki ayrı grubu oldu.4 sene çeşitli bar, festival ve üniversite konserleri verdi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat yönetimi mezunu olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Hayatının geri kalanını şarkı söyleyerek ve davul çalarak geçirmeye karar veren Gökçe, işi bırakarak 3 bayandan oluşan bir grupta davul çalmaya başladı yaklaşık  2 sene  İstanbul, Bursa, Biga, Marmaris ve Ankara’da çeşitli konserler verdiler.<br /> <br /> 20 yaşından beri yaptığı besteleri ve birikimlerini bir albümde toplamaya karar veren Gökçe prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenen Alen Konakoğlu ile stüdyo çalışmalarına başladı.<br /><br />Gökçe’nin şarkılarını dinlemek için >> http://www.myspace.com/gokce<br /><br />Video : Aradım seni<br />http://www.youtube.com/watch?v=YHRXH8HRArU<br /><br />Kaynak : http://tambatumba.wordpress.com

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Vaktin geç olması nedeniyle ses kısık olduğundan şu an dinleyemiyorum ama yarın unutmazsam bi göz atacağım. Teşekkürler warkortali

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence bu kız tarzıyla Avril'ı anımsatmıyor mu?
Asla onun kadar olamaz hiç kimse ama yinede Gökçe'nin bu şarkısını beğendim :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sonra ajdar çikita muz şarkısı çıkarınca kızıyolar peki bu ne:Böğürtlenli recel.. Nil de çıkarmıştı bi ara sana kek yaptım.Bende çıkarıcam: sana poğaça yaptım tuz koymayı unutmuşum iğrenç olmuş of of buradan bir atlı geçti poğaçayı ona kakaladım of of.. Gelde şimdi ajdara hak verme :D :D :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Aslı'ya benziyor sesi biraz da tipi
ne yalan söyleleyim acıkmış olmamdan olsa gerek Reçel yazısını görünce başlığa direkt atladım >X<