Göbeğimden Bir Türlü Kurtulamadım...

Bu konuyu okuyanlar

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne yapsam da bu göbekten kurtulamadan. 1.85 Boyunda ve 95 kilodayım. 20 yaşına girdim. Ne yapmalıyım. bu göbek ve baldırlardan kurtulmak için... Önerilerinizi bekliyorum.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Mekik ve şınav başka türlü gitmiyor göbek.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
öncelikle boy ve kilo oranınız iyi değil özellikle yaşınıza göre.. 10 -15 kilo fazlanız var .. Koşu yapmanızı öneririm ve mekik çekiniz ve düzenli beslenme özellikle çok ekmek tüketmemek :) 3 ay düzenli olarak yaparsanız vucut tipiniz düzelir göbeğinizden kurtulursunuz.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim çektiğim mekiği kimse çekmemiştir. Üstündeki yağ tabakasından olsa gerek baya kalın bir yağ tabakası var bir ara strese girmiştim yiye bir hal oldum farkına bir yıl sonra vardım yaz olsun hallederim dedim ama yaz bitmek üzere... Yazın sıcağında ve Ramazanda gerçekten bir şey yapılamıyor :/

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Benim çektiğim mekiği kimse çekmemiştir. Üstündeki yağ tabakasından olsa gerek baya kalın bir yağ tabakası var bir ara strese girmiştim yiye bir hal oldum farkına bir yıl sonra vardım yaz olsun hallederim dedim ama yaz bitmek üzere... Yazın sıcağında ve Ramazanda gerçekten bir şey yapılamıyor :/
Haklısınız , bende 1 senedir duzenli spor yapıyorum . Ama şuanda birşey yapamıyorum 35 dereceye fırladı hava :D en iyisi kışın spor yapmak..
Göbeğinize gelince istediğiniz kadar mekik çekin isterseniz 10000 tane çekin ekmek , hamur işi , çok yağlı yerseniz boş.. Bol protein , bol sebze yemenizi tavsiye ederim birde dediklerimi yapınız.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

7-24 mekik çekeceğine.günde 1 saat yürü.daha yararlı.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla bir saat ten fazla yürüdüğüm de oluyor baldırlarla ilgili bir şey yazmamışsınız ayrıca kilo verdiğimde vücudumda izler çıkıyor. Sanırım deri çatlakları [MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION] [MENTION=10880]MasterFather[/MENTION]

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Valla bir saat ten fazla yürüdüğüm de oluyor baldırlarla ilgili bir şey yazmamışsınız ayrıca kilo verdiğimde vücudumda izler çıkıyor. Sanırım deri çatlakları @KatyPerry @MasterFather
Baldırlar ile ilgili birşey söylemeye gerek yok. Düzenli yürümek tüm vücuda iyi gelir , her yerdeki yağları yakar özellikle baldırlara iyi gelir. Siz spordan önce yediğiniz şeylere dikkat ediniz.
İzlere gelince onlar çatlak kırmızı çizgiler tedavisi malesef yok. kendi kendine zamanla geçicek ama 2-3 sene sürer. :)
Çatlak oluşma nedeni ise ; vücut kilosu arttığı için ve deri sürekli genişlediği için çatlaklar meydana geliyor.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Maşallah bir sürü şey biliyorsunuz bu konuda :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

dediklerinizi yapacam

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sağlıklı beslenin eğer düzensiz yağlı hamur işini çok yeseniz bile istiyosanız hiç durmadan spor yapın birşeye yaramaz mekik şınav çek ama art arta çekme haftada 3kez düzenli kaslara dinlenme süresi ver koşabilirsen koş yazın diyosunuzda ben yapabiliyosam siz hayli yaparsınız antalyadayım bide siz düşünün

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten biraz hırslı olmak iyidir azim hırs la yapamayacağın şey yok

tolga9009

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mekik çekmenizi öneririm, başka türlü zor:hammer:

lifeiswaiting

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 saat kondisyonlu her gün yürüyüş 3 öğün değilde 4-5 öğün az az yemeyi öneririm, sebze ve meyveyi eksik etmiyin öğünlerinizde.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sebze ve Meyve anladım. Canına okuyacam bu köbeğin :D

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Yalnız göbek giderde başarılı olursanız sonra tekrar yemeğe dalmayın dikkat edin çünkü bu sefer eskisinden daha çok kilo alıyor insan :D

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bide o var aç kalacaz ömrümüz boyunca desene :D

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben mesela göbek ve baldırda başlar yağlarım. Bacak kol falan hiç yağ almaz. Biraz bölgesel senin ki gibi. Ben kendimde baktım nasıl kilo alıyorum diye abur cubur olduğunu farkettim. Bir cips 2000 küsür kalori. Bir öğün yemek kadar neredeyse.

Öncelikle bir arkadaşımız koş mekik şınav demiş "SAKIN HA" dikkat et. Kilo vermek için koşulmaz. Aksi takdirde yağın altından kas çıkar ve daha kalın bir bacak ve daha da şişmiş bir göbeğe sahip olursun. 1 Ayda 5-6 kilo vermek için hergün 30 dakika durmaksızın yürüyeceksin. İstediğin kadar ye ama abur cubur dışında. Bak göreceksin kilo vermeye başlıyorsun. Ama yok ben çok hızlı vereyim diyorsan yemeği içmeyi kes diyet yaparak yap.

Dipnot: Koştuğum için yağ+kas+yağ+kas oldu şuan bacağım çok kalın ve erimekte zorlanıyor , pantolonda cabası.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim baldırlar sırf bu yüzden kas olmuş. Ne yapmam gerek? [MENTION=33710]mezar35[/MENTION]

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Katılıyorum zaten çok hızlı kilo vermek vücut da çatlaklar oluşturuyor. Benim diz kapaklarım bundan dolayı çatlaklarla doldu. Aman dikkat edin gitmeleri çok zaman alıyor.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
mekik çekmenizi öneririm, başka türlü zor:hammer:

mekik çekmekle ne karın yağları erir.ne de kas olur.10 bin tane mekik çek sadece alt karın kaslar çalışır. hatta eskisinden daha göbekli gözükürsün. bu konuda dünya rekoru kıran insanlara bak.karın kasları.gözükmüyor bile.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Benim baldırlar sırf bu yüzden kas olmuş. Ne yapmam gerek? @mezar35
Siz beni dinleyin , benim koşmak dediğimden kastım tempolu koşmaktı. bu şekilde anca yağlarınızı yakabilirsiniz.
benimde 1 sene öncesine kadar dediğiniz şikayetlerim vardı ama şuan üçgen vücuda sahibim.

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Benim baldırlar sırf bu yüzden kas olmuş. Ne yapmam gerek? @mezar35

Hocam kendini zorlamayacaksın , kas yapıcı hareketlerden kaçın. Mesela kolları eritmek için 1 kg ağırlıkla çalışırsan erir, 4 kilo ile çalışırsan kas olur. (Tecrübelerime dayanarak)

Ben spor salonuna gittim . İşte 30 dakika yürütüyor sonra kol bacak çalışıyordum ama fazla değil işte 10 mekik falan böyle böyle 14 kilo verdim.

Şimdi baldırına dokunduğunda çok mu sert yoksa deriyi tutup sallayabiliyor musun ? Eğer çok sertse deriyi iki parmağınla sıkamıyorsan yağ kas olmuş sanırsam. Tek çare yürümek , yürüyerek eriteceksin.

Bak aylık 60 Tl ye spor salonları var yada hastaneye gidersen sana diyet verebilirler , buradan pek bir sonuca ulaşamayabilirsin. Ama yok istemez diyorsan günlük bak ama aksatmadan günlük 30 dakika yada 40 dakika yürüyeceksin. Hergün tempoyu arttır.Hızlı yürü ama koşma.1 ayın sonunda göreceksin bacaklar ve göbekler erimiştir.

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bacağımın ön kısmını tutamıyorum alt kısmını tutabiliyorum ama sert [MENTION=33710]mezar35[/MENTION]

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ah göbek bende de var erimiyor zalım :D

Deutsch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben her gün takarım kulaklığı saatlerce yürürüm müzik dinlerken duramıyorum evde bile müzik aç iş yaparım evin içinde :D Şimdi dokunsan kırılırım tabii bu pek iyi bir şey değil :D

mustafashn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de vardı öle sıkıntı inanırmısın göbekten aleti göremiyordum şimdi biraz zayıfladım herşey rahat oldu

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim göbek öyle ahım şahım bir şey değilde rahatsız oluyorum kilolardan. Henüz 20 yaşında olmama rağmen yaşlanıyormuşum gibi bir his veriyor :/

mustafashn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merdiveni zor çıkarsın, en küçük bir işte bile hemen nefes nefese kalırsın ne bileyim sürekli zorluk en iyisi kurtulmak kilolardan