Gmail için en iyi 10 Chrome Uzantısı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,019
Puanları
113
Konum
Türkiye
Bahsedeceğimiz Chrome eklentileri, Google'ın web posta istemcisini daha akıcı bir şekilde kullanım sağlamanız amacı ile düzenlenmiştir.

1.jpg

Google ürünlerinden olan Gmail'i Chrome tarayıcısında kullanmak, çikolata ve fıstık ezmesi karıştırmak gibi bir şey anlamına geliyor. Aslında, Gmail diğer tarayıcılarla sorunsuz olarak çalışır, ancak Chrome'a özgü pek çok uzantı, günlük Gmail deneyimine şaşırtıcı özellikler ve yetenekler katar.

İşte benim favorilerimin bazıları, bunların birçoğu ücretsiz (eğer değilse, fiyatı belirteceğim). Hemen hemen her platformda Chrome, Windows, Mac, Linux veya Chromebook gibi ciddi bir Gmail kullanıcısıysanız, hepsi denemekte fayda olduğunu düşünüyorum. İsterseniz arasından bir kaç tane seçerek Chrome'unuza kurabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

- Gmail için Toplu Yanıt / Batch Reply for Gmail™ / Ücretsiz

2.png

Farklı konulardaki aynı ekipten bir grup mesaj alırsanız, bu uzantıya cevap yazabilirsiniz. Gelen kutunuzdaki her iletinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve Araç Çubuğunu yanıtlayan sağ üst köşede bulunan Reply düğmesini araç çubuğuna tıklayın.

- Gmail için Denetleyici / Checker Plus for Gmail™ / Ücretsiz


Birden fazla Gmail hesabının kullanıcıları için en iyi uzantı olarak görebilirsiniz. Chrome'da bir açılır menü dür, masaüstü bildirimleri, renk kodlaması, hatta mesaj yazmak için ses girişi aracılığıyla hızlı erişim sağlar. Harika Yeni Sekme Sayfası uygulamasının kullanıcıları tam entegrasyona sahip olur. Herhangi bir miktarda bir bağış yaparsanız eğer, daha fazla özelliğin kilidini açabilirsiniz. Geliştirici olan Jason Savard, Google Takvim ve Google Drive için Checker Plus uzantıları da yapar.

- Gmail için İşlemler / Actions for Gmail™ (beta) / Ücretsiz

3.png

Çok basittir, mesajın yanındaki kutuyu işaretlemek yerine arşivlemek, silmek, okunabilir / okunmamış olarak işaretlemek veya yukarıdaki düğmeler kullanarak spam olarak işaretlemek yerine, Eylemler için Gmail bu seçenekleri iletinin hemen yanındaki küçük bir düğmeye koyar.

- Otomatik Metin Genişletici / Auto Text Expander for Google Chrome™ / Ücretsiz

4.jpg

Gmail'in Hazırlanmış Yanıtlar adlı yerleşik bir deneysel özelliği vardır. (Ayarlar kısmında bulabilirsiniz) Bu, mesajlara otomatik olarak eklenecek metin parçacıkları oluşturmanızı sağlar. Otomatik Metin Genişletici'yi steroidlerdeki bu özellik olarak düşünün. Tarayıcıda herhangi bir düzenlenebilir alana veya yalnızca Gmail olarak değil, web tabanlı farklı bir posta programına metin ekleyebilirsiniz. Bir kısayol oluşturun ("crea @" gibi) ve uzun bir metin bloğuyla, hatta HTML koduyla dolu bir bloğa karşılık gelecek şekilde ayarlayın. Bu uzantıyı diğer bilgisayarlarda ayarlamak için kısayollarınızı ve metinlerinizi yedekleme ve geri yükleme için gereken şekilde içe ve dışa aktarabilirsiniz.

- Eklenti Aracı / Digify for Gmail - Track & Unsend Attachments / Ücretsiz


Digify, gönderdiğiniz bir eklenti üzerinde tam kontrol sağlar, gerçekten bir depolama ortamı olarak hareket eder, böylece gönderdiğiniz şeyi kimin aldığını, hatta eğer gerekliyse ekleri kaldırıp geri alabileceğinizi ve hatta bir "kendi kendini imha etme" yi bile çalıştırırsınız. Böylece ek parçalar sadece sınırlı bir süre için adresinizde durabilir (Görevimiz Tehlike'yi hatırlattı değil mi?). Bir bulut sistemi gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu eklentiyi mesaj içeriğinde kullanmanıza olanak sağlar.

Discoverly (Discover.ly) - Put Social to Work / Ücretsiz

Kimin size e-posta gönderdiğinden emin değil misiniz? İşte tam o sırada; Twitter, LinkedIn, Facebook ve hatta Gmail hakkında size bilgi vermek için sosyal medyaya derinlemesine araştırma yapar ve size kimin mail attığı hakkında bilgi verir.

Dittach for Gmail / Ücretsiz

Gmail'iniz eklerle doluysa bu uzantı tam size göre; gönderdiğiniz veya aldığınız tüm ekli dosyaların bir özetini hazırlar, arama, iletme, yazdırma ve bunları uygun gördüğünüz şekilde paylaşma konusunda kolaylık sağlar. Şimdilik beta sürümünde ücretsiz.

- Dropbox Eklentisi / Dropbox for Gmail / Ücretsiz

Dosyaları çevrimiçi olarak depolamak ve bunları cihazlar arasında senkronize etmek için muhtemelen Dropbox'ı kullanıyorsunuzdur. Gmail aracılığıyla gönderilecek bir dosya varsa, bu dosyanın muhtemelen kaynaklandığı Dropbox'ı entegre etmeniz mantıklı olacaktır. Oluşturma penceresinin altındaki simgeyi tıklayın, dosya veya dosyaları seçin ve "ekleyin". Bu nedenle, 25MB dosya sınırına sahip olan Gmail'deki iletinin boyutunu daha yukarılara taşıyabilirsiniz.

- Çevrimdışı Kullanım / Gmail Offline / Ücretsiz

Gmail Çevrimdışı, çevrimdışı olduğunuzda Gmail ile çalışmanıza olanak tanır. İnternet bağlantısı yok? Kimin umurunda? İletilerinizi okuyun, yanıtlayın, hatta arayın. Tekrar bağlayana kadar yeni posta almayacak veya göndermeyeceksiniz. Aslında, çevrimdışı kullandığınız tam web tabanlı bir uygulama gibi bir uzantı değil. Ayarlar> Çevrimdışı'ya giderek erişebilirsiniz.

- Gelen Kutusu'nu Gizleme / Inbox When Ready for Gmail™ / Ücretsiz

E-postanızı almayı denediğinizde belki de en çok dikkat dağıtıcı olan şey e-postanızdır. Çünkü her zaman karışık ve dağınıktır. Show Inbox yazan bir düğme tıklamaya hazır olana kadar tüm iletileri gelen kutunuzda tam olarak gizler. Böylelikle, tüm bu sinir bozucu mesajları gizlemiş olursunuz.

Not : Yazımın sonuna geldiğimde anladım ki ücretli olan eklentileri eklemek istemedim. Çünkü sebebi doların şuan ki kuru ile Gmail için alınacak olan 40$ yada 60$ arasında bir sürü eklenti mevcut olduğunu fark ettim. Bizim paramız ile alınacak eklentiler olmadığını fark ettim ve liste tamamen ücretsiz olan eklentiler üzerinden gidilerek oluşturulmuştur.
 
Son düzenleme:

nurdede1986

Asistan
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
100
Puanları
18
güzel bir çalışma ancak bu anlattılarınız sürekli mail kullanıcıları için pek avantaj sağlamıyor.
asıl olması gerekenler bence
iletildi kontrolü yapan
crm eklentileri olan
dosya paylaşımında yardımcı olan eklentileri ön plana açıkarabilirsiniz. Dropbox tarzı uygulamada biraz bahsetmişsiniz. benzer olanlarını dile getirin bence
 
Üst
stat counter